[ad_1]

اپل به تدریج شروع به استفاده از سیستم فایل APFS SSD-دوستانه خود با High Sierra برای مک های فقط SSD کرد و سپس Mac مبتنی بر Fusion Drive را به Mojave ارتقا داد. در Big Sur ، سرانجام می توان حجم های Time Machine را نیز با APFS قالب بندی کرد. اما با این انتقال ، یک توانایی بی سر و صدا از بین رفت: نمی توان حجم APFS را برای دسترسی به شبکه از طریق پروتکل انتقال پرونده اپل نسبتاً قدیمی Apple (AFP) به اشتراک گذاشت.

قدمت AFP به روزهای قبل از OS X برمی گردد ، نسخه ای که در اواخر دهه 1980 در سیستم 6 ظاهر شد. مانند اکثر پروتکل های قدیمی ، مدت زمان زیادی طول کشید و اپل از پشتیبانی ساده از SMB در ویندوز و لینوکس استفاده کرد و به آن به عنوان تنها روش اشتراک داخلی تعویض شد. با بازگشت به سیستم عامل X 10.9 Mavericks ، اپل شروع به دور شدن از AFP به نفع SMB استاندارد کرده است ، اگرچه هنوز پشتیبانی را حذف نکرده است.

در Big Sur اپل از فرصت خودداری کرد عنوان حجم آن کاملاً از طریق AFP است ، اما اگرچه کاتالینا پشتیبانی از اشتراک AFP را حفظ می کند ، همانطور که در بالا ذکر شد ، جلدهای با قالب APFS می توانند نه برای به اشتراک گذاشتن از طریق AFP. macOS Sierra ، اگرچه کاتالینا با این روش “بی سر و صدا شکست می خورد” ، که به شما امکان می دهد AFP را در بخش اشتراک فایل در پانل تنظیمات اشتراک گذاری قرار دهید ، حتی اگر هیچ جلدی برای AFP نتواند به اشتراک بگذارد. (Big Sur هنوز هم می تواند حجم های مشترک AFP را نصب کند.)

تفاوت mac911 smb afp IDG

سیستم Mojave همچنان از AFP (چپ) پشتیبانی می کند ، اما گزینه AFP در Big Sur (راست) در دسترس نیست.

من پیشنهاد می کنم اشتراک گذاری AFP را در هر Mac دارای Catalina یا نسخه های قبلی که در آن دیگر دستگاه های HFS + نصب یا برنامه ای برای نصب در آینده ندارید غیرفعال کنید:

 1. آن را باز کنید اشتراک گذاری پنل تنظیمات
 2. کلیک اشتراک فایل مورد در سمت چپ
 3. کلیک تنظیمات دکمه.
 4. اگر گزینه AFP را مشاهده کردید ، آن را حذف کنید. در صورت عدم انتخاب ، “بایگانی ها و پوشه ها را با استفاده از SMB به اشتراک بگذارید” را علامت بزنید.
 5. کلیک انجام شده.

با این حال ، تنها دلیلی که این امر معمولاً مهم است ، در Mac های دیگر است. وقتی یک نام مستعار در یک Mac ذخیره کرده اید که به دیگری اشاره دارد و در اصل از طریق AFP متصل شده است. اگر رایانه دیگر از طریق AFP به اشتراک گذاشته شود ، نام مستعار دوباره امتحان می شود ، حتی اگر میزان صدا دیگر به اشتراک گذاشته نشده باشد بر فراز خبرگزاری فرانسه

راه حل؟

 1. نام مستعار خود را حذف کنید
 2. در Finder ، را انتخاب کنید به> شبکه بروید.
 3. روی رایانه ای که می خواهید از آنجا به اشتراک بگذارید ، دوبار کلیک کنید.
 4. در صورت درخواست اطلاعات ورود به سیستم این Mac را وارد کنید. (اگر می تواند در جاکلیدی شما ذخیره شود و ورودی آن بی صدا پردازش شود.)
 5. روی جلدی که می خواهید به آن پیوند دهید دوبار کلیک کنید.
 6. میزان صدا را انتخاب کنید. روشهای زیر را ببینید.
 7. انتخاب کنید پرونده> ایجاد نام مستعار یا هنگام کشیدن برای ایجاد یک نام مستعار ، Command و Option را پایین نگه دارید.

می توانید میزان صدا را در مرحله 6 به یکی از چندین روش انتخاب کنید:

 • در بخش Locations در نوار کناری ، روی Mac از راه دور کلیک کنید و سپس در پنجره Finder حاصل ، روی دکمه ای که می خواهید از آن نام مستعار ایجاد کنید ، دوبار کلیک کنید. یک سطح بالا بروید و به مرحله 7 بروید.
 • که در یاب> تنظیمات برگزیده، اطمینان حاصل کنید که “سرورهای متصل” را در تب General انتخاب کنید. با این کار تمام دستگاه های نصب شده روی دسک تاپ جایی که می توانید آنها را در مرحله 6 انتخاب کرده و به مرحله 7 بروید باعث می شود.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که توسط خواننده Macworld گابریل ارسال شده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است. در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر