[ad_1]

به دلایل هزینه ، ممکن است یک Mac جدید با دستگاه کوچکتر از دستگاهی که جایگزین می کنیم خریداری کنیم. اگر Mac فعلی شما بیش از ظرفیت مک جدید داده ذخیره شده دارد ، احتمالاً احساس می کنید که درحال انتخاب هستید. اما شما می توانید یک راهبرد در مورد چگونگی عملکرد این انتقال ایجاد کنید.

هنگام برنامه ریزی برای انتقال ، من بسیار توصیه می کنم که سعی کنید حداقل 50 گیگابایت GB را به صورت رایگان در دستگاه 256 گیگابایتی و 100 GB در دستگاه هایی با اندازه 512 گیگابایت و بیشتر پس انداز کنید.

در اینجا چگونگی کاهش نیاز به فضای ذخیره سازی قبل از مهاجرت آورده شده است.

  • iCloud Photos را فعال کنید و عکسها را تنظیم کنید (در عکسها> تنظیمات برگزیده> iCloud) تا فقط نسخه های بهینه شده تصاویر خود را ذخیره کند. در نتیجه ، ممکن است نتوانید یک بایگانی محلی کامل از تمام رسانه های خود ایجاد کنید و ممکن است لازم باشد از سطح ذخیره سازی iCloud فعلی خود را ارتقا دهید. با این حال ، این می تواند معامله صدها تا چند صد دلار برای یک دستگاه با ظرفیت بالاتر در مک جدید باشد.

  • از ذخیره سازی بهینه شده در macOS از طریق صفحه تنظیمات iCloud در Mojave و نسخه های قبلی یا نمای iCloud در پنل تنظیمات Apple ID در کاتالینا و نسخه های بعدی استفاده کنید. انتخاب Optimize Mac در صورت لزوم ، پرونده های همگام سازی شده از طریق iCloud Drive را به صورت خودکار در حافظه ذخیره سازی iCloud شما بارگذاری می کند.

mac911 عالی را بهینه می کند IDG

Optimize Mac Storage به شما امکان می دهد در بسیاری از برنامه ها و برای فضای ذخیره سازی مشترک ، پرونده های غیرضروری را در iCloud Drive بارگذاری کنید.

  • در یافتن مواردی که باید حذف شوند از macOS کمک بگیرید. انتخاب کنید درباره> همه چیز درباره این Mac> ذخیره سازی و کلیک کنید مدیریت، و macOS چندین پیشنهاد در مورد چگونگی کاهش مصرف دستگاه ارائه می دهد. ممکن است (همانند من) چند فایل بزرگ را که فراموش کرده اید ، پیدا کنید. روی لپ تاپ من تقریباً یک نصب کننده بتا 13 B Big Sur داشتم.

mac911 مدیریت ذخیره سازی بزرگ sur IDG

macOS ایده ای از پرونده هایی که دستگاه شما را پر می کند ، از جمله موارد فراموش شده ، ارائه می دهد – به عنوان یک نصب کننده گسترده بتا macOS در اینجا.

  • برای شناسایی پرونده ها و برنامه های بزرگ با جستجوی مبتنی بر Finder از Spotlight استفاده کنید. این ممکن است مواردی را نشان دهد که نمای ذخیره در بخش قبلی شامل آنها نیست.

  • اگر مواردی وجود دارد که می خواهید مطمئن شوید که نگه داشته اید اما به “آنلاین” نیازی ندارید – یعنی. مستقیم و همیشه به Mac متصل هستید – آنها را به یک هارددیسک ارزان قیمت خارجی منتقل کنید ، اما مطمئن شوید که از این دستگاه پشتیبان جداگانه دارید. (برخی از سرویس های پشتیبان گیری آنلاین ، پشتیبان از پیوست ها را فقط در حدود یک ماه در سطح خدمات اولیه خود ذخیره می کنند ، بدون اینکه پیوست شوند. یا یادآوری تنظیم کنید تا ماهانه آنها را ضمیمه و روشن کنید ، یا برای سایر موارد ، مانند Backblaze ، هزینه اضافی پرداخت کنید – مدت زمان طولانی – ذخیره سازی حرارتی.)

وقتی فضای زیر سطح مورد نیاز برای انتقال به Mac جدید را کاهش دادید – با یادآوری تخلیه سطل آشغال ، می توانید مهاجرت کنید. برای جابجایی بین دو ماشین می توانید از دستیار Migration استفاده کنید ، یا در حالی که هر دو در macOS کار می کنند ، یا اگر دستگاه جدید را دوباره راه اندازی می کنید یا پس از حذف دستگاه و نصب macOS از ابتدا.

اگر می خواهید از Time Machine برای مهاجرت استفاده کنید ، حتماً پس از حذف پرونده ها ، منوی Time Machine را در سینی سیستم انتخاب کرده و Back Up Now را انتخاب کنید. این بلافاصله پرونده هایی را که از Mac خود حذف کرده اید از بایگانی Time Machine پاک نمی کند. این به موقع اتفاق خواهد افتاد. اما بلافاصله یک عکس جدید فقط با مجموعه پرونده های فعلی و کاهش یافته ایجاد می کند که می توانید برای مهاجرت به Mac جدید استفاده کنید.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که خواننده Macworld جیم ارسال کرده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول فوق العاده ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر