[ad_1]

در اقدامی غیرمنتظره ، اواخر جمعه اپل فاش کرد که نسخه کامل بلندگوی HomePod هوشمند آن قطع می شود. این اتفاق چند روز پس از اتمام اعلام شده مدل خاکستری اسپیس رخ داد که این امر نیاز به نظریه هایی برای تازه سازی احتمالی محصول داشت.

اما شاید تعجب آورتر از مرگ HomePod این باشد که این واقعاً به معنای پایان جاه طلبی های اپل برای بلندگوهای هوشمند نیست. HomePod سه ساله با خواهر و برادر کوچکتر و ارزان ترش ، یعنی 99 دلار HomePod mini ، که پاییز سال گذشته معرفی شد ، زنده ماند.

دلایل بی شماری وجود دارد که HomePod از کار افتاده است ، از جمله دلایل اصلی ، شروع دیر هنگام این دسته است ، اشتباه آنچه که بازار دقیقاً از چنین دستگاهی می خواهد و قیمت بالا. اما آنچه این تغییر را غیرمعمول می کند این است که به نظر می رسد اپل به جای قطع کامل طعمه ، آن را با گزینه ای ارزان تر و جاه طلبانه نگه داشته است. پس چرا HomePod mini در جایی که بزرگتر از کار افتاد موفق شد و این در مورد آینده خط تولید چه چیزی می تواند به ما بگوید – در صورت وجود؟

غوطه ور شدن در تراشه ها

از خارج ، مینی ممکن است بسیار شبیه باشد اگر – همانطور که از نامش پیداست – بسیار کوچکتر از HomePod استاندارد باشد ، اما در واقع دارای دو قابلیت سخت افزاری است که همتای بزرگتر آن را ندارد: یک تراشه فوق پهن باند و یک موضوع رادیویی.

تاکنون استفاده از این تراشه ها کاملاً محدود بوده است. در به روزرسانی نرم افزاری اخیر ، اپل سازوکار جدید Handoff را اضافه کرده است که با دستگاه هایی که تراشه U1 دارند (عمدتا سری آیفون 11 و 12) کار می کند. از آنجا که این تراشه می تواند نزدیکی را با دقت بالایی تشخیص دهد ، این بدان معنی است که عملکرد انتقال U1 باید از روش بلوتوث قدیمی اطمینان بیشتری داشته باشد. اما این فقط غوطه وری است: تراشه U1 می تواند قابلیت های دیگری مانند کمک به شما در یافتن تلفن یا سایر دستگاه های فعال شده با U1 را فراهم کند یا به طور بالقوه از آزار دهنده بودن تماس با سیری فقط برای پاسخ دادن به دستگاه اشتباه جلوگیری می کند.

مخابره داخل ساختمان مینی آی فون سیب

HomePod mini در موقعیت بهتری قرار دارد تا مانند HomePiod اصلی یک هاب هوشمند باشد.

به همین ترتیب ، رادیوی Thread در مینی به چیزی اشاره می کند که قرار بود یکی از ویژگی های HomePod اصلی باشد: توانایی عملکرد به عنوان یک هاب خانه هوشمند. اگرچه HomePod اصلی می تواند به عنوان یک مرکز برای HomeKit عمل کند ، واسطه هایی با دیگر فن آوری های خانه های هوشمند ایجاد می کند ، این تنها لوازم جانبی را پشتیبانی می کند که از Wi-Fi یا بلوتوث استفاده می کنند – دستگاه های شخص ثالث که به سایر فن آوری های بی سیم مانند Thread یا ZigBee متکی هستند یک مرکز اضافی است که به شبکه شما متصل می شود.

به این ترتیب ، HomePod mini به مراتب بهتر قرار دارد و می تواند یک مرکز واقعی برای رشد روزافزون فناوری خانه های هوشمند باشد که در خانه های مصرف کنندگان نفوذ می کند ، خصوصاً زمانی که اپل و سایر صنایع برای دستیابی به استاندارد خانه های هوشمند تلاش می کنند.

خطای صدا

جای تعجب نیست که یک مکان که اپل برای HomePod اشتباه محاسبه کرده بود خوب بود. این شرکت قبلاً با iPod Hi-Fi متاخر (و تا حدودی شکایت) این مسیر را طی کرده است. این دستگاهی با زیبایی طراحی شده بود که از صدای چشمگیر خودنمایی می کرد ، اما قیمتی قطعاً بالاتر از بلندگوهای ارزان قیمت بازار داشت. به نظر آشناست؟

مشکل این است که اپل در یک بازار دشوار گیر افتاده است ، بین دریایی از بلندگوهای بلوتوث ارزان قیمت و نوع سیستم های صوتی فوق پیشرفته ای که صوتی های صوتی مایل به صرف بیش از 350 دلار هستند.

درایور های مینی Apple Homepod سیب

HomePod mini با کیفیت صدای HomePod اصلی مطابقت ندارد ، اما هنوز هم مناسب به نظر می رسد و انتظارات مردم از یک دستگاه 99 دلاری را برآورده می کند.

از طرف دیگر ، مینی موفق می شود این سوزن را ماهرتر فشار دهد. صدای آن با HomePod بزرگتر همخوانی ندارد (مخصوصاً وقتی صحبت از باس می شود) ، اما با 99 دلار است به اندازه کافی خوب. تقریباً 80 درصد کیفیت صدا برای یک سوم قیمت معامله بسیار خوبی است. این مفهومی است که اپل ، شرکتی که افتخار می کند بهترین ها را در این محصولات دارد ، با آن دست و پنجه نرم می کند. اما در این حالت ، این درس مهمی است که باید یاد بگیرید. (و موردی که این شرکت باید در برخی دیگر از دسته های محصولات خود مانند Apple TV در نظر بگیرد.)

بیشتر کاربران بازار بلندگوهای هوشمند چیزی را می خواهند که هنگام پخش موسیقی و پادکست مناسب باشد و HomePod mini ، صادقانه بگویم ، این کار را فریب می دهد.

آینده خط

به هر حال ، به نظر می رسد بقای هوم پاد پاد نشان می دهد که اپل فهمیده است که مهمترین قسمت بلندگوی هوشمند لزوماً قسمت “بلندگو” نیست ، بلکه “هوشمند” است. یافتن تعادل بین کیفیت صدای خوب و تجربه داشتن توانایی هاب خانگی با توانایی بیشتر می تواند به محصول به عنوان بخشی از اکوسیستم شرکت کمک کند – نیازی به ذکر نیست که آن را در مکان شیرین مصرف کنندگان قرار دهید.

این بدان معنا نیست که در آینده جایی برای گسترش خط HomePod وجود ندارد. همکار من ، جیسون اسنل ، به عنوان مثال از ایده موسیقی متن فیلم به سبک HomePod برای اتاق نشیمن استفاده کرد ، در حالی که دیگران پیشنهاد کردند ویژگی های دیگری مانند قابلیت روتر بی سیم را نیز در آن قرار دهید.

اما لوکس بودن موجود بودن مینی 99 پچ HomePod به این معنی است که اپل می تواند صبر کند و ببیند دقیقاً چگونه رشد بازار بدون توجه به کالای گران قیمت (هم برای مصرف کننده و هم برای تولید اپل). به نظر می رسد مینی یک محصول موفق تر از HomePod اصلی است و در واقعی ترین سبک اپل ، نگه داشتن سطح پایین فضای کمی برای رشد خط تولید بالای آن دارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir