اسید کوجیک یک روشن کننده و شفاف کننده طبیعی پوست است که باعث جلوگیری از رشد قارچ هایی می شود که مانع تولید بیش از حد ملانین هستند. کرم ضد لک و روشن کننده – این محصول بر پایه بوتیل رزورسینول که یک روشن کننده پوست است. کرم های ضد لک که بر اساس استاندارهای جهانی ساخته می شوند با ترکیبات گیاهی تهیه و تولید می شوند تا عوارضی پس از قطع به مصرف کننده وارد نشود. یا اینکه در طی بارداری دچار این مشکل شده اید و یا به دلیل مصرف داروها یا مواد غذایی که با بدن شما سازگاری نداشته است این عارضه به وجود آمده است.

مشکلات عصبی و تنش های روحی، تغذیه، بیماری های داخلی به ویژه ناراحتی های گوارشی، نور مستقیم آفتاب، سرما و گرمای شدید هوا، بارداری و پیری تاثیرات مستقیمی بر تغییر رنگ پوست و ایجاد لک یا کک ومک و زشتی پوست دارد و موجب پیدایش لک در ابعاد و رنگ های مختلفی بر سطح آن می شود. مثلا دوران بارداری توام با شکل گیری یک سری از لکههای قهوهای روی پوست صورت است که شباهت زیادی به آفتاب سوختگی دارند. یکی از دیگر محصولاتی که برای رفع تیرگی لکهای ایجادشده بر روی پوست صورت تولیدشده، فیس دوکس مدل pigmasome میباشد.

این محصول قویترین ترکیبات ضد لک و روشن کننده ی پوست را در خود جای داده است و تیرگیهای سطح پوست ناشی از تغییرات هرمون و یا آفتاب سوختگی را تا حدود بسیار زیادی درمان میکند. بعضی از دلایل وجود لک و علت و راه درمان آن و نیز انواع این محصول در ادامه این مطلب برای شما شرح می دهیم. توجه داشته باشید در صورتی که پس از استفاده پوست تان حساسیت داد یا جوش زدید، حتماً با دکتر خود تماس بگیرید. برای مصرف این سری از کرم ها هر کدام روند مخصوص به خود را دارند برخی باید شب مصرف شود و برخی از نمونه ها روز یا با صورت ترکیبی که بستگی به برندی دارد که شما از آن خریداری می کند؛ اما باید به کرم پس از اینکه روی پوست شما نشست فرصت دهید تا به خوبی جذب پوستتان شود.

شما علاوه بر اینکه شاهد محو شدن لکه های پوستی صورت خود هستید پوستتان یک درجه روشن تر نیز می شود. در ابتدا نیاز است جنس پوستتان را مشخص کنید. معمولا توصیه میشود انواع کرمهای ضد لک را باید به صورت مداوم و حداقل دو الی سه ماه و به صورت روزانه صبح و شب مصرف کنید تا نتیجه کرم ضد لک طبیعی دلخواه را بگیرید. در مقابل برخی هم تصور میکنند استفاده از ضد لک هیچ اثر بالقوهای روی پوست نداشته یا حداقل آثار بهبودی برای آنها مشهود نبوده است. برخی لکها دارای این خصوصیت هستند که وقتی شخص در معرض تابش نور آفتاب قرار بگیرد دوباره برمی گردند مثل کک و مک که این نشان دهنده اثر موقت لیزر نیست.

ایندکسر