[ad_1]

اپل تست بتا iOS 14.5 را آغاز کرده است و گرچه iOS 14.4 کمی خسته کننده بود ، اما این نسخه پیشرفت های خوبی را به همراه دارد. شما قادر خواهید بود قفل آیفون خود را با Apple Watch خود ، پشتیبانی از AirPlay برای Fitness + و ویژگی شفافیت ردیابی برنامه که مدتها در انتظار آن بود ، باز کنید.

اپل اولین برنامه بتا را در تاریخ 1 فوریه برای توسعه دهندگان منتشر کرد و انتظار می رود بتا عمومی حدود یک روز دیگر دنبال شود. اکران نهایی احتمالاً زمانی در ماه فوریه برگزار می شود.

چه جدید در iOS 14.5 است

شفافیت ردیابی برنامه

این نسخه از iOS زمینه ویژگی ردیابی برنامه مدتها تبلیغ شده اپل را فراهم می کند. به زبان ساده ، آیفون شما در حالتی که می خواهند فعالیت های شما را ردیابی کنند از برنامه ها درخواست مجوز (از طریق درخواست استاندارد iOS) را می کند. خارج از برنامه ، به عنوان مثال در برنامه های دیگر یا وب سایت ها. اکثر کاربران نمی دانند که بسیاری از برنامه ها حتی این کار را انجام می دهند. اپل این روش را مسدود نمی کند ، بلکه فقط به عنوان مثال برای دسترسی به مکان به رضایت آگاهانه احتیاج دارد.

هنگام نصب iOS 14.5 beta بلافاصله این دستورات را مشاهده نخواهید کرد. بلکه این الزام از اواخر بهار جاری اعمال می شود.

پشتیبانی AirPlay 2 از Fitness +

یکی از بزرگترین خطاهای سرویس اشتراک تناسب اندام جدید اپل این است که فقط می توانید از آن در iPhone ، iPad یا Apple TV استفاده کنید. نمی توانید از آن در Mac یا تلویزیون هوشمند دیگر استفاده کنید. با iOS 14.5 می توانید تمرینات را از iPhone یا iPad خود به دستگاهی که توسط AirPlay 2 پشتیبانی می شود ، انتقال دهید بزرگ بهبود امروزه تلویزیون های زیادی وجود دارند که از AirPlay 2 پشتیبانی می کنند ، بنابراین این امر باعث محدودیت خدمات می شود. معیارهای خود را در زمان واقعی روی صفحه مشاهده نخواهید کرد ، اما این قیمت نسبتاً ناچیز است.

قفل آیفون را با Apple Watch باز کنید

Face ID عالی است ، اما پوشیدن مداوم ماسک از بیماری همه گیر جهانی COVID-19 یک اشکال آشکار را نشان می دهد – وقتی نیمی از صورت شما پوشیده شود ، کار نمی کند. با iOS 14.5 (و watchOS 7.4) این توانایی را دارید که iPhone خود را مانند Mac کار کنید و هنگام پوشیدن Apple Watch قفل شده ، قفل خودکار را باز کنید. آیفون شما بدیهی است هنوز Face ID را ترجیح می دهد ، به طور پیش فرض Apple Watch شما هنگام استفاده از ماسک است.

نحوه دریافت نسخه بتا iOS 14.5

اگر احساس شجاعت می کنید ، می توانید iOS 14.5 را قبل از انتشار عمومی آن امتحان کنید. اپل پیشنهاد می کند 14.5 بتا در هیچ دستگاه حیاتی اجرا نشود ، و این توصیه خوبی است – شما هرگز نمی دانید چه مشکلی ممکن است رخ دهد.

توسعه دهندگان می توانند برای اجرای بتا و بارگیری حساب بتا برنامه نویس به developer.apple.com/download در دستگاه مراجعه کنند. غیر توسعه دهندگان می توانند با هدف قرار دادن beta.apple.com با استفاده از دستگاهی که می خواهید با ورود به سیستم و بارگیری بتا ، بتا را روی آن اجرا کنید ، به بتا عمومی بپیوندند.

پس از داشتن حساب ، باید با رفتن به آن را فعال کنید تنظیمات > جمع > مشخصات. دستگاه شما مجدداً تنظیم می شود تا حساب شما فعال شود. پس از بازنشانی با یک نمایه فعال شده ، می توانید به آن بروید تنظیمات > جمع > بروز رسانی نرم افزار برای بارگیری آخرین نسخه بتا.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر