[ad_1]

اپل به شما امکان می دهد رمزعبورها را از طریق iCloud با مکانیزم هوشمندی که اسرار شما را از همه جاسوسان – از جمله اپل در امان نگه دارد – همگام سازی کنید. iCloud Keychain رمزعبورها را بین همه آیفون ها ، iPad ها و Mac های مرتبط با همان حساب iCloud که Keychain در آن فعال است همگام سازی می کند تنظیمات> نام حساب> iCloud (iOS / iPadOS) ، پنل Favorites iCloud (Mojave یا نسخه های قبلی) یا تب iCloud در پنل Favorites Apple ID (Catalina یا نسخه های بعدی).

با این حال ، هنگامی که با نصب جدید ، در دستگاه جدید یا حساب MacOS Mac جدید به iPhone ، iPad یا Mac وارد می شوید ، Apple از شما درخواست می کند رمز یا رمز ورود یکی دیگر از دستگاه های خود را وارد کنید. این ممکن است هنگام دیدن آن کمی شبیه بدافزار باشد – بخشی از این دلیل است که متن موردنظر را که اپل در سایت پشتیبانی اپل نمایش می دهد نمی توانید پیدا کنید – اما این یک نتیجه طبیعی از نحوه محافظت ایمن از اطلاعات شما توسط اپل است. رمزهای عبور شما

فرمان رمز کلیدی mac911 icloud IDG

اگرچه این پیام مرموز به نظر می رسد ، اما موذیانه نیست: این واقعاً بخشی از یک مرحله هوشمندانه برای بررسی iCloud Keychain است.

جاکلیدی iCloud و چندین نوع اطلاعات دیگر – مانند چهره های منطبق در عکس ها – با استفاده از کلیدهایی که در هر یک از دستگاه های شما ذخیره می شوند ، رمزگذاری می شوند. در حالی که سیستم عامل های اپل این کلیدها را تولید می کنند ، آنها به صورت محلی ذخیره می شوند و هرگز به اشتراک گذاشته یا منتقل نمی شوند. اپل داده های رمزگذاری شده را رمزگشایی می کند که فقط شما می توانید رمزگشایی کنید – بنابراین iCloud Keychain از iCloud.com قابل دسترسی نیست. (از نظر فنی ، روش هایی برای رمزگذاری مرورگر وجود دارد که کلیدها را از دست نمی دهد ؛ 1Password و سایر شرکت ها این مورد را در اکوسیستم خود ارائه می دهند. اما با توجه به تمرکز دستگاه اپل ، منطقی نیست.)

با استفاده از iCloud Keychain ، افزودن دستگاه به معنای ذخیره آن به عنوان عضوی از مجموعه دستگاه ها است. اولین دستگاه شما فرآیند را آغاز می کند و اپل می تواند یک کد امنیتی را نمایش داده و وارد کند یا ورود Apple ID شما را برای این امر تأیید کند. با دستگاه های دیگر تأیید نمی شود زیرا تنها عضو است.

با این حال ، با استفاده از دستگاه دوم و سایر دستگاه های بعدی ، بوت استراپ های اپل و دیزی این روند را زنجیره می کنند. برای رمزگذاری کلیدهای مورد نیاز برای دسترسی به مجموعه رمزهای عبور ذخیره شده در iCloud Keychain ، آن را با استفاده از رمز عبور یا رمز ورود دستگاهی که قبلاً ثبت شده بارگیری می کند. دیزی آن را متصل می کند ، اجازه می دهد تا امنیتی را که در دستگاه اول خود تنظیم کرده اید ، بعد از تأیید ، به سیستم دوم افزایش یابد.

هنگامی که از iOS ، iPadOS یا macOS خواسته می شود از دستگاه دیگری گذرواژه یا گذرواژه وارد کنید ، اپل با استفاده از این کلید قفل رمزگذاری مورد نیاز برای Keychain iCloud را باز می کند. اپل به رمز ورود این دستگاه نیز دسترسی ندارد: این رمزگذاری روی دستگاهی است که رمز ورود با آن مطابقت دارد و تنها با وارد کردن همان رمز عبور می توان قفل محتوای محافظت شده توسط آن را باز کرد.

از نظر افراد غیر رمزنگار ، همانطور که اکثر مردم انجام می دهند ، این عمل مبهم و بالقوه تهدیدآمیز به نظر می رسد. اپل می تواند با افزودن اسناد و تصاویر به وب سایت خود ، نگرانی ها را کاهش دهد.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به س fromال خواننده Macworld ، کارولین است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از س questionsالاتی را که اغلب از ما پرسیده می شود ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها ، جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول فوق العاده ما را بخوانید تا ببینید آیا س yourال شما پوشش داده شده است. اگر اینگونه نباشد ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات مستقیم عیب یابی را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر