[ad_1]

هنگام خرید آیفون جدید ، تنظیم آن چند دقیقه طول می کشد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از تلفن قدیمی خود پشتیبان تهیه کرده و به سیستم حساب iCloud خود در تلفن جدید خود وارد شوید و می توانید دقیقاً همان جایی که متوقف شده اید ، طرح صفحه اصلی ، برگه های Safari را باز کنید و هر چیز دیگری

در Mac اینقدر ساده نیست. در حالی که اپل چندین روش برای انتقال فایل ها از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارائه می دهد ، هیچ یک از آنها به سادگی تهیه نسخه پشتیبان از iCloud در iOS نیست. اما اگر می دانید کدام سوئیچ ها را می توانید بچرخانید ، برنامه ها را همگام سازی کرده و پوشه ها را به اشتراک بگذارید ، این کار چندان دشوار نیست. فقط کافی است راهنمای ما را دنبال کنید تا همه چیز را در Mac جدید خود تنظیم کنید.

خدمات ، گذرواژه‌ها و برنامه‌های Apple

اول چیزهای آسان اگر در هر سرویس اپل مشترک شوید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای ورود به سیستم همگام سازی به حساب iCloud خود برای آن سرویس – موسیقی ، تلویزیون ، بازی ، اخبار و غیره – وارد شوید. کتابخانه موسیقی و فیلم ، نمایش های دلخواه ، بازی ها ، کانال ها و مجلات شما همگام سازی و آماده می شوند.

این مورد در مورد سایر برنامه های اپل که استفاده می کنید نیز وجود دارد: نامه ، مخاطبین ، تقویم ، سافاری ، عکس ها و یادداشت ها و هر گذرواژه ذخیره شده در keychain شما. و از آنجا که Safari اساساً یک مدیر رمز عبور است ، صرف نظر از اینکه چند سال از آخرین ورود شما می گذرد ، می توانید تمام گذرواژه های ذخیره شده خود را از دستگاه قدیمی خود مشاهده کنید. فقط به تب Account Apple در System Preferences (یا iCloud در macOS قبل از Catalina) بروید و مطمئن شوید همه مواردی را که می خواهید همگام سازی کنید علامت گذاری شده است.

iCloud Drive

ممکن است روشی رسمی برای پشتیبان گیری از همه موارد در قفل آنلاین اپل وجود نداشته باشد ، اما با این وجود می توانید از حساب iCloud خود برای انتقال پرونده های مهم بین دستگاه ها استفاده کنید. در همان تنظیمات حساب Apple / iCloud در بالا ، کادر تأیید برای پوشه های دسک تاپ و اسناد را مشاهده خواهید کرد که فایل شما را با همه دستگاه های شما همگام سازی می کند.

هنوز به فضای کمی احتیاج خواهید داشت. اپل فقط 5 گیگابایت فضای حساب رایگان در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین اگر می خواهید یک دسته از پرونده ها را ذخیره کنید احتمالاً به موارد بیشتری نیاز خواهید داشت. اپل برنامه های ذخیره سازی ماهانه 50 گیگابایت برای یک دلار ، 200 گیگابایت برای 3 دلار و 2 ترابایت برای 10 دلار را ارائه می دهد.

خاصیت 13in m1 mbp IDG

iCloud Drive شما می تواند به شما کمک کند Mac جدید خود را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

هنگام ورود به سیستم Mac جدید خود ، باید یک زبانه iCloud را در نوار کناری پنجره Finder مشاهده کنید ، اما اگر در آنجا نیست ، می توانید آن را به تنظیمات Finder اضافه کنید. پس از ظاهر شدن ، فقط باید فایلهای مربوطه را در دسک تاپ خود بارگیری کرده و با کلیک روی نماد ابر ، تمام اسنادی را که می خواهید به صورت محلی ذخیره کنید بارگیری کنید.

همچنین می توانید فقط با کشیدن و رها کردن آنها از iCloud Drive خود برای انتقال پرونده هایی که در پوشه Documents نیستند استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید همه بارگیری های خود را ذخیره کنید ، فقط پوشه را از Mac قدیمی خود به iCloud Drive خود بکشید و دوباره به Mac جدید خود بکشید.

دستیار مهاجرت

برای بقیه داده های شما – برنامه ها ، چندرسانه ای ، پروژه ها ، بارگیری ها و غیره – می توانید از دستیار مهاجرتی داخلی اپل استفاده کنید. در هنگام راه اندازی M1 MacBook ، به شما این گزینه داده می شود که داده های خود را از Mac منتقل کنید.

برای شروع روند ، باید Assistant Migration را در Mac قدیمی خود باز کنید که می توانید آن را در پوشه Utilities در Applications پیدا کنید و دو دستگاه را از طریق کابل Wi-Fi یا USB-C متصل کنید (که بسیار سریعتر خواهد بود) . سپس فقط آنچه می خواهید به Mac جدید خود منتقل کنید (برنامه ها ، کاربران ، سایر پرونده ها و تنظیمات تنظیمات سیستم / شبکه) را انتخاب کرده و بر روی ادامه کلیک کنید. احتمالاً باید مدتی بگذارید تا اجرا شود ، مخصوصاً اگر در حال انتقال از طریق Wi-Fi هستید ، اما پس از اتمام کار ، تمام پرونده های شما روی هر دو دستگاه قرار می گیرد.

پورت های مک بوک هوا m1 جیسون کراس / IDG

با استفاده از دستیار Migration می توانید پرونده ها را از طریق USB-C منتقل کنید.

همچنین می توانید پس از انجام تنظیمات اولیه در Mac خود ، تکمیل این روند را انتخاب کنید ، اما در هر دو دستگاه Migration Assistant را اجرا کنید. به این ترتیب ، برای شروع استفاده از مک جدید خود مجبور نیستید یک دقیقه دیگر صبر کنید.

یک ماشین زمان

سرانجام ، بهترین راه مطلوب برای اینکه Mac جدیدتان مانند قدیمی شما به نظر برسد ، بازگرداندن آن از نسخه پشتیبان تهیه Time Machine است. برای راه اندازی به یک دستگاه خارجی احتیاج دارید ، اما به محض روشن کردن آن ، می توانید شاخه کاملی از دستگاه قدیمی خود ایجاد کنید که به دستگاه جدیدتان بازگردد.

برای شروع ، دستگاه خود را روشن کرده و به تب Time Machine در System Preferences بروید. درایو خود را انتخاب کنید ، تمام پوشه هایی را که می خواهید از بایگانی خارج شوند انتخاب کنید و مراحل را شروع کنید. اولین پشتیبان شما احتمالاً چند ساعت طول می کشد ، اما نسخه پشتیبان بعدی – که اگر بخواهید به طور خودکار پشتیبان تهیه کنید ، روزانه اجرا می شود و ماهانه ذخیره می شود – فقط چند دقیقه طول می کشد.

هنگام راه اندازی دستگاه جدید خود ، فقط باید آخرین نسخه پشتیبان از Time Machine را انتخاب کنید تا همه چیز موجود در دستگاه قدیمی خود را به دستگاه جدید خود برگردانید. دقیقاً مانند این خواهد بود که شما از MacBook جدید M1 و همه برنامه ها و پرونده های خود که در آن تعلق دارد استفاده کرده اید.

سفارشی سازی

مهم نیست که کدام روش یا روش را در بالا انتخاب کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاغذ دیواری خود را تغییر دهید ، Dock خود را مرتب کنید و تنظیمات ظاهری دیگری را که می خواهید سفارشی کنید تغییر دهید. اگر همگام سازی تنظیمات ترجیحی سیستم را در تنظیمات iCloud فعال کرده باشید ، برخی از تنظیمات کوچک منتقل می شوند (مانند موقعیت Dock) ، اما موارد بزرگتر باید دوباره تنظیم شوند. فقط فکر کنید که این یک فرصت برای شروع دوباره است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر