[ad_1]

همانطور که سال 2021 از بالای افق چشمک می زند (و امیدوارم که سرانجام با آن بالا بیاید) ، وقت آن است که نگاهی به سال آینده بیندازیم.

اگرچه اپل در 12 ماه آینده هیچ کمبودی در اولویت ها ندارد ، اما یکی از زمینه هایی که به نظر می رسد می تواند بیش از حد معمول مورد توجه قرار گیرد ، فروشگاه اصلی دیجیتال این شرکت یعنی فروشگاه App است. خدمات همچنان تجارت خوبی برای اپل هستند و App Store جز a اصلی در این بازار است ، اما همچنین بدون چالش نیست.

اپل قبلاً تغییراتی در عملکرد دیرینه App Store خود ایجاد کرده است و تحولات اخیر نیز روشن کرده است که احتمال تغییرات بیشتر وجود دارد. بنابراین در سال 2021 چه انتظاری باید داشته باشیم؟

متوقفش کن

برنامه كسب و كار كوچك اپل كه به تازگي افتتاح شده هدف آن تغيير تعداد ديرينه است: 30 درصد این کلمه اختصاری App Store است که اپل از بدو تأسیس فروشگاه تاکنون استفاده کرده است. اما ماه گذشته ، اپل اعلام کرد توسعه دهندگانی که در یک سال تقویمی کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند ، می توانند تقاضای کاهش سهام اپل را فقط با 15 درصد و با توجه به این موارد داشته باشند.

این مسأله مهمی است. برخی از تحلیلگران می گویند تا 98 درصد از توسعه دهندگان در App Store کمتر از 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند. بیشتر کسانی که از این خط عبور می کنند ، شرکتهای بزرگی هستند که درآمدشان بسیار بیشتر از تعداد آنها است. اما این سوال را برای دیگران در وسط قرار می دهد.

یکی از جذابیت های این برنامه این است که اگر در یک سال تقویمی به آن میلیون دلار برسید ، بقیه درآمد سال شما به همین 30 درصد بر می گردد –و شما باید سال آینده را با 30 درصد سپری کنید. تنها در صورت کاهش درآمد سال آینده به زیر 1 میلیون دلار ، شما می توانید برای معامله 15 درصدی سال آینده درخواست دهید.

این پینگ پنگ برخی از توسعه دهندگان را نگران می کند و حتی منجر به پیشنهاداتی می شود که اگر درآمدشان به یک میلیون دلار برسد ، توسعه دهندگان می توانند در پایان سال برنامه های خود را از فروشگاه بارگیری کنند.

آیکون فروشگاه برنامه ios سیب

آیا این یک حباب آزمایشی از طرف اپل است؟ گفتن سخت است. تخفیف 30 درصدی نه تنها در صنعت موبایل بلکه در ویترین های دیگر مانند کنسول های بازی نیز تا حد زیادی استاندارد است. این اقدام اپل می تواند روشنگر روشنی برای کسانی باشد که به عدد 30 درصدی پایبند هستند. اما در حالی که اپل به راحتی می تواند بر این کاهش درآمد App Store خود غلبه کند ، رقبا – مانند سازندگان کنسول که اغلب با ضرر و زیان سخت افزار می فروشند و سرمایه خود را از طریق این هزینه ها پس می گیرند – می توانند با آن مبارزه کنند.

اما می توانید شرط بندی کنید که اپل چگونگی اجرای این برنامه را طی 12 ماه آینده ، نه تنها برای توسعه دهندگان بلکه برای خودشان ، از نزدیک بررسی خواهد کرد. در بخش کمی ، زیرا فروشگاه App همچنین دارای چالش های مرتبط است.

ضد انحصار ، اما بررسی کنید

مانند بقیه Big Tech ، اپل طی سال گذشته در صف مقدم قانونگذاران و نهادهای نظارتی دولت بوده است. در مورد اپل ، این به دلیل App Store است و آنچه برخی می گویند عملی ضد رقابتی در نحوه اداره تجارت است.

کاهش کوچک سازی اپل ممکن است تلاشی برای فرار از این کنترل باشد ، اما با توجه به اینکه شکایات توسعه دهندگان و مشتریان فقط تا حدی شامل تعداد پول پرداخت شده و در عوض بیشتر با قوانین و محدودیت های اپل در مورد آنچه که نمی تواند در خود فروشگاه انجام شود ، مقابله می کند ، کاهش 15 درصدی احتمالاً سکوت دائمی منتقدان را نخواهد داشت.

یک دولت جدید دولتی اضافه کنید که ممکن است برای تسلط بر برخی از شرکت های بزرگ فناوری مساعدت بیشتری داشته باشد ، و به احتمال زیاد با پیشرفت 2021 ، App Store به دلیل توجه بیشتر خواهد بود. با این حال ، برنامه کسب و کار کوچک ممکن است تنها اولین تلاش اپل برای پرداختن به این مسائل باشد – ممکن است موارد دیگری در انتظار باشد.

همه جا بدو

سرانجام ، از نظر فنی ، ما وارد دوره جدیدی شده ایم که در آن برنامه های توسعه یافته برای iOS می توانند روی Mac های ساخته شده در اطراف پردازنده های خود اپل اجرا شوند. این بدان معنی است که توسعه دهندگان برنامه اکنون باید تصمیم بگیرند که چگونه و آیا Mac ها را به بازارهای بالقوه محصولاتشان هدف قرار دهند.

تا کنون ، برنامه های iOS که به Mac های مبتنی بر M1 راه پیدا کرده اند بیشتر در سمت اشتباه قرار گرفته اند – آنها واقعاً چیزی بیشتر یا کمتر از پیوندهای تلفن همراه نیستند ، با همه مشکلات و نقص های همراه آن. انتقال به سکویی با الگوی تعامل اساساً متفاوت.

اما راه پیش رو وجود دارد. سیستم Mac Catalyst اپل گزینه ای را برای ایجاد برنامه های iOS فراهم می کند که مانند شهروندان Mac بهتری رفتار می کنند و این شرکت از سیستم SwiftUI خود به عنوان راهنمای احتمالی اجرای برنامه ها در همه سیستم عامل های خود نام برد. انتقال به Apple Silicon در Mac در مراحل اولیه است و توسعه دهندگان از رویکردهای مختلفی برای این بازار جدید استفاده می کنند. اما در عرض 12 ماه ، ما – و App Store – ممکن است در مکان های بسیار متفاوتی از اکنون باشیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر