پارتیشن بندی هارد با EaseUS Partition Master بدون حذف اطلاعات خبرآنلاین

دقیقا مانند تصویر زیر کار نمایید و در نصیب Volume label اسم یا این که تیتر درایو رو وارد کنید. بعد از گزینش گزینه‌ی مورد‌نظر و تایید اون به‌وسیله‌ی OK به مرحله‌ی آنگاه می‌ریم. اما اگه هارد شما جدید نباشه یا این که قبلا یک درایو از اون ساخته‌شده باشه، بااین مورد رو نمی‌بینید. Diskpart ابزاری مستقل از CMD هست و پوسته یا Shell یگانه به خویش را داراست هرچند این پوسته شبیه به CMD است.
در ابن مقاله قصد داریم به آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال بپردازیم. بر خلاف هارد دیسک‌های داخلی، بخش اعظم هاردهای اکسترنال از قبل پارتیشن بندی و فرمت شده هستند. با این حال، ممکن میباشد در بعضی هاردها پارتیشن بندی شکل نگرفته باشد. اگر نیاز پارتیشن بندی هارد اکسترنال یا تغییر‌و تحول در مدل پارتیشن بندی دارید.

  • برنامه های قابل انعطاف افزاری مدیر پارتیشن به شما قابلیت ایجاد، حذف، کوچک کردن، گسترش، یا این که ادغام پارتیشن های هارددیسک شما را می دهند.
  • با توجه به آنکه هاردهای اکسترنال امروزه در ظرفیت های متفاوت و بالایی ساخته می شوند ممکن است کاربران به جهت استفاده ساده و سریع خیس از دیتا ها و داده ها خویش اهمیت ایراداتی مواجه شوند.
  • پس از حذف پارتیشن، فضای آن به عنوان اختصاص نیافته و به رنگ دیگری مشخص و معلوم می‌شود.
  • بعد از این که ظرفیت پارتیشن جدید را معین کردید بر بر روی عبارت OK کلیک نمایید (به تصویر ذیل دقت نمایید پارتیشن 4 تا شد).

بله همین امکان وجود داره، کافیه به قسمت Disk Management ویندوز برید. البته در پارتیشن‌بندی به شیوه‌ی GPT می‌تونید تا 128 پارتیشن تولید کنید. من به شما سفارش میدم که اصلی تکنولوژی پیش برین و از GPT استعمال کنید.

دانلود کتاب CCNA

شما می توانید این برنامه را در ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا و XP قابل کارگزاری است. شما همچنین می توانید از همین برنامه به جهت تولید درایو پیکان ویندوز قابل بوت به کار گیری کنید، سیستم ادله را به یک هارد گوناگون انتقال بدهید و کل دیتاها را از یک پارتیشن یا این که درایو پاک کنید. به جهت پارتیشن بندی هارد دیسک خویش اولین کاری که باید انجام بدهید همین هست که ابزار Disk Management ویندوز را گشوده کنید. یک نحوه پرسرعت برای انجام این عمل این هست که در نصیب جستجوی منوی Start عبارت partitions را تایپ کنید. از لیست نتیجه های اکران داده شده ابزار Create and format hard disk partitions را گزینش کنید. همواره در طول تاریخ یکی از اصلی ترین و ترسناک ترین امور در کامپیوتر ، رئیس هارد دیسک بوده است.
عمومی
با همین حال، اکثر ما کلیدی مدیریت هارد دیسک و تحلیل و چک کردن روی آن را نادیده می‌گیریم که می‌تواند پیامدهای جدی بر بر روی سالمی رایانه ما داشته باشد. ویندوز پی‌ای (همچنین به تیتر ویندوز محیط پیش‌از کارگزاشتن و WinPE هم شناخته می‌شود) یک نسخهٔ سبک از ویندوز هست که در رایانه‌های شخصی، ایستگاه‌های کاری و سرورها برای عیب‌یابی سیستم ادله در حالی که رایانه آفلاین میباشد به‌کار می‌رود. صفحهٔ آبی مرگ به عنوان یک “خطای ایست” یا یک “بررسی اِشکال” شناخته می‌شود. همین صفحهٔ خطا، به وسیلهٔ سیستم عامل‌های خانوادهٔ مایکروسافت ویندوز در بازخورد دارای خطاهای بحرانی سناریو داده می‌شود. اصطلاح صفحهٔ آبی مرگ به علت رنگ تماما آبی صفحهٔ همین پیغام غلط تولید شده است.
دومین مشکلی که ممکن می باشد اهمیت آن روبه‌رو گردید پارتیشن هایی که بیش از 32 گیگابایت ظرفیت دارا‌هستند قابلیت و امکان استفاده از پوشه FAT32 وجود ندارد. در تعریف و تمجید پارتیشن بندی بایستی بگوییم یک تقسیم بندی منطقی به جهت تمام فضای هارد است. زمانی که شما یک هارد دیسک را به کامپیوتر ویندوزی متصل نمایید به صورت پیش فرض صرفا یک پارتیشن به نام C دارد که شما می‌توانید پارتیشن های جدید به آن اضافه کنید. برخی کاربران پیشرفته‌تر ویندوز علاقه‌مند هستند یک پارتیشن مجزا برای فایل‌های شخصی خویش بسازند. هنگامی ویندوز دوباره کارگزاری می شود می‌توانید درایو سیستم را فرمت کنید و پارتیشن داده‌های شخصی‌تان فارغ از هیچ دسته تغییری دست نخورده بماند.
از دیگر امکانات همین برنامه می‌توان به قابلیت انتقال سیستم‌عامل به یک درایو دیگر، بازیابی پارتیشن‌های حذف شده، بازیابی فایل‌های پاک شده، چک کردن فضای ذخیره‌سازی سیستم اشاره کرد. در وضعیت GPT دیگر محدودیتی به جهت گنجایش هارد دیسک نمی باشد و هارد های اساسی ظرفیت بالا را نیز می اقتدار به راحتی پارتیشن بندی کرد . دیتاها مربوط به پارتیشن ها بر بر روی خود پارتیشن ها قرار می گیرند و مثل MBR در سکتورهای نهفته ذخیره نمی شوند . چنانچه می خواهید میزان پارتیشن احتمالی را معین نمایید باید قبل از تعیین سوییچ Shrink آن را بر حسب مگابایت در قسمت مربوطه وارد کنید. بسته به شتاب هارد شما این مرحله می تواند چندین دقیقه ارتفاع بکشد البته وقتی همین مرحله تام شد شما یک فضای غیر منحصر به فرد خواهید داشت که کنار درایو فیزیکی و در نیمه ذیل ورقه Disk Management اکران داده شده است.
اگر بعد از آن از آن از شما کارگزاری macOS را بخواهد، گذشته نسخه دردسترس macOS را در درایو پارتیشن بندی شده کارگزاری خواهد کرد. احتمال دارد نیاز باشد که قبل از آپگرید سیستم برهان به ورژن macOS Mojave، سیستم استدلال macOS Sierra را کارگزاری کنید. به طور مثال می‌توان به طور همزمان ویندوز ۷ و ۸ را در سیستم خود داشته باشید و در واقع می‌توانید فارغ از تولید تداخل سیستم ادله های مختلف را بر روی درایو های متفاوت کارگزاشتن نمایید. فکر کنید که سیستم‌عامل شما نصبه و هارد جدیدی رو به سیستم طولانی تر کردید یا این که قصد دارید که هارد خودتون رو دوباره پارتیشن‌بندی کنید. برای این فعالیت کافیه که دکمه‌ی شروع روی صفحه‌کلید رو بزنید و بعدش متن ذیل رو تایپ کنید. اساسی اینکه پارتیشن‌های جداگانه را در سیستم استدلال خویش به رخ درایو‌های انقطاع از هم می‌بینید، ولی این پارتیشن‌ها در واقع بر روی یک هارد قرار دارا هستند و از حیث فیزیکی به همان هارد محدود هستند.
می‌توانید هر یک از همین پارتیشن‌ها را Mount یا Unmount کنید. دقت فرایند ذیل در سیستمی که ویندوز ۱۰ دارااست اجرا شده است ولی شما می توانید همین شیوه را در ویندوز سایت منبع ۷ و ۸ بکار ببرید. به جهت ایجاد پارتیشن از فضاهای اختصاص نشده یا فضاهای آزاد بر روی فضا کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده New Simple Volume را تعیین کنید.

حتما بخوانید:
به روزرسانی Adobe Lightroom پشتیبانی از سیلیکون اپل و ProRAW را اضافه می کند

مزایای پارتیشن بندی هارد

ساعت کاری مغازه کلیه روزه به غیر از روزهای تعطیل ( شنبه تا چهار روز شنبه ) از ساعت 11 صبح الی 20 و روزهای پنجشنبه از ساعت 11 الی 15 میباشد، اضطراری به ذکر هست 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما دوستان هستیم. به صورت کلی در پارتیشن Primary قابلیت بوت شدن وجود ولی این امکان در پارتیشن Logical به ادله MBR وجود ندارد. درست است که MBR و GPT ویژگی های خوبی را ارائه می دهند، البته با همین حساب شما به یک سیستم مبتنی بر UEFI نیاز دارید تا از سرعت عمده بهره مند شوید. پس از آن که خطاها شناسایی شدند، GPT می تواند به راحتی مبادرت به تصحیح مشکلات خویش کند. از MBR تنها به جهت درایو های 2 ترابایتی می توان به کار گیری کرد و هر مقدار عمده از 2 ترابایت، غیرقابل توزیع و غیر قابل به کار گیری است. او‌لین نکته ای که بایستی نسبت به آن مطلع باشید، این هست که کلیدی وجود آن که GPT جدیدتر و نوین خیس است، البته نمی قدرت همین را هم نادیده گرفت که گاهی نیاز به MBR کماکان احساس می شود.

تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ ایسوس

چنانچه هارد اکسترنال صرفا از یک پارتیشن دارای حجم بالا ساخته شده و فضایی به جهت ایجاد پارتیشن دیگر وجود ندارد باید ابتدا گزینه Resize انتخاب شود تا گوشه ای از فضای خالی را برای ساخت پارتیشن تازه در اختیار کاربر قرار دهد. برای این عمل باید پارتیشن موجود بر روی هارد انتخاب شده و بر بر روی آن کلیک راست شود تا گزینه‌ Move/Resize به اکران در بیاید. همین آیتم به کاربر اجازه می دهد که گنجایش یک پارتیشن را تغییر تحول دهد و فضای کافی به جهت تولید پارتیشن دوم مهیا شود.

آموزش پارسی نمودن ویندوز 10 و طولانی تر نمودن لهجه فارسی به کیبورد + ویدیو

توجه داشته باشید که قبل از انجام مراحل پارتیشن بندی هارد از داده ها خود بکاپ تنظیم نمایید چون حساس یک حرکت اشتباه احتمال از دست رفتن دیتاها وجود دارد. در پنجره بعدی شما کلید Delete دارید که به کمک آن می‌توانید کل پارتیشن‌های موجود را پاک کنید و یا اصلی استفاده از گزینه New پارتیشن جدیدی را ساخت کنید. اصلی انتخاب همین سوییچ پنجره‌ای به شما اکران دیتا می شود که باید اندازه پارتیشن خود را در آن وارد کنید. ببخشید من یه هاردی دارم که تا قبل از این پارتیشن بندی شده و متاسفانه الان تو یکیش میشه ویندوز نصب کرد و تو سایر نمیشه. من یدونه از درایوهامو حجمشو اندک کردم و یه درایو نو ساختم و میخوان توش ویندوز نصب کنم، البته هنگام کارگزاری میگه که نمیشه رو همین درایو ویندوز کارگزاشتن کرد.

آموزش صفرتا صد استوری لاین

روی دکمه “Execute Operation” در گوشه بالا کلیک کنید و بر روی آیتم “Apply” بزنید تا همه تغییرات اِعمال شود. فضای مورد نظر را به مگابایت و در فی مابین دست کم و حداکثر در لحاظ گرفته شده وارد کرده و مورد Next را گزینش کنید. در اخیر از شما جهت فرمت فضای جدید سوال می شود گزینه OK را تعیین کرده تا پارتیشن تازه فرمت شود. نکته نهایی درباره دسته فرمت پارتیشنی میباشد که مد لحاظ دارید.
در عاقبت ایجاد یک سری پارتیشن روی یک هارد، اثر گذاری خاصی بر روی شتاب آن نخواهد داشت. در صورتی که بر روی یک هارد دست‌بالا به 4 پارتیشن نیاز داشته باشید، می‌توانید 4 پارتیشن از دسته primary روی آن ایجاد نمایید. البته چنانچه بخواهید 6 پارتیشن بر روی یک هارد داشته باشید، باید 3 پارتیشن primary و یک پارتیشن extended روی آن ایجاد کنید و آن گاه 3 پارتیشن logical را باطن پارتیشن extended بسازید. یا اینکه یک پارتیشن primary بسازید و یک پارتیشن extended و پارتیشن اکستند خویش را به پنج پارتیشن لاجیکال تقسیم کنید. آخرین کاری که پس از انتها پارتیشن بندی برای تثبیت پارتیشن های ایجاد شده بایستی انجام داد فرمت کلیه درایوهای ساخت شده می باشد.با این عمل در حقیقت پارتیشن های ساخت شده را می توانید به سیستم خویش بشناسید! چنان چه می خواهید مابقی فضای هارددیسک باقی مانده را هم پارتیشن بندی کنید، در همین صفحه سوییچ Enter را فشار دهید. نیز میتوانید هارد اکسترنال خود را پارتیشن بندی نمایید و نیز هارد اینترنال که در لپ تاپ یا کامپیوتر خویش دارید. امروزه به علت ارتقا ظرفیت هارد دیسک ها و به این علت که مراقبت داده ها کدام برند هارد اکسترنال خوب تر است در فضای پهناور به هم ریخته هست پارتیشن بندی امری اجتناب ناپذیر است. درصورتیکه در کامپیوترهای امروزی که هارد دیسک های اساسی گنجایش بالا دارا‌هستند به مهربانی مدیر نشوند منجر ایراداتی خواهد شد.
Disk 0 شماره هاردی هست که می خواهید پارتیشن را بر بر روی آن بسازید. Cmd را در فریم جستجوی ویندوز تایپ کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و ” Run As Administrator ” را تعیین کنید. سخن درایو و سیستم پوشه را به تیتر NTFS تهیه و تنظیم کنید، “Finish” را کلیک کنید.
۲- Drive 0 Unallocated Space را انتخاب کنید و سوییچ New را بزنید. تفاوت primary اصلی logiacal در همین می‌باشد که Primary به پارتیشن‌های مستقل گفته می شود در حالیکه logical به پارتیشن‌هایی گفته میگردد که داخل یک پارتیشن extended ساخته می‌شوند. دقت هارد اکسترنال ۲ ترابایت داشته باشید که ممکن هست پارتیشنی به نام System Reserved را بازدید کنید. زمانی که پنجره را بستید به پنجره Disk Management نگاه کنید تا پارتیشن نو خود را بازدید کنید. درصورتیکه پارتیشن خود را فرمت کرده باشید شما می بایست چیزی نظیر تصویر زیر داشته باشید.
برای ایجاد پارتیشن بر روی منتخب از هارد که کلمه Unallocated در جلوی آن دیده می شود کلیک کرده و آن را تعیین کنید. سپس روی کلمه و واژه New کلیک نمایید و در کادری که در زیر به سناریو درخواهد آمد میزان پارتیشن را معلوم کنید. توسط مثلث های کوچکی که روی هم به صورت وارونه قرار گرفته اند می توانید اندازه پارتیشن درخواستی خویش را تغییر دهید.در نقطه نهایی هم پس از گزینش میزان پارتیشن بر روی دکمه Apply کلیک کنید. پس از ساختن نخستین پارتیشن مراحل را مجدد برای ساخت پارتیشن نو تکرار کنید.
به خواسته عملکرد خوبتر سیستم را Restart نمائید و آنگاه در قسمت My Computer از پارتشین بندی تازه لپ تاپ سونی به کارگیری کنید. صحبت آیتم نظر درایو را وارد نمایید و سیستم پوشه را به عنوان NTFS تهیه و تنظیم کنید. می توانید تعداد پارتیشن هایی را که می خواهید ساخت کنید، سفارشی نمایید و سبک پارتیشن گزینه حیث خویش را MBR یا این که GPT تنظیم کنید. یا این که می توانید تنظیمات پیش فرض ارائه شده توسط Easeus Partiton Maste را بپذیرید. برای مثال می‌توانید سایز پارتیشن را تغییر و تحول دهید، 2 پارتیشن را ادغام کنید، فرمت و تعمیر پارتیشن‌ها نیز از سایر امکانات NIUBI Partition Editor به‌حساب می‌آیند. مدیریت دیسک دشوار همانند حفظ از رایانه در برابر بدافزار و بقیه تهدیدها امری کاملا واجب و اصلی است. برای آن که بدانید در میان GPT و MBR کدام یک را انتخاب کنید، می بایست به لطف نسبت به تفاوت های همین دو باخبر باشید. پس همپا ما باشید تا شما را از جزئیات تفاوت هایی که MBR یا این که GPT دارند، باخبر کنیم. پس از اتمام این روند درایو جدید با رنگ مشکی به جهت شما سناریو داده خواهد شد. Diskmgmt.Msc را تایپ کرده و Enter را بزنید تا Disk Management باز شود. ورژن فعلی MySQL خود را میتوانید از کنترل پانل cPanel خود سمت چب در نصیب stats تماشا کنید.
در واحد راهنمای پارتیشن بندی هارد دیسک در این نمایندگی به امداد خدمات مشاوره ای تخصصی می توانید درباره محصول آیتم حیث خود اطلاعات اثر گذار و مختصری به دست آورید. در قدم دوم برای ایجاد پارتیشن از ابزاری در ویندوز به کارگیری می نماییم که disk management نام دارد. ابزار Disk Management به عضو اذن می دهد که درایوهای پارتیشن را در کنار یکدیگر قرار دهد. برای دسترسی به این ابزار بهترین طرز همین هست که در نوار ابزار سرچ در ویندوز نام این ابزار را سرچ نمایید یا می توانید در منوی run diskmgmt.msc بنویسید. زمانی که این ابزار گشوده می‌شود می بایست یک پنجره به اسم DISK را تماشا کنید. در این پنجره از کاربر خواسته می شود تا یکی از از روشهای پارتیشن بندی را تعیین نماید و از آن شیوه پارتیشن بندی را انجام دهد.
میشه ویندوز دوم رو نیز بر روی همون درایو کارگزاری کرد ولی فایل‌های ویندوز کهن هم باقی می‌مونن. حتی ممکنه زمان بوت ویندوز هر بار مجبور باشین از میان دو ویندوز، یکی رو به جهت بوت گزینش کنین. از شما دعوت میکنم حیاتی من همپا باشید تا نحوه‌ی پارتیشن‌بندی در یک شیوه‌ی فراوان آسون و کاربردی رو به شما یاد بدم که در بخش اعظم ویندوز‌ها مانند ویندوز 10 و 8 اجرا و تست‌ شده. آنگاه از اون به سراغ پارتیشن‌بندی در سیستم‌عامل اوبونتو میریم. ۱- در فضای خالی راست کلیک کرده و گزینه Initialize Disk را تعیین می کنیم. زمانی که دارید پارتیشن‌های جدید ساخت می‌کنید، می بایست تفاوت میان اشکال پارتیشن، به این معنی که extended، primary و logical را بدانید.
علاوه بر این چنانچه یک هارد جدید به جهت لپ تاپ خریداری کرده باشید، برای نمونه هنگامی که می خواهید از یک درایو SSD برای ارتقا عملکرد سیستم استفاده کنید، می بایست نخست آن را پارتیشن بندی کرده و آنگاه آیتم استفاده قرار دهید. در نهایت همین که در صورتی که بخواهید تعداد درایوهای بر روی لپ تاپ خود را ارتقاء دهید یا هر گونه تغییری در پارتیشن بندی کنونی سیستم انجام دهید، بایستی اقدام به پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ کنید. برنامه AOMEI Partition Assistant Standard Edition به شما اجازه تغییر تحول اندازه، ادغام، ایجاد، فرمت، تقسیم و بازیابی، کپی از کل دیسک ها و پارتیشن ها و غیره را می دهد. بعضی از همین ویژگی ها در نسخه بدون‌پول این برنامه محدود شده هست و صرفا در ورژن مبلغی و رشته ای ارائه می شود.
بهترین روش پارتیشن بندی به جهت هارد تازه یا این که آکبند چیست ؟ اینها و مورد ها اصلی دیگر را در همین نوشته می آموزیم. یکی از از کارهایی که باید برای منش اندازی لپ تاپ انجام داد، پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ است. مراد از پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در واقع تقسیم بندی یا نوع بندی نمودن فضای ذخیره سازی دستگاه است.

حتما بخوانید:
چرا iPad Pro بعدی بیشتر از هر زمان دیگری به Mac نزدیک خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma