چگونه می توان یک مک بدون پاسخ را از مک دیگر احیا یا بازیابی کرد


با وجود تمام تلاش های ما ، گاهی اوقات به روزرسانی macOS گیج کننده است ، مانند قدرت در اواسط فرآیند. مشکلات دیگری نیز ممکن است رخ دهد ، از جمله مواردی که تشخیص داده نمی شوند.

اگر Intel Mac شما با تراشه محافظ T2 یا هر M1 Apple Silicon Mac به طور عادی یا از طریق recoveryOS شروع به کار نمی کند ، می توانید سعی کنید احیای این را با تعمیر سیستم عامل در این تراشه ها ، که جنبه های امنیتی و مدیریت راه اندازی را حفظ می کند ، در حالی که تمام پرونده های شما را حفظ می کند. در صورت عدم موفقیت ، می توانید انتخاب کنید بازگرداندن دستگاهی که دستگاه را پاک می کند اما دوباره آن را راه اندازی می کند. هر دو فرآیند برای مدیران سیستم طراحی شده اند ، اما هر کسی می تواند از آنها استفاده کند.

(با راه اندازی یا راه اندازی مجدد یک Intel Intel با Command-R روشن یا راه اندازی مجدد سیستم عامل MAC Mac خود را کاملاً خاموش و روشن کنید ، سپس دکمه روشن / خاموش را حدود 10 ثانیه نگه دارید تا گزینه Gear ظاهر شود.)

این فرایند احیا یا بازیابی فقط برای اینتل Mac با تراشه T2 کار می کند ، که شامل تمام مدل های اینتل ارسال شده در سال 2018 به علاوه iMac Pro 2017 و سه Mac مبتنی بر M1 است که در سال 2020 منتشر شد. از همه این مدل ها ، فقط Mac Pro 2019 ارائه می دهد یک نشانه بصری مبنی بر اینکه سیستم عامل یا روند راه اندازی مشکلی دارد: نشانگر وضعیت زرد شده و SOS را در Morse Code (سه کوتاه ، سه بلند و سه کوتاه) در صورت نیاز به احیای مجدد ، چشمک می زند.

اپل دستورالعمل های پیچیده ای را برای مکینتاش Intel Intel و M1 Mac-based با هدف حرفه ای های رایانه شخصی و مدرسه ارائه می دهد. برای کاربران “غیرنظامی” دور زدن زیاد است ، بنابراین در اینجا یک راهنمای ساده برای کمک به شما آورده شده است. فقط اگر می خواهید به دنبال تصاویر مکان یاب درگاه Thunderbolt باشید که در زیر توضیح داده شده است ، باید با راهنمای جامع تر اپل مشورت کنید.

ابتدا باید Apple Configurator 2 را دریافت کنید ، یک ابزار رایگان از اپل است که برای استقرار و مدیریت دستگاه های اپل طراحی شده است (به MacOS Catalina یا نسخه های بعدی نیاز دارد).

نماد پیکربندی سیب 2 سیب

شما می توانید Apple Configurator 2 را در App Store دریافت کنید.

سپس باید مطمئن شوید که کابل های مناسبی دارید. اپل برای اتصال به برق از جمله لپ تاپ به مک نیاز دارد که زنده می شود و این برق را نمی توان از طریق USB-C توسط مک دیگری تأمین کرد. با این حال ، شما برای اتصال دو Mac به یک کابل داده USB-C نیز نیاز دارید و باید یک کابل USB-C معمولی باشد که برای USB 3.1 Gen 2 یا بالاتر طراحی شده است ، نه کابل Thunderbolt 3. (در اینجا می توانید بفهمید کابل شما چیست با نکات USB-C تاندربولت 3 است یا نه.)

اکنون می توانید روند احیا را تنظیم کنید.

Mac خود را احیا کنید

در هیچ یک از موارد زیر تا شروع به کار تنظیم کننده چیزی روی صفحه مشاهده نخواهید کرد. این مراحل را دنبال کنید:

 1. Configurator 2 را بر روی Mac خود نصب کنید ، که از آن برای احیای رایانه بدون پاسخ خود استفاده خواهید کرد.

 2. Mac غیر سازگار خود را از برق جدا کنید ، چه این یک iMac است که از طریق AC متصل است ، iMac Pro یا Mac mini یا یک لپ تاپ متصل به آداپتور برق است. در لپ تاپ ، دکمه روشن / خاموش را حدود پنج ثانیه نگه دارید تا مطمئن شوید خاموش است. اگر این یک مک مینی یا iMac Pro است ، مطمئن شوید که یک مانیتور متصل شده است تا بعداً ، در هنگام احیا (یا بهبودی) ، پیشرفت را ببینید.

 3. مک را وصل کنید که دیگری را از طریق یک درگاه مک غیرمجاز خاص احیا می کند. یک درگاه Thunderbolt در هر Mac تحت پوشش این فناوری به طور ویژه مجهز شده است تا امکان احیا یا بازیابی را فراهم کند. برای یافتن فهرست خود به لیست پایین این مقاله مراجعه کنید.

 4. Mac بدون پاسخ را به نوعی روشن کنید که در مدل متفاوت است:

 • Intel Mac mini، iMac یا iMac Pro: دکمه روشن / خاموش را نگه دارید ، آن را به برق وصل کنید و به مدت سه ثانیه پایین نگه دارید.

 • لپ تاپ Intel Mac (هر مدل): دکمه روشن / خاموش را نگه دارید و به سمت چپ دکمه کنترل ، به سمت چپ کلید گزینه ها و درست حدوداً سه ثانیه یک باره حرکت کنید.

 • M1 Mac mini: مطمئن شوید که برق بیش از 10 ثانیه خاموش است ، دکمه روشن / خاموش را نگه دارید ، کامپیوتر را به برق متصل کرده و دکمه را رها کنید. نشانگر وضعیت آن باید اکنون کهربا باشد.

 • M1 MacBook Air یا 13 اینچ MacBook Pro: شبیه مدل های اینتل است اما به تفاوتها توجه کن. ابتدا دکمه روشن / خاموش را فشار دهید ، و سپس بلافاصله دکمه پاور را به همراه آن نگه دارید به سمت چپ دکمه کنترل ، به سمت چپ کلید گزینه ها و درست حدود ده ثانیه حرکت کنید. کنترل ، گزینه و Shift را رها کنید ، اما دکمه روشن / خاموش را نگه دارید تا در دکمه تنظیمات Mac پیوست ظاهر شود.

حتما بخوانید:
به روزرسانی macOS Big Sur 11.2.1 اکنون در دسترس است

اکنون می توانید سعی کنید میان افزاری را که تمام پرونده های شما را دست نخورده احیا می کند:

 1. در Mac که از Configurator استفاده می کند ، در صورت اتصال صحیح کابل ها ، Mac دیگر شما باید در پنجره دستگاه شما ظاهر شود. Mac را که به آن متصل هستید انتخاب کنید و سپس انتخاب کنید اقدامات> پیشرفته> احیای دستگاه و روی Revive کلیک کنید.

 2. Mac بدون پاسخ ، آرم اپل را به صورت دوره ای در هنگام احیا نمایش می دهد. اگر موفق شود ، دوباره راه اندازی می شود.

 3. macOS حتی اگر ویژگی های احیا باشد باز هم ممکن است به درستی کار نکند. در این حالت ، Mac در حال حاضر پاسخ می دهد و recoveryOS به درستی نصب شده است. همانطور که در بالا توضیح داده شد می توانید در recoveryOS مجدداً راه اندازی کنید و سپس MacOS را بدون حذف پرونده های خود دوباره نصب کنید.

 4. می توانید کابل ها را از مک دیگر جدا کنید

Mac خود را بازیابی کنید

اگر این روند ناموفق باشد ، ممکن است نتوانید داده ها را از این Mac بازیابی کنید و به بازیابی کامل نیاز دارد ، که Mac و محتویات آن را پاک می کند. این یک فرآیند نهایی است و اگر داده های منحصر به فردی دارید که در این Mac پشتیبان تهیه نشده است ، باید قبل از ادامه کار تعیین کنید که روش دیگری برای دریافت داده از آن وجود دارد.

برای بازیابی سیستم عامل Mac خود پس از اطمینان از اینکه تمام تلاش خود را برای استخراج فایلهای لازم انجام داده اید:

حتما بخوانید:
نایلون حبابدار - پلی پارس تهران
 1. در Mac که از Configurator در حال اجرا است ، در پنجره دستگاه خود Mac را که به آن متصل هستید انتخاب کنید و سپس انتخاب کنید اقدامات> پیشرفته> بازیابی و کلیک کنید بازگرداندن.

 2. با عدم بازیابی مک ، بطور دوره ای آرم اپل نمایش داده می شود. اگر موفق شود ، دوباره راه اندازی می شود.

 3. با اینتل مک: اکنون Shift-Option-Command-R را پایین نگه دارید تا نسخه macOS همراه با Mac یا قدیمی ترین نسخه موجود را نصب کنید. پس از نصب مجدد ، می توانید بعداً به macOS ارتقا دهید. با Mac مبتنی بر M1: به نظر می رسد یک جادوگر راه اندازی macOS شما را در نصب Big Sur راهنمایی می کند.

 4. می توانید کابل ها را از مک دیگر جدا کنید.

از کدام پورت استفاده شود

اپل در یکی از درگاه های Thunderbolt در هر Mac که تحت پوشش این ویژگی احیا و بازیابی قرار گرفته است ، یک ویژگی خاص پیدا کرده است. در اینجا توضیحی آورده شده است که می توانید به صورت گرافیکی در Intel Macs و M1 Macs Document Support نیز مشاهده کنید. در حالت های چپ و راست ، پورت ها مستقیماً رو به روی شما قرار دارند تا چپ و راست شوند مال شما چپ و راست.

 • Intel Mac mini: درست ترین بندر Thunderbolt

 • لپ تاپ های Intel Mac: هنگام نگاه کردن به سمت چپ لپ تاپ ، پورت Thunderbolt در سمت راست

 • Intel 2020 iMac یا iMac Pro: سمت راست ترین درگاه Thunderbolt در پشت دستگاه ، چه چهار (iMac Pro) یا دو (iMac)

 • Intel 2019 iMac Pro (برج): پورت Thunderbolt از دکمه روشن بودن بالای رایانه فاصله دارد

 • Intel 2019 iMac Pro (نصب شده در صندوق عقب): پورت تاندربولت نزدیک به دکمه روشن / خاموش است

 • M1 Mac mini: پورت Thunderbolt در سمت چپ ، دورترین فاصله از پورت HDMI

 • لپ تاپ های M1 Mac: در سمت چپ لپ تاپ ، درگاه Thunderbolt در سمت چپ (در طرف دیگر این مدل ها Thunderbolt وجود ندارد)

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از عکسهای صفحه در صورت لزوم ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات مستقیم عیب یابی را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.


منبع: shogh-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme