[ad_1]

مرورگر Safari داخلی اپل ممکن است محبوب ترین در میان کاربران Mac باشد ، اما کروم تقریباً همه جا حاضر گوگل خیلی عقب نیست. امروز یک روز بزرگ برای کاربران Chrome Mac است. انتشار Chrome 87 پیشرفتهای متداول زیادی را به همراه دارد ، اما جای تعجب است که گوگل نسخه بهینه شده برای Mac جدید را با سیلیکون اپل نیز منتشر کرد.

اگر Apple Silicon Mac دارید ، هنگام رفتن به google.com/chrome از شما خواسته می شود که کدام نسخه را بارگیری کنید. برای بارگیری فایل بهینه شده .dmg ، “Mac with chip Apple” را انتخاب کنید. پرونده را باز کنید ، بکشید Google Chrome.app پرونده خود را در برنامه های کاربردی پوشه و کار شما تمام شد.

دانلود کروم IDG

Chrome یکی از اولین مرورگرهای شخص ثالثی بود که از Mac با Apple Silicon پشتیبانی کرد.

دلایل دیگری نیز برای هیجان کاربران Mac در مورد نسخه جدید Chrome وجود دارد. در نگاه اول ، آیکون برنامه جدیدی وجود دارد که با تم تصویری macOS Big Sur ترکیب شده است. اما شما واقعاً به تغییرات زیر کاپوت اهمیت خواهید داد.

با اولویت بندی برگه های فعال و محدود کردن به روزرسانی پس زمینه به برگه های دیگر ، میزان استفاده از پردازنده کاهش می یابد (Google می گوید “تا 5 برابر”) و عمر باتری به طور قابل توجهی افزایش می یابد. همچنین 25 درصد سریعتر راه اندازی می شود ، صفحات 7 درصد سریعتر بارگیری می شود و از RAM کمتری استفاده می کند. مدت هاست که کاربران Mac از کمبود باتری و استفاده از منابع Chrome در Safari شکایت دارند ، بنابراین شاید این حتی به نتیجه کمک کند.

از دیگر ویژگی های جدید می توان به قابلیت جستجوی یک برگه باز در جعبه جستجو و حتی انجام اقدامات مستقیم در آن (مانند وارد کردن “پاک کردن حافظه پنهان” یا “به روزرسانی مرورگر”) اشاره کرد. برخی از این ویژگی ها طی چند هفته آینده به تدریج معرفی می شوند.

در تست ما ، نسخه های قبلی Chrome با Mac های مبتنی بر M1 (مانند Firefox و Edge) عالی کار می کردند. این فقط از لایه ترجمه Rosetta2 استفاده کرده است که بر عملکرد و عمر باتری تأثیر می گذارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر