[ad_1]

سال 2020 برای مک سال بزرگی بود – و ما نباید این را مسلم بدانیم. اولین سالی که من پیش بینی چیزها را در این بخش شروع کردم ، کمی نسبت به سال 2016 احساس خوش بینی کردم و تقریباً یک سال رایگان برای Mac به نظر می رسید. چند سال اخیر نشان داده است که اپل توجه بیشتری به Mac داشته است و در سال به اوج خود رسیده است که شاید آنچنان که انتظار داشتم انقلابی نبوده است ، اما هنوز هم در تاریخچه Mac برجسته است.

بنابراین با وجود پردازنده M1 در اینجا و اپل در میان انتقال بزرگ پردازنده ، بدون شک 2021 برای Mac جالب خواهد بود! تغییر فراوان خواهد شد! س isال این است … این تغییر به چه شکلی رخ خواهد داد؟

آیا زمان iMac جدید فرا رسیده است؟

طراحی iMac امروزی از سال 2007 تغییر یافته و در سال 2012 اصلاح شده است. مدت زمان بسیار بدی بدون طراحی مجدد بود. بنابراین طی چند سال گذشته ، من پیش بینی کرده ام که از نو طراحی iMac را انجام دهم ، اما فایده ای نداشته است.

من ادامه خواهم داد. به خصوص با ظهور سیلیکون اپل ، فرصت های بسیاری برای اپل وجود دارد که می تواند در مورد iMac تجدید نظر کند. سال 2021 سال خواهد بود.

من حدس می زنم iMac فعلی 21.5 اینچی داستانی است که با مدلی با نمایشگر بزرگتر جایگزین شده است. برخی از تغییرات طراحی واضح است ، مانند قاب های بسیار کوچکتر در اطراف. شرط ساده این است که اپل همه فریم ها را کوچک می کند ، دوربین را ارتقا می دهد (می تواند Face ID را برای اولین بار به Mac اضافه کند) ، دامنه دینامیکی نمایشگر را بهبود می بخشد (شایعات مربوط به نمایشگرهای MicroLED) و آن را به شکلی آشنا بسته بندی می کند.

امیدوارم که اپل با برداشتن صفحه ای از Surface Studio مایکروسافت کمی جلوتر برود و بتواند iMac را به یک پیکربندی جدول بزرگتر بیاندازد ، جایی که می توان از آن با مداد اپل کار کرد ، اگر نه ورودی انگشت شرط من این است که اپل راه محافظه کارانه را در پیش گرفته و iMac را بسازد ، که برای دهه جدیدی آشنا اما به روز است.

شبکیه چشم imac 2014 IDG

سال 2021 سال iMac خواهد بود.

iMac بزرگتر نیز باید طراحی جدیدی داشته باشد. من تعجب می کنم که اپل به نظر می رسد محدوده بالای صفحه iMac چیست. آیا iMac 30 اینچی درست می کنید؟ 32 اینچ مثل Pro Display XDR چطور؟ برخی از اندازه های صفحه نمایش را فقط می توان با کوچک شدن فریم ها اضافه کرد ، اما شاید اپل از قوانین بهتر و بهتر آموخته شده در بازار گوشی های هوشمند پیروی کند و کاملاً بیرون بیاید. قطعاً یک iMac 32 اینچی HDR که از مانیتور فوق العاده بالای اپل درس می گیرد جالب خواهد بود.

من شخصاً فکر نمی کنم که iMac Pro هرگز به روز شود ، اما مهم نیست که از این محصولات چه نامی برده شود ، اپل می داند که بسیاری از کاربران سطح بالا از iMac استفاده می کنند. پردازنده های M1 که در پاییز امسال رونمایی شدند از نظر عملکرد چشمگیر هستند ، اما باید بوت دیگری وجود داشته باشد که هنوز منتشر نشده است. من دیدم که iMac بزرگتر تا اواخر سال نگه داشته شد ، فقط با یک قطعه قدرتمندتر سیلیکون اپل در داخل تحویل داده شد.

همه MacBook ها را به روز کنید

اپل در حال حاضر چهار لپ تاپ تولید می کند که دو لپ تاپ آنها به تازگی با پردازنده M1 به روز شده اند. اکنون زمان آن رسیده که مک بوک پرو 16 اینچی و مک بوک پرو 13 اینچی به کار شما بیایند. مانند iMac پیشرفته ، من در مدل های فعلی این لپ تاپ ها را با پردازنده M1 همراه نمی بینم.

اما از آنجا که تراشه سریعتری وجود دارد ، فکر می کنم اپل هر دو مدل را به روز کند. مدل 16 اینچی احتمالاً کم و بیش شبیه مدل فعلی خواهد بود که اخیراً از مدل قدیمی 15 اینچی ارتقا یافته است. در مورد مدل رده بالای 13 اینچی ، این اپل با دادن پردازش تبدیل 16 اینچی و تبدیل آن به مک بوک 14 اینچی ، این توانایی را دارد که آن را از مدل رده پایین 13 اینچی متمایز کند. حرفه ای.

در لیست خواسته های من این اتفاق نخواهد افتاد: لپ تاپ جدید ، نازک ، سبک و کوچک ، ادامه مک بوک ایر کلاسیک 11 اینچی است. به طور جدی ، اپل ، من یک MacBook 12 اینچی با صفحه کلید جادویی جدید و پردازنده M1 در قلب خود می گیرم.

سیلیکون جدید اپل

شکی نیست که اپل یک Mac حاوی پردازنده های ساخته شده توسط اپل را منتشر می کند که قبلاً در سال 2021 شاهد آن نبودیم. iMac های بالا و MacBook Pro به آن نیاز دارند. سوال این است که آیا ما قبل از پاییز سال آینده شاهد این پردازنده های جدید هستیم؟

تراشه پردازنده apple m1 سیب

بیشتر M1 مبتنی بر Mac در نیمه اول سال 2021 ، و سپس M2 در Mac بالاتر رده.

من می گویم نه من فکر می کنم هر Mac جدیدی که در نیمه اول سال 2021 منتشر شده براساس M1 باشد که قبلاً دیده ایم. فوق العاده سریع و توانمند است ، به راحتی می تواند iMac جدیدی را هدایت کند. و سپس در پاییز شاهد M2 خواهیم بود که در مک بالاتر رده استفاده خواهد شد.

آنچه من بسیار کنجکاو هستم این است که چگونه اپل با تغییرات پردازنده های مبتنی بر Mac خود برخورد می کند. تمام تراشه های M1 امروزی کم و بیش یکسان هستند (با تراشه های بدون هشت هسته GPU خوب که به MacBook Air رده پایین پرتاب می شوند). اما اپل ممکن است بخواهد برای متفاوت شدن از کلاس بالاتر ، چندین تراشه مختلف با هسته های پردازنده و پردازنده گرافیکی بیشتر طراحی کند. آیا این را در سال 2021 خواهیم دید یا چیزی بیش از 2022 خواهد بود؟ آیا اپل به جای انتظار برای پاییز برای نسل جدید ، نسخه ای از M1 را در بهار خدمت می کند؟

من واقعاً نمی دانم ، اما اگر او مجبور به انتخاب شود ، تصور می کنم که اپل این کار را برای یک سال دیگر ساده می کند. آنها M1 را در سال 2020 راه اندازی کردند ، می توانند M2 را در سال 2021 پرتاب کنند و سپس آماده می شوند تا انتقال را در سال 2022 با نسخه های هسته ای بیشتر M2 یا حتی M3 با توانایی بیشتری انجام دهند. سرعت پردازنده های M1 به این معنی است که اپل نباید همه چیز را مجبور کند. او وقت دارد تا انتقالی را که می خواهد انجام دهد ، انجام دهد.

کیف چنگ زدن

من دو پیش بینی دیگر برای مک دارم. از طرف macOS ، من فکر می کنم اپل مدام درگیر ماجرا خواهد شد. ویژگی های جدید سیلیکون اپل ممکن است به ویژگی های جدیدی که در سیستم عامل پیاده سازی شده اند نیاز داشته باشد ، اما در غیر این صورت فکر می کنم به روزرسانی های macOS نسبت به سالهای اخیر بسیار بزرگتر باشند. زمان آن فرا رسیده است که اپل کارها را جلو ببرد ، اشکالات را برطرف کند ، با عجیب بودن Mac Catalyst مقابله کند و برنامه های iOS را روی Mac اجرا کند و به توسعه SwiftUI ادامه دهد. انتظار دارم درام بسیار کمتری نسبت به چند سال گذشته برای macOS شاهد باشیم.

نمایشگر xdr اپل پرو سیب

در محدوده اپل فضای نمایشگر وجود دارد که به اندازه Pro Display XDR گران نیست.

سرانجام ، من با قضاوت بهتر خود مخالفت خواهم کرد و ظهور یک صفحه نمایش خارجی مستقل از اپل ، به غیر از Pro Display XDR را در نظر خواهم گرفت. مثل این نیست که اپل پول را روی میز بگذارد و این فرصت بزرگ برای این شرکت وجود دارد که نمایشگر بسیار خوبی راه اندازی کند که 5000 دلار هزینه ندارد ، اما با مک جفت خوبی دارد و سود خالصی به همراه دارد. اپل قطعاً متوجه شده است که کیفیت نمایشگرهای خارجی موجود کم است.

وقت آن است که هر صفحه ای که اپل از آن برای رانندگی با iMac جدیدتر استفاده می کند ، پیش بینی می کنم یک نسخه مستقل از آن را بفروشم. خیلی زیاد امیدوار نباشید – هزینه آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که انتظار دارید. اما این اپل است. و اپل دسته ای از آنها را برای جفت شدن با سریع سیلیکون جدید اپل به فروش می رساند.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر