کنترل پکیج از راه دور

به عنوان مثال پروژه تشخیص گاز با آردوینو و ارسال فرمان جهت بستن شیر گاز، یکی از آموزشهای جذاب است. برای ایجاد این امکان باید از کد HTML در دستورات آردوینو مانند تصویر زیر نحوه هوشمند سازی خانه استفاده کنیم. اجازه دهید هر پروتکل را مرور کنیم و ببینیم اینترنت چگونه بر آن تأثیر میگذارد. هرگونه فرمان از دستیار صوتی یا برنامه کار نمیکند، زیرا هر دو از اینترنت برای پردازش این دستورات استفاده میکنند. در صورت قطع اینترنت، لامپ هوشمند به کار خود ادامه میدهد، اما برخی پروتکلهای بی سیم به شما اجازه ارسال و دریافت به روز رسانیها را نمیدهند، تا زمانی که دوباره روشن شود. به عنوان مثال زمانی که در سفر هستید می توانید با استفاده از نرم افزار کاربردی خانه هوشمند لامپ های مورد نظرتان را روشن یا خاموش کنید و به این صورت حضور خود در منزل را شبیه سازی کنید. آنها از برق لامپ یا سوکت نور که در آن قرار دارد تغذیه میشوند و تا زمانی که کلید چراغ روشن است، به کار خود ادامه میدهند. این دستگاه کوچک و کارآمد از یک طرف به تجهیزات موجود در خانه هوشمند از جمله کلید لمسی هوشمند و از طرف دیگر از طریق نرم افزار کاربردی خانه هوشمند به تلفن همراه کاربر متصل می شود.

در این زمینه برند های مختلفی در حال فعالیت و طراحی و تولید تجهیزات متنوع هستند که با مقایسه برند های سر شناس هوشمند سازی ساختمان کاملا مشخص است که دغدغه اصلی تولید کنندگان تجهیزات و لوازم ساختمان هوشمند، تبدیل هوشمند سازی ساختمان از کاری لوکس به یک ضرورت در ساختمان سازی و ایجاد امکان خرید و نصب تجهیزات هوشمند سازی برای افراد و خانواده های بیشتری با درآمد های سطح متوسط است تا همه بتوانند از این تکنولوژی بهره ببرند.در ادامه مطلب ” پنج برند برتر هوشمند سازی ” به معرفی بهترین برند ها در این زمینه می پردازیم. تمام سیستم های هوشمندی که در بالا اشاره کردیم در اتاق کنترل مرکزی مانیتور می شوند. برای استفاده از قابلیت های خانه هوشمند استفاده از دستگاه کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند ضروری است. استفاده از کنترل کننده مرکزی خانه هوشمند برای استفاده از تجهیزات هوشمند سازی ساختمان ضروری است. اما برای استفاده از سایر قابلیت های خانه هوشمند، استفاده از ماژول عملگر هوشمند ضروری است.

این به این دلیل است که تفاوت در ولتاژها میتواند نقش مهمی در آسیب رساندن به لامپهای شما داشته باشد؛ زیرا آنها برای کنترل ولتاژ مورد استفاده کشور دیگر طراحی نشدهاند. سیستم های اختصاصی ای وجود دارند که ویژه ی خانه های هوشمند ساخته شده اند مانند Z-Wave Zigbee ،KNX و Control4. یکی از فواید سیستم هوشمندسازی خصوصاً در روشنایی مصرف بهینهی انرژی و حفاظت از منابع نیرو است. به همین خاطر است که این دو برای دستگاه های هوشمند خانگی مناسب ترند. خرید وسایل هوشمند تجربه ای بسیار لذت بخش بوده و نیازهای اساسی شما را رفع خواهد نمود، خانه های هوشمند افتخار دارد که با استفاده از مجرب ترین کارشناسان بازرگانی تمام وسایل هوشمند برندهای معتبر جهانی را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد. هوشمند سازی خانه یکی از وسایل هوشمندی که ممکن است شما بیشتر با آن آشنا باشید تلویزیون ها هوشمند است، این تلویزیون ها به اینترنت متصل شده و می توان با آن ها محتواهای گوناگون را مشاهده کرد.

از آنجا که کنترل وسایل خانه از راه دور امکانپذیر هستند، کاربران میتوانند پارامترهای حیاتی خانه را در هر لحظه پایش کرده و درصورت وقوع خرابی یا حادثه، از طریق اعلان نرم افزاری، مطلع شوند. لامپهای هوشمند از LED استفاده میکنند که حداقل 15 برابر طول عمر بیشتری نسبت به لامپهای رشتهای معمولی دارد و 70 تا 90 درصد انرژی کمتری مصرف میکند. چراغهای LED از یک هیت سینک برای کاهش گرمای کلی داخل لامپ استفاده میکنند که باعث میشود طول عمر آنها بیشتر از چراغهای رشتهای و فلورسنت باشد. اگر چراغ هوشمند خاموش باشد و سوئیچ کنترل کننده برق روشن بماند، لامپ همچنان برق را دریافت میکند، در حالی که به شبکه پروتکل شما متصل است. LED مخفف عبارت دیود ساطع کننده نور (light-emitting diode)، است و هنگامی که جریان الکتریکی از میکروچیپ داخل لامپ عبور میکند، این دیودهای کوچک همه با هم روشن شده و نوری را تشکیل میدهند. سیگنال های آنالوگ برخلاف دیجیتال از دو سطح ولتاژ تشکیل نشده اند بلکه محدوده ای از ولتاژ یا جریان را شامل می شوند. مثال های بسیار دیگری از این دست را می توان بیان کرد.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد هوشمند سازی خانه با الکسا لطفا از سایت ما دیدن کنید.