[ad_1]

اگر از iCloud Keychain در iPhone خود استفاده نمی کنید ، قطعاً باید آن را روشن کنید. یک مدیر رمز عبور کاملاً مجهز به سیستم عامل iOS و macOS ، تمام اطلاعات محرمانه شما را با رمزگذاری انتها به پایان ذخیره می کند و آنها را با تمام دستگاه های Apple شما همگام سازی می کند.

اما حتی اگر قبلاً از آن برای ذخیره ورود به سیستم برنامه ، اطلاعات Apple Pay و Wi-Fi ، اینترنت و سایر گذرواژه های آنلاین استفاده کرده باشید ، ممکن است همه چیز را از آن خارج نکنید. در اینجا نحوه استفاده بیشتر از مدیر رمزعبور اپل وجود دارد – و اینکه چرا نمی خواهید برای همه نیازهای ذخیره سازی خود به آن اعتماد کنید.

نحوه راه اندازی iCloud Keychain

اگر آیفون دارید ، حساب iCloud دارید و اگر حساب iCloud دارید ، iCloud Keychain دارید. اگر می خواهید روشن شود روشن است ، باید تنظیمات را در iPhone یا iPad (تنظیمات سیستم Mac) باز کنید ، سپس روی نام خود (Apple ID در Mac) ضربه بزنید ، سپس iCloud را بزنید. به پایین Keychain بروید و از سبز بودن سوییچ اطمینان حاصل کنید (کادر Mac را علامت بزنید).

این اساسی است. ممکن است لازم باشد گذرواژه یا گذرواژه خود را وارد کنید و بخواهید سایر دستگاههای Apple خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای هر یک موجود است ، اما در غیر این صورت چیز دیگری برای تنظیم ندارید.

به طور خودکار رمزهای عبور را با iCloud Keychain پر کنید

دلیل اصلی وجود iCloud Keychain امکان دسترسی سریع به یک وب سایت بدون ورود یا حتی به خاطر سپردن نام کاربری و رمز عبور خود است. روشن کردن آن ساده است. در iPhone یا iPad ، به تنظیمات ، سپس گذرواژه‌ها و خودکار گذرواژه‌ها بروید. سوئیچ را پیمایش کنید ، iCloud Keychain را انتخاب کنید و هر بار که به یک قسمت رمزعبور پشتیبانی شده دسترسی پیدا می کنید ، از شما یک Face ID یا Touch ID خواسته می شود.

همچنین می توانید از جاکلیدی iCloud AutoFill در Mac خود استفاده کنید ، اما فقط در مرورگر Safari. برای روشن کردن ، به Safari Preferences و سپس برگه Auto Auto (پر کردن خودکار) بروید. گزینه های مختلفی وجود دارد ، از جمله اطلاعات تماس ، نام کاربری و رمزهای عبور و کارت های اعتباری. موارد مورد نظر خود را وارد کنید و همه چیز آماده خواهد شد.

جاکلیدی را به icloud تغییر دهید مایکل سیمون

iCloud Keychain راهی آسان برای ردیابی نام های کاربری و رمزهای عبور شما است.

از Face ID یا Touch ID استفاده کنید

جاکلیدی iCloud وقتی از سیستم بیومتریک اپل برای پر کردن سریع و آسان رمزهای عبور استفاده می کنید ، بهترین عملکرد را دارد. اگر آن را روشن نکرده اید ، به تب Face ID & Passcode در iPhone یا iPad (Touch ID & Passcode در iPad Air جدید) یا تب Touch ID در Mac خود بروید تا قابلیت استفاده از دستگاه خود را روشن کنید سیستم احراز هویت بیومتریک ، پر کردن خودکار رمزهای عبور. در اینصورت نیازی به وارد کردن گذرواژه خود نخواهید بود.

ورودی را به صورت دستی اضافه کنید

iCloud Keychain هنگام ورود به سایتها و حسابها کار خوبی در زمینه ورود به سیستم و گذرواژه شما انجام می دهد ، اما لازم نیست منتظر بمانید تا یک وب سایت از شما بخواهد اعتبارنامه جدید را وارد کنید مانند مدیر رمز عبور شخص ثالث ، می توانید برای ورود به سیستم ، اطلاعات ورود به سیستم را به صورت دستی وارد کنید تا در تب Passwords (تنظیمات) در iPhone یا iPad ذخیره شود. فقط نماد “+” را کلیک کنید و می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را برای هر وب سایت وارد کنید.

در Mac ، می توانید به صورت دستی در Safari یک نمایه رمز ورود ایجاد کنید. به تنظیمات برگزیده Safari بروید و سپس انتخاب کنید رمزهای عبور. کلیک اضافه کردن و سپس می توانید یک حساب کاربری با URL وب سایت ، نام کاربری و رمز عبور خود ایجاد کنید.

رمزهای عبور هک شده را بررسی کنید

با ظاهراً هر روز هک ها و نقض داده ها ، مقابله با همه آنها دشوار است. خوشبختانه ، شما می توانید از iCloud Keychain خود استفاده کنید تا پیگیری کند که کدام رمز عبور می تواند به خطر بیفتد. در iPhone یا iPad ، در تنظیمات به برگه گذرواژه‌ها برگردید و روی ضربه بزنید توصیه های امنیتی بخش. می توانید گذرواژه های به خطر افتاده را شناسایی کنید ، که به شما اطلاع می دهد آیا گذرواژه های شما در برخی از نشت داده ها ظاهر شده اند ، آیا دوباره در سایت های دیگر مورد استفاده مجدد قرار می گیرند یا از رمز عبور آسان برای حدس زدن استفاده می کنید.

در Mac در Safari ، به Safari Preferences بروید و کلیک کنید رمزهای عبور. در لیستی که ظاهر می شود ، یک نماد هشدار دهنده زرد (این یک مثلث با یک “!” در مرکز است) به این معنی است که توصیه های امنیتی موجود وجود دارد. برای دیدن پیشنهاد می توانید روی نماد کلیک کنید.

اگر صدها توصیه وجود دارد نگران نباشید ، ممکن است بسیاری از آنها رمزهای عبور قدیمی باشند یا دیگر از آنها استفاده نمی شود. اما اگر سایت ها یا حساب هایی را مشاهده کردید که هنوز از آنها استفاده می کنید ، باید آنها را تغییر دهید. پیوندی به سایت مستقیماً در صفحه تنظیمات پیدا خواهید کرد ، بنابراین تغییر آن سریع است.

تنظیمات رمز عبور مایکل سیمون / IDG

اگر می دانید کجا جستجو کنید ، می توانید به صورت دستی رمزهای عبور خود را به Keychain iCloud خود اضافه کنید.

یک یادداشت امن ایجاد کنید

علاوه بر iCloud Keychain در دستگاه های iOS ، یک برنامه پشت سر هم برای Mac وجود دارد که Keychain Access نام دارد. این بسیار قدرتمندتر از iCloud Keychain است که به شما اجازه می دهد کلیدهای سیستم و ریشه ها را ببینید و برخی از عناصر keychain را برای استفاده با برنامه های دیگر صادر کنید.

همچنین می توانید از برنامه برای ایجاد یادداشت های ایمن برای مواردی که باید صرف نظر از رمزهای عبور ذخیره شده استفاده کنید. مانند رمز ورود قفل یادداشت در یادداشت ها ، می توانید یادداشت هایی را در Keychain Access بنویسید ، که فقط وقتی رمز ورود Mac خود را وارد می کنید می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از Chrome در Windows به گذرواژه های iCloud خود دسترسی پیدا کنید

iCloud ممکن است چیزی از اپل باشد ، اما اگر آیفون و رایانه دارید ، باز هم می توانید رمزهای عبور خود را دریافت کنید. ابتدا باید iCloud را برای ویندوز بارگیری کنید و مطمئن شوید که به آخرین نسخه (12) به روز شده است. پس از آن باید برنامه افزودنی را در فروشگاه Chrome دریافت کرده و سپس وارد سیستم شوید تا هر دو را شامل شود. هنگامی که کد تأیید خود را وارد کردید ، می توانید هنگام بازدید از سایت Chrome ، از Keychain iCloud خود گذرواژه بگیرید ، درست مثل این که از Safari در Mac خود استفاده می کنید.

یک مدیر رمز عبور دوم دریافت کنید

اگرچه iCloud Keychain ایمن ، ایمن و آسان است ، اما همچنین بسیار به دستگاه های اپل و به طور کلی با سافاری گره خورده است. هیچ راهی آسان برای صادر کردن رمزهای عبور ، همگام سازی یادداشت ها ، به اشتراک گذاشتن رمزهای عبور با مرورگرهای دیگر یا دسترسی به keychain خود در تلفن Android یا Chromebook وجود ندارد. برای این شرایط ، شما به یک مدیر رمز عبور شخص ثالث نیاز دارید ، بنابراین بهتر است که یکی را با iCloud Keychain در دستگاه Apple خود اجرا کنید. خواهر ما ، PCWorld ، اطلاعات کاملی در مورد بهترین مواردی که می توانید خریداری کنید ارائه می دهد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر