چگونه می توان پرونده ها را در Mac Sur Finder Big Sur قفل کرد


قفل کردن پرونده در محاسبات یک سنت طولانی دارد: شما یا نرم افزار مستقل می خواهید مطمئن شوید که پرونده در صورت نیاز یا استفاده اصلاح نشده یا حذف نشده است. از آنجا که macOS مبتنی بر یونیکس است ، پرچم های مجوز در سطح فایل را ارائه می دهد که نحوه دستکاری یک پرونده و توسط چه کسی را کنترل می کند.

اما macOS مدتهاست که یک روش جداگانه برای قفل کردن یک پرونده از Finder دارد ، که از اصلاح ، حذف یا تغییر نام آن توسط ترمینال یا سایر برنامه ها نیز جلوگیری می کند. دستورات قفل ، باز کردن و وضعیت نیز از طریق خط فرمان در ترمینال در دسترس هستند.

(توجه داشته باشید که قفل یاب محور کاملاً متفاوت از تنظیم پرونده فقط خواندنی یا در Finder یا از طریق ترمینال است که شامل تغییر مجوزهای Unix است. من توصیه می کنم از حالت فقط خواندنی استفاده نکنید و پوشه ای که در Finder و از طریق برنامه ها با آن کار می کنید ، زیرا Finder به این مجوزهای پرونده ای که در macOS از طریق مجوزهای Unix به شما اختصاص داده شده احترام نمی گذارد ، که معمولاً همه موارد موجود در فهرست اصلی شما را شامل می شود.)

قفل و باز کردن قفل با استفاده از Finder در macOS Big Sur

روشن و خاموش کردن قفل در Finder بسیار ساده است. یک پرونده یا پوشه را انتخاب کنید و انتخاب کنید پرونده> دریافت اطلاعات ؛ یا چندین پرونده یا پوشه را انتخاب کنید و هنگام انتخاب گزینه را نگه دارید پرونده> نمایش بازرس– دکمه گزینه یک پنجره “دریافت اطلاعات” را برای چندین مورد باز می کند ، به نام “اطلاعات چند مورد”. یک جعبه تأیید قفل شده می تواند بررسی شود یا علامت آن را بردارید. اگر موارد انتخاب شده در حالت قفل و باز کردن مختلط باشند ، یک (- فاصله) را نشان می دهد. کلیک قفل خواهد شد همه چیز پرونده ها

حتما بخوانید:
نقد و بررسی آبی ADT: ADT یک عکس امنیتی دیگر از خانه انجام می دهد
قفل mac911 بدون نماد bigsur IDG

macOS برای نمایش یک نماد قفل همپوشانی به عنوان سمت چپ در Mojave استفاده می شود. در Big Sur ، در سمت راست ، این شاخص را دیگر در Finder ارائه نمی دهد.

قبل از Big Sur ، پرونده های قفل شده دارای یک تصویر قفل هستند که بر روی نماد Finder آن قرار گرفته است. Big Sur فقط این لایه قفل را در کادر گفتگوی دریافت اطلاعات نشان می دهد.

هشدار پرونده قفل شده mac911 برای حذف IDG

Big Sur از شما می خواهد که حذف پرونده قفل شده را تأیید کنید.

پس از قفل شدن پرونده ، می توان آن را به Finder منتقل کرد ، اما توسط برنامه ها تغییر نام داده یا اصلاح نمی شود. این قابل حذف است ، اما فقط در صورت تأیید عملیات.

اپل و برنامه های شخص ثالثی که از این کنوانسیون پشتیبانی می کنند به شما امکان می دهند اسناد را از نوار عنوان قفل و باز کنید: روی پیکان رو به پایین در سمت راست نام پرونده کلیک کنید و سپس کادر تأیید قفل شده را انتخاب یا پاک کنید.

صفحه mac911 نوار عنوان را قفل می کند IDG

صفحات و سایر برنامه ها به شما امکان می دهند اسناد را از نوار عنوان قفل و قفل کنید.

با استفاده از ترمینال

اگر می خواهید داخل macOS را از طریق ترمینال فشار دهید ، اجرا کنید برنامه ها> نرم افزار> ترمینال و به پوشه ای بروید که مورد را قفل کرده اید. اگر پرونده شما روی دسک تاپ است ، می توانید این را وارد کنید تا به آنجا بروید:

cd ~/Desktop

macOS با یک پرچم خاص در دستور شمارش پرونده Unix وضعیت قفل را تشخیص می دهد ، ls. این را وارد کنید:

حتما بخوانید:
مک بوک پرو 13 اینچی M1 به روز شده هم اکنون از شرکت اپل در دسترس است

ls -lO front_door.jpeg

(این حرف بزرگ O است.) می توانید جایگزین کنید front_door.jpeg s * برای لیست همه موارد در فهرست ، از نام پرونده خاص دیگری استفاده کنید یا الگوی جایگزینی مانند آن را وارد کنید license*که با تمام پرونده ها و پوشه های شروع شده با “مجوز” مطابقت دارد. مثال در مورد نام پرونده در همه موارد زیر وجود دارد.

ترمینال اصطلاح را به شما نشان می دهد uchg به عنوان “پرچم” برای هر پرونده قفل شده ، مانند:

-rw-r--r--@ 1 gif staff uchg 150293 Mar 8 2020 front_door.jpeg

برای قفل و باز کردن قفل پرونده در Finder ، می توانید آن را مستقیماً تغییر دهید uchg پرچم:

  • برای قفل کردن یک پرونده: chflags uchg front_door.jpeg
  • برای باز کردن قفل پرونده: chflags nouchg front_door.jpeg

اگر روش دیگری می خواهید ، می توانید از SetFile استفاده کنید که به شما امکان می دهد ویژگی های یک فایل را تغییر دهید:

  • برای قفل کردن یک پرونده: SetFile -a L front_door.jpeg (حرف بزرگ L)
  • برای باز کردن قفل پرونده: SetFile -a l front_door.jpeg (حروف کوچک l)

این مقاله Mac 911 در پاسخ به س fromال یکی از خوانندگان Macworld Beverly است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات مستقیم عیب یابی را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.


منبع: shogh-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme