4. تراتل و کالیبراسیون کامل شد

قطعه­ی دیگری که برای تنفس بهتر خودرو در موتور ماشین قرار می­گیرد تراتل است. اما برای مشاهده بهتر عملکرد کواد یک ماژول ال ای دی هشداردهنده نیز برروی برد کنترلی قرار میدهند. این ویژگی نیز بسیار نزدیک به پایداری ژیروسکوپی بوده و درواقع کاری میکند هواپیما پس از انجام چرخش خود مسطح بماند. بدنه هواپیما از یک دیواره مرزی و ستون های مستحکم کننده اصلی و فرعی تشکیل شده و در یک قالب شکل گرفته که آن قالب با استفاده از یک پوسته پوشانده شده است هرچقدر پوسته ضخیم تر و هر چه میله ها به یکدیگر نزدیک تر باشند بدنه لرزش کمتری خواهد داشت . ممکن است شما دو کامیون ببینید که به هواپیما متصل شده است. اما برای بررسی این وضعیت شما باید در اون لحظه دریچه هواکش را از سمت دریچه گاز جدا کنید و با کمک یه نفر بافشار دادن پدال گاز بررسی کنید که ایا پولک دریچه تراتل گاز کامل 90درجه افقی باز شده یا همون 7 درجه LIMP MODE هست ؟ یکی از این عیب ها رو ما بهش میگیم بلانک شدن ( یا همون سیاه شدن ) اطلاعات موجود در ای سی یو. این لیفتراک ها در محیط های باز و بسته مورد استفاده قرار می گیرند.

از طرفي نقطه كار پمپ در سمت چپ منحني دبي- راندمان قرار دارد كه مبين انتخاب نامناسب پمپ براي مسير است و كاهش فلوي پمپ با تراتل مسير منجر به افزايش راندمان و كاهش توان مصرفي پمپ ميشود. این ماژول در سیستم ناوبری که یک مورد اضافهشده برای کنترلر بهحساب میآید که با اضافه نمودن آن به سیستم کنترلر، شما میتوانید پرندهی خود را شناور در یک نقطه ثابت نگهدارید. رادیو کنترل ماشین کنترلی های سوختی میبایستی حتما قابلیت FAIL SAFE یا فیل سیف رو داشته باشه که یه وقت خدایی نکرده اگه ارتباط رادیو با ماشین کنترلی شما قطع شد سروو ها خصوصا سروو گاز به حالت بسته برگرده تا ماشین کنترلی شما گاز نخوره و به حرکتش ادامه نده… وجود افکت های کرومی متعدد در جلوپنجره خودرو و سایر اجزا جالب توجه است اما کیفیت چراغ ها در کاپرا 1 ضعیف است و در کارکردهای نسبتا پایین زرد و کدر می شوند.

رادیو کنترل پل ارتباطی شما و پهپاد بدون سرنشین تان است. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به صفحه زیر معروف ترین کیت های چراغ ماشین کنترلی زترول رو مشاهده کنین؛ پس حتما یه سری بزنین! بگذریم و برویم بر سر موضوع اصلی که همان گاز خوردن ماشین است. از جمله مشکلاتی که ما همواره با اتومبیل خود داریم تمیز کردن داخل آن بویژه اطراف صندلی های ماشین می … برای این منظور برخی از قابلیتهای آنها بهصورت کاملاً خلاصه در زیر آورده شده است. یک کوادروتور باید بتواند در هوا بهصورت کاملاً معلق، پایدار بماند و سقوط نکند. قابلیت مراقبت آزاد این آزادی را به خلبان میدهد تا در هنگام تغییر جهت کواد بتواند آن را بهخوبی کنترل کند. در ﺧﺪﻣﺖ ﺷﻤﺎﺳﺖ. اﯾﻨﻔﻮﻓﺎﯾﻞ آزاد ﻣﺪﯾﺮ ﺳﺎﯾﺖ. یکی از نکاتی که در انتخاب برد کنترلی باید به آن توجه کرد سبک پرواز است. در زیر انواع سبکهای پرواز و ملزومات آنها آورده شده است. این عضو از سیستم ناوبری وظیفه کنترل و تقسیم صحیح ولتاژهای ورودی و خروجی و برقرسانی و اتصال آنها به واحد مغز فرماندهی را بر عهده دارد.

یک برد کنترلی پرواز در حقیقت مغز کواد کوپتر میباشد. انتخاب اول برای این کاربرد DJI Naza میباشد. بردهای کنترلی Naza (شکل16 فلایت کنترلر Naza باکیفیت و کارایی بالا برای مولتیروتورها، میتواند یکی از انتخابهای خوب برای پرندهها باشد. در این سبک معمولاً از کواد برای تصویربرداری از بالا استفاده میشود. در واقع تمامی اجزای این سیستم تعلیق بر مبنای سواری لوکس و راحت، عملکرد بالا در آفرود و هندلینگ بالا در پیست پایه ریزی شده است. باید دقت داشت که در این سبک معمولاً سقوط کواد بسیار اتفاق میافتد لذا انتخاب قطعات کمهزینه بسیار مهم است. البته باید دقت داشت که برخی از بردهای شکل 15 در بازار نبوده و تقریباً منسوخشدهاند. نکتهای که باید به آن دقت داشت این است که کلیه بردهای 15 دارای گیرنده رادیویی بوده و برای ارتباط با فرستنده باید فقط با آن همزمان شوند. خلبان با فرودگاه یاسوج هماهنگ نمی­کند و قبل از این که به رشته کوه دنا برسد حتی تا 14 هزار و 500 پا، کاهش ارتفاع داده است. اما متاسفانه برخی ار این نوع سرووها برای افزایش و کاهش گاز موتور در نقش سرووی تراتل (Throttle) عمر کمی دارند. دود کردن موتور، گاهی اوقات هم با گاز دادن، میزان دود کم یا زیاد می شود .