[ad_1]

چگونه محتوا را به طور مثر از آیفون قدیمی به آیفون جدید منتقل می کنید؟ انجام این کار ، چه در حال راه اندازی یک آیفون کاملاً جدید از جعبه ، یا اینکه آیفون جدید شما از قبل تنظیم شده و کار می کند ، کار سختی نیست ، فقط با اطلاعات شما.

در اینجا مراحل استفاده از iOS 12.4 یا بالاتر وجود دارد.

به روز شده در 12.04.20: آیفون جدیدی دریافت می کنید؟ ما برای اطلاع از آخرین نسخه iOS و جدیدترین دستگاه ها ، راهنمای خود را به روز کرده ایم.

دستگاه های خود را به روز کنید

معمولاً بهتر است قبل از شروع کار مطمئن شوید که دستگاه قدیمی شما آخرین نسخه iOS را دارد. این امر به اطمینان از سازگاری با دستگاه جدید کمک می کند و می تواند مشکلات را در روند انتقال داده به حداقل برساند. علاوه بر این ، اپل ابزار جدید و بسیار مفیدی برای انتقال آیفون به iOS 12.4 اضافه کرده است ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که آیفون های اصلی و جدید شما حداقل تا این حد به روز شده اند.

1. باز کنید تنظیمات ap

2. لمس کنید جمع.

3. ضربه بزنید به روز رسانی نرم افزار. سپس هنگام به روزرسانی و راه اندازی مجدد iPhone ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

به محض اطمینان از به روز بودن iPhone ، سه روش برای انتقال تمام داده های خود انتخاب می کنید. می توانید از طریق iTunes یا Finder در Mac خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید ، از iCloud پشتیبان بگیرید و بازیابی کنید یا از ابزار مهاجرت آیفون که برای اولین بار در iOS 12.4 معرفی شد استفاده کنید.

با استفاده از iTunes یا Finder پشتیبان گیری و بازیابی کنید

شما می خواهید از آیفون قدیمی خود پشتیبان تهیه کنید بعد از آیفون جدید خود را در دست دارید ، بنابراین پشتیبان گیری تا حد ممکن به روز است.

برای پشتیبان گیری از طریق iTunes ، آیفون قدیمی خود را به Mac خود متصل کنید ، iTunes را راه اندازی کنید ، با کلیک روی نماد تلفن کوچک در نوار ابزار ، آیفون خود را انتخاب کرده و در بخش پشتیبان گیری ، این کامپیوتر.

در macOS Catalina یا macOS Big Sur آیفون خود را در نوار کناری جستجوگر پیدا می کنید ، نه در iTunes ، اما مراحل دیگر مشابه مراحل فوق است.

فعال کنید رمزگذاری پشتیبان محلی گزینه ایده خوبی است. اگر بایگانی خود را رمزگذاری کنید ، می توانید تمام گذرواژه های حساب و داده های سلامت خود را انتقال دهید – فقط مطمئن شوید که رمز عبوری را انتخاب می کنید که فراموش نمی کنید. روی دکمه کلیک کنید تا هم اکنون بایگانی کنید.

پس از اتمام نسخه پشتیبان ، آیفون جدید خود را متصل کرده و آن را روشن کنید ، سپس گزینه Restore Backup را انتخاب کنید.

آی فون پشتیبان گیری آیون رمزگذاری شده است سوزی اوکس / IDG

از شروع سریع استفاده کنید و بازیابی iCloud

نیازی به اتصال iPhone به Mac نیست. فقط شروع کنید تنظیمات در آیفون قدیمی خود و با استفاده از حساب Apple ID در بالا روی لیست ضربه بزنید ، سپس به آن بروید iCloud> پشتیبان گیری iCloud و انتخاب کنید هم اکنون بایگانی کنید. شما می خواهید مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی کافی در iCloud برای تهیه نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات مهم خود دارید.

هنگامی که آیفون جدید خود را تنظیم می کنید ، می توانید پس از ورود به سیستم دستگاه جدید با شناسه Apple ، آیفون را از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. در مراحل نصب در آیفون جدید از شما خواسته می شود از Quick Launch استفاده کنید.

آیفون شروع سریع - سیب

راه اندازی سریع ، راه اندازی آیفون جدید را سریع و آسان می کند.

این یک جادوی عملی است. کافیست تلفن جدید خود را در کنار تلفن قدیمی خود نگه دارید و یک کارت کوچک ظاهر می شود که آیا شما می خواهید همه وسایل خود را به دستگاه جدید منتقل کنید یا خیر. سپس دوربین تلفن قدیمی خود را به سمت تلفن جدید خود نشان می دهید (که ابری از نقاط کوچک را نشان می دهد) و رمز 6 رقمی خود را وارد می کنید.

بقیه مراحل راه اندازی را مانند فعال کردن Face ID طی خواهید کرد و سپس گزینه هرکدام را خواهید دید انتقال از آیفون یا بارگیری از iCloud. انتخاب کنید بارگیری از iCloud.

در مدت زمان کوتاهی ، تلفن شما دقیقاً مانند آیفون قدیمی شما آماده کار خواهد شد. حتی اگر مدتی نسخه پشتیبان تهیه نکرده است ، از شما خواسته می شود نسخه پشتیبان از iPhone قدیمی خود به روز کنید.

با راه اندازی تلفن خود ، بیشتر تنظیمات ، طرح صفحه اصلی و موارد دیگر منتقل می شود. این است بزرگ صرفه جویی در زمان.

پس از اینکه تلفن خود را از این طریق راه اندازی کردید ، می خواهید کمی وقت بگذارید تا دوباره همه برنامه های شما بارگیری شود. در ابتدا ، صفحه اصلی جایگزینی برای برنامه های شما را نشان می دهد ، همه مانند آیفون قدیمی شما مرتب شده و در پوشه ها قرار دارند. اما تلفن جدید شما در واقع نیاز به بارگیری مجدد برنامه ها دارد ، زیرا هر بار که برنامه ای را از App Store بارگیری می کنید ، تلفن شما در حقیقت یک نسخه منحصر به فرد را برای این مدل آیفون بهینه سازی می کند. بیشتر داده ها و تنظیمات کاربر شما از iCloud بارگیری می شود و این قسمت مهم است.

از ابزار راه اندازی سریع و انتقال آیفون استفاده کنید

در iOS 12.4 ، اپل یک ابزار جدید انتقال آیفون را معرفی کرد که داده ها را مستقیماً از آیفون قدیمی شما به آیفون جدید شما انتقال می دهد ، یا از طریق Wi-Fi یا از طریق اتصال مستقیم کابل (شما به آداپتور فلش به دوربین USB-C و USB نیاز دارید -C کابل رعد و برق).

دقیقاً مانند روند فوق ، باید دوربین آیفون قدیمی را به سمت ابر آیفون جدید خود قرار دهید ، رمز ورود خود را وارد کرده و Face ID یا Touch ID را تنظیم کنید. سپس به شما فرصت داده می شود انتقال از آیفون یا بارگیری از iCloud. انتخاب کنید انتقال از آیفون گزینه.

ios12 4 انتقال سیب

انتقال از iPhone آسانترین راه برای تهیه کپی کامل از همه چیز از دستگاه قدیمی است.

همچنین می توانید برخی تنظیمات مانند Apple Pay و Siri را از iPhone قبلی خود به iPhone جدید منتقل کنید. و اگر اپل واچ دارید و در حال راه اندازی آیفون جدید هستید ، از شما سوال می شود که آیا می خواهید داده ها و تنظیمات را به اپل واچ منتقل کنید.

دستگاه های خود را نزدیک به هم وصل و متصل نگه دارید تا روند انتقال داده های iPhone به پایان برسد. اگر اطلاعات زیادی داشته باشید ، این مدت زمان زیادی می برد – بیش از یک ساعت! – اما این ساده ترین راه برای بدست آوردن است همه چيز در آیفون جدید خود

درست مانند بازیابی iCloud ، آیفون جدید شما باید بار دیگر برنامه ها را از App Store بارگیری کند تا نسخه بهینه شده برای سخت افزار جدید شما را دریافت کند. اما صفحه اصلی شما جایگزینی هایی را که به همان ترتیب آیفون قدیمی شما مرتب شده اند نشان می دهد و تمام داده های مربوط به آن برنامه ها از آن منتقل می شوند.

از دستگاهی با نسخه جدیدتر iOS ارتقا دهید

اگر خودتان باشید ممکن است با مانعی روبرو شوید جدید دستگاه با نسخه قدیمی تر iOS از شما کار می کند پیر دستگاه این اتفاق اغلب در صورت استفاده از نسخه بتا iOS که روی آیفون جدید شما نصب نمی شود ، می افتد.

به عنوان مثال ، اگر iPhone قدیمی شما iOS 14.3 beta و iPhone جدید شما iOS 14.2 را اجرا می کند ، ممکن است با مشکلات پشتیبان گیری و بازیابی روبرو شوید.

راه حل این است که آیفون جدید خود را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید ، آن را به روز کنید تا با دستگاه قدیمی شما مطابقت داشته باشد ، سپس آن را حذف کنید و دوباره تنظیمات را انجام دهید تا پشتیبان خود را از دستگاه قدیمی خود بازیابی کنید.

  1. همانطور که در بخش های بالا توضیح داده شده ، از دستگاه قدیمی خود در iCloud یا iTunes پشتیبان تهیه کنید.
  2. آیفون جدید خود را روشن کنید و تنظیم کنید که آن را به عنوان یک دستگاه جدید تنظیم کنید.
  3. آیفون خود را به روز کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > جمع > به روز رسانی نرم افزار. اگر iOS بتا را روی دستگاه قدیمی خود اجرا می کنید ، دستگاه جدید خود را در نسخه بتا (عمومی ، برای برنامه نویسان) ثبت کنید ، آن را مجدداً راه اندازی کرده و به روز کنید.
  4. اکنون که دستگاه جدید شما همان نسخه سیستم عامل قبلی را اجرا کرده است ، آن را دوباره راه اندازی کنید. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات > جمع > تنظیم مجدد > همه محتوا و تنظیمات را حذف کنید.
  5. وقتی آیفون جدید شما مجدداً راه اندازی شد ، مراحل نصب را دوباره طی خواهید کرد. فقط این بار iCloud Recovery ، iTunes Recovery را انتخاب کنید یا از ابزار مهاجرت استفاده کنید.

دستگاه iOS قدیمی خود را حذف کنید

همین که شدی قطع به یقین شما داده های ذخیره شده در دستگاه قدیمی خود را کپی ، همگام سازی کرده یا نیازی به آن ندارید ، می توانید آن را حذف کنید. حتماً این کار را قبل از فروش یا دادن تلفن خود به شخص دیگر انجام دهید! این مراحل را در آیفون قدیمی خود دنبال کنید:

  1. قبل از ادامه یافتن Find My iPhone / iPad را خاموش کنید. این کار از طریق انجام می شود تنظیمات نام حساب شما (اولین بخش با نام کاربری شما) iCloud.
  2. اگر می خواهید از طریق iTunes و USB حذف کنید ، دستورالعمل های دقیق اپل را در اینجا دنبال کنید.
  3. اگر ترجیح می دهید مستقیماً در دستگاه خود حذف کنید ، روی ضربه بزنید تنظیمات > جمع > تنظیم مجدد، و انتخاب کنید همه محتوا و تنظیمات را حذف کنید. در صورت درخواست رمز ورود یا گذرواژه Apple ID خود را وارد کنید و سپس منتظر بمانید تا تمام شود.

کدام روش بهترین است؟

ساده ترین راه حل برای اکثر کاربران استفاده از iPhone Migration Tool با انتخاب است انتقال از آیفون در هنگام راه اندازی سریع این خواهد شد همه چيز داده های خود را از آیفون قدیمی خود به آیفون جدید خود ، از جمله کپی محلی عکس و فیلم ، داده های بهداشتی ، رمزهای عبور ذخیره شده در Keychain و موارد دیگر. مدتی طول می کشد اما در طولانی مدت در واقع باعث صرفه جویی در وقت می شود.

وقتی تصمیم گرفتید بارگیری از iCloud، شما بسیار سریع شروع خواهید کرد و می دوید – حداقل پنج دقیقه. اما شما نیستید به طور کامل و کار می کند البته ، شما می توانید از تلفن جدید خود استفاده کنید ، اما باید داده های زیادی را در پس زمینه بارگیری کنید و این ممکن است ساعت ها طول بکشد. ممکن است متوجه شوید که رمزهایی را که فکر می کردید در Keychain ذخیره کرده اید یا برخی از داده های برنامه Health را از دست داده اید ، دوباره وارد می کنید. گزینه Transfer from iPhone برای شروع کار بیشتر طول می کشد ، اما به مراتب کامل تر است.

بازیابی از بایگانی رمزگذاری شده در iTunes (یا Mac Finder در macOS Catalina یا نسخه های بعدی) هر دو سریع و کامل است و در صورت امکان چنین کاری توصیه می شود. اما همیشه به رایانه نزدیک نیستید و فضای ذخیره سازی رایگان برای پشتیبان گیری ندارید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر