[ad_1]

گزارش های اخیر نشان می دهد که برخی از کاربران M1 Mac استفاده غیر منطقی و بیش از حد از SSD را تجربه می کنند. به طور خاص یکی از آن ها 15 ترابایت نوشته شده در دو ماه است. این کاملاً کوچک است و تقریباً به یقین به دلیل جایگزینی حافظه اصلی با SSD است.

این گزارش ها باعث ایجاد هشدار برای دارندگان M1 Mac شد ، اما آیا واقعاً این یک مشکل است؟ اگرچه درست است که SSD ها عمر محدودی دارند ، اما مدت زمان این SSD مربوط به نحوه استفاده شما از Mac است.

طول عمر SSD

یک باور غلط رایج در مورد SSD ها این است که دوام زیادی ندارند. این تا حدودی به دلیل اوایل وجود SSD است ، زمانی که طول عمر حافظه فلش NAND مورد استفاده در SSD بسیار دست کم گرفته شد و دستگاه ها اغلب پس از استفاده نسبتاً کم از دستگاه خارج می شدند. همانطور که مشخص شد ، NAND به سختی شکست خورده است ، اما کنترل کننده قفل شده است. هنر زیبا در طراحی کنترل کننده مسیری طولانی را طی کرده است و من سالهاست که از شکست خبری نشنیده ام. خیلی سال.

اما سردرگمی همچنین به دلیل نحوه ارزیابی فروشندگان درایوها و درک مصرف کنندگان از میزان نوشتن داده ها است. یک نکته بزرگ از مورد دوم: معمولاً خیلی کمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. به یاد داشته باشید ، خوانش ها NAND نمی پوشند.

samsung980 pro جلو مشکی سامسونگ

980 Pro سامسونگ یک SSD کاربر نهایی معمولی است که به ازای هر 1 ترابایت ظرفیت ، 600 ترابایت دیتا دارد.

از نظر رتبه بندی فروشندگان ، متداول ترین آماری که برای ذخیره سازی حالت جامد استفاده می شود TBW یا تعداد TeraBytes قابل ثبت در طول عمر دستگاه است. به طور معمول ، این امتیاز در حدود 600TBW برای هر ظرفیت 1TB برای دستگاه های کاربر نهایی است. ممکن است متوجه نشوید که تعداد زیادی پرونده موقتی در SSD ذخیره شده و سپس بر روی SSD حذف می شوند ، از جمله مبادله حافظه ، که مشکل M1 جدید است.

نکته ای که در مورد تخمین های TBW وجود دارد این است که خیلی دقیق نیستند. آنها معمولاً عمداً نسبت های یادبود را دست کم می گیرند. تخمین TBW میزان ارائه دهندگان نوشتن را نشان می دهد که تعیین می کنند می توانند قیمتی را که شارژ می کنند تضمین کرده و همچنان بدست آورند. یک دوره زمانی ، معمولاً سه یا پنج سال نیز اعمال می شود.

اگر به نظر می رسد گارانتی اتومبیل جدید کار می کند – یکنوع بازی شبیه لوتو! هیچ فرد سالمی تصور نمی کند که در مدت پنج سال یا 50 هزار مایل دیگر کار خود را متوقف کند ، ماشین جدیدی خریداری نمی کند ، اما این یک ضمانت طبیعی است. امتیاز TBW SSD همان معامله است ، یک فرمول بدهی / سود که حداکثر محافظه کارانه است. این تضمینی نیست ، به خاطر داشته باشید. (با عرض پوزش در مورد جناس!)

همچنین به خاطر داشته باشید که SSD ها پس از شروع استفاده از سلول های بیشتر از میزان جایگزینی ، هنوز خراب نمی شوند (تهیه بیش از حد یک ویژگی استاندارد است) ، اما عملکرد کاهش می یابد و ظرفیت شروع به کاهش می کند. این امر به کنترل کننده و دستگاه بستگی دارد ، اما خطر کمی از دست دادن اطلاعات شما وجود دارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید کپی کردن داده ها و جایگزینی SSD است.

در مورد مک های M1

اپل به دلیل جزئیات فنی خود شناخته شده است و رتبه بندی TBW یا سایر داده های SSD را در M1 Mac ارائه نداده است. متغیرهایی مانند نوع NAND (SLC ، MLC ، TLC یا QLC) ، میزان حافظه نهان حافظه DRAM و غیره وجود دارد که می تواند بر امید به زندگی تأثیر بگذارد. اگر این اطلاعات به صورت عمومی در دسترس نباشد ، من به گونه ای پیش می روم که گویی اپل از تغییراتی در TSD SSD کلی استفاده می کند.

اگر اپل از روال معمول پیروی می کرد ، قیمت SSD 256 گیگابایتی در M1 Mac شما احتمالاً 150 ترابایت است. کسی که ماهیانه 7.5 ترابایت بنویسد ، حدود 20 ماه یعنی کمتر از دو سال از ضمانت نامه بیشتر می کند. خوب نیست. اما صبر کن

apple m1 chip mac mini lg صفحه نمایش بازی 11102020 سیب

M1 Mac Mini اپل سریع است ، اما بیش از حد استفاده می شود ، آیا این SSD را از بین می برد؟ احتمالا نه. یک کاربر متوسط ​​باید 15 سال یا بیشتر عمر خود را از یک SSD ببیند ، اگرچه خیلی کمتر تضمین شده است.

به احتمال زیاد – با توجه به تجربه صنعت ، تجربه شخصی من و آزمایش های شخص ثالث – این است که SSD 256 گیگابایتی با سهولت و احتمال بسیار بیشتری به 300TBW می رسد. این بدان معنی است که تقریبا 4 تا 8 سال SSD با همان سرعت 8GB / 256 GB M1 Mac زندگی می کند. می توانید این مقدار را برای یک SSD 512 گیگابایتی دو برابر کنید.

یک ویژگی SMART در دستگاه معمولاً به عنوان درصدی از رتبه بندی TBW مصرف می شود ، بنابراین می توانید این فرمول را برای امید به زندگی واقعی و واقعی آن اعمال کنید. استفاده از 1٪ در واقع فقط 0.25٪ می تواند باشد.

در اوایل سال 2014 ، گزارش Tech گزارش داد که برخی از دستگاه های 256 گیگابایتی قادر به دستیابی به تقریباً یک پتابایت رکورد هستند. این دستگاه ها از NAND های قدیمی 1 بیتی / SLC با دوام بیشتری نسبت به 3 بیت / TLC امروزی استفاده می کنند. دستگاه های 2 بیتی / MLC در تست ها در همان آزمایشات در حدود 700TBW کاهش می یابند.

گفته می شود TLC دوام کمتری نیز دارد اما فروشندگان SSD از آن زمان تاکنون انواع تکنیک های افزایش عمر را توسعه داده اند. به خاطر داشته باشید که می توانید هر نوع NAND را به عنوان NAND با سلول های کمتر درمان کنید ، که همچنین می تواند امید به زندگی را افزایش دهد. از هر آنچه می دانیم ، اپل می تواند از TLC استفاده کند و به عنوان MLC رفتار کند یا از MLC استفاده کند.

منطقه خاکستری

آنچه کاملاً مشخص نیست ، رابطه بین بار ، حافظه و میزان تبادل macOS با SSD است. می توانم به شما بگویم که این خیلی بیشتر از ویندوز است. کار من اینتل iMac با 16 گیگابایت حافظه دو بوت ویندوز و macOS در دستگاه های داخلی جداگانه است. من 95 درصد وقت خود را با ویندوز می گذرانم (موسیقی iMac من جایی است که تمام وقت خود را صرف macOS می کنم) ، اما دستگاه فقط 8TBW را نشان می دهد ، در حالی که دستگاه macOS که کمتر استفاده می شود تقریبا 17TBW نشان می دهد.

آنچه از سایر مطالعات نیز مشخص است این است که هرچه حافظه بیشتری داشته باشید ، کمتر می توانید آن را با SSD جایگزین کنید. مدیریت حافظه M1 بدون شک کارآمدتر از Intel Mac است ، اما نمی تواند معجزه کند. وقتی زمان تعویض است ، زمان تعویض فرا رسیده است و این می تواند به دلیل کار خلاقانه سخت و یا فقط باز کردن همزمان بسیاری از برنامه های تشنه حافظه باشد.

کمتر بیشتر نیست …

آنچه ما دریافتیم این است که macOS بارگیری SSD بسیار دشوار است و هرچه حافظه کمتری داشته باشید ، بیشتر خواهد بود. اما همچنین به احتمال زیاد دوام SSD بسیار بیشتر از آنچه بیشتر مردم فکر می کنند دوام خواهد آورد.

اپل قبل از اینکه برخی از کاربران فکر کنند زمان آن فرا رسیده است ، تجربه منسوخ کردن همه چیز را دارد (دلیل دیگر نگرانی فعلی). هنوز هم ، من فکر می کنم اگر طبق فرمول سنتی خرید کنید ، زندگی مطلوبی (سالها) خواهید داشت.

برای استفاده عمومی و بارگیری 8 گیگابایت حافظه و 256 گیگابایت SSD مناسب است. برای استفاده سنگین تر ، 16 گیگابایت حافظه و 512 گیگابایت حافظه SSD ترجیح داده می شود. برای استفاده فوق العاده فشرده (حرفه ای یا برنامه نویسان خلاق) ، از فضای ذخیره سازی فضای صفر خارجی با برنامه هایی که از آن پشتیبانی می کنند استفاده کنید یا منتظر مکینتاش های پیشرفته بعدی باشید.

اپل می تواند با نوشتن همه مطالب به نفع همه باشد ، اگرچه من تقریبا می توانم بی میلی نسبت به ریختن آب سرد روی قرائت اولیه را درک کنم. به احتمال زیاد ، این شرکت فکر کرده است که این امر آنقدر واضح است که مجبور به توضیح آن نیستند. من هنوز هم دوست دارم که این شرکت گزارش دهد و ارزیابی رسمی خود را انجام دهد. یا در صورت نیاز آن را برطرف کنید. سرانجام ، حقیقت آشکار خواهد شد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir