[ad_1]

هنگامی که اپل اولین Mac ها را با پردازنده M1 (سیلیکون نسل اول اپل) منتشر کرد ، همچنین معماری کاملاً جدیدی را برای راه اندازی برنامه های Mac معرفی کرد. بنابراین برای استفاده کامل از سرعت تراشه جدید ، نرم افزار اینتل باید به طور خاص برای پردازنده M1 بازنویسی شود. با این حال ، توسعه دهندگان برای نوشتن برنامه های کاربردی با این کد “بومی” به زمان نیاز دارند ، بنابراین اپل ابزاری ترجمه به نام Rosetta 2 ایجاد کرده است که به نرم افزارهای مبتنی بر Intel موجود برای Mac Mac اینتل اجازه می دهد تا بر روی Apple Silicon اجرا شوند.

اگر شما دارای M1 Mac هستید ، احتمالاً قبلاً بدون آنکه متوجه شوید از یک رزتا استفاده می کنید. اولین باری که برنامه ای را اجرا می کنید که به آن نیاز دارد ، هشداری ظاهر می شود که به شما می گوید روزتا مورد نیاز است و از شما برای نصب آن اجازه می خواهد. پس از نصب ، روزتا به طور خودکار برای هر برنامه ای که به آن نیاز داشته باشد در دسترس است. در مورد برنامه های M1 نیز همین طور است. اگر برنامه شخصی شما در دسترس باشد ، Mac شما به طور خودکار این نسخه را راه اندازی می کند.

با این حال ، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که شما یک برنامه جهانی دارید (برنامه ای که برای اجرا در هر دو سیستم عامل اینتل و اپل سیلیکون طراحی شده است) و می خواهید اینتل را اجرا کنید ، نه نسخه M1. این ممکن است به دلیل یک برنامه M1 باشد که فاقد ویژگی مورد نیاز شما است یا اگر از برنامه ای با افزونه ها یا برنامه های افزودنی شخص ثالث استفاده می کنید که فقط با Intel سازگار است.

در این موارد ، می توان یک برنامه جهانی را مجبور کرد که به جای آن نسخه Rosetta را اجرا کند. و می توانید در صورت نیاز به راه اندازی اولیه برگردید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

  1. برنامه را در پوشه Applications خود پیدا کنید.
  2. برنامه را انتخاب کرده و سپس Command-I را فشار دهید (یا کلیک راست کنید / از منوی File استفاده کنید و انتخاب کنید اطلاعات بگیر.) با این کار یک پنجره اطلاعات با جزئیات برنامه باز می شود.
  3. در پنجره Information ، به دنبال یک جعبه انتخاب با عنوان “Open with Rosetta” بگردید. کادر را علامت بزنید.
  4. پنجره اطلاعات را ببندید.
  5. اگر قبلاً از برنامه استفاده می کنید ، خارج شوید و دوباره راه اندازی کنید.
سوکت سافاری m1 IDG

در Mac سیلیکون اپل ، می توانید با بررسی گزینه در قسمت اطلاعات برنامه ، یک برنامه جهانی را مجبور به کار با Rosetta کنید.

اکنون که این برنامه را اجرا می کنید ، Mac شما نسخه Intel نرم افزار را اجرا می کند و از لایه ترجمه استفاده می کند. اگر می خواهید استفاده از روزتا را متوقف کنید ، فقط دستورالعمل ها را تکرار کنید و علامت کادر را بردارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد M1 Mac و Apple Silicon ، س FAالات متداول ما را بخوانید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir