[ad_1]

در چند سال گذشته ، فناوری خانه های هوشمند از یک طبقه خاص به طبقه دیگری منتقل شده است که شروع به گسترش در سراسر جهان ما کرده است. HomeKit اپل در این امر نقش داشت ، اما با پیشرفت بازار ، اجرای کوپرتینو بر روی درزها فشار می آورد.

شاید زمان آن رسیده است که یک بازنگری جدی در مورد HomeKit انجام دهیم: نه تنها نحوه کار ، بلکه اصول اولیه ای که ما را به اینجا هدایت کرده است. خبر خوب این است که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل قبلاً این مسیر را طی کرده است و ما امیدواریم که بتوانیم دقیقاً ببینیم که این واقعیت چگونه به نظر می رسد.

چیپ آهوی!

در دسامبر سال 2019 ، اپل با آمازون و گوگل همکاری کرد تا راه اندازی Project Connected Home over IP (CHIP) را اعلام کند. ایده خط آخر پررنگ بود: ایجاد استاندارد اتصال جدید برای همه کاره بودن فناوری خانه هوشمند. همچنین اتحاد Zigbee Alliance ، یک گروه صنعتی متشکل از شرکت های فعال در اینترنت اشیا، ، از جمله بازیکنان بزرگی مانند سامسونگ ، IKEA و Signify درگیر است.

عواقب این پروژه هم برای شرکت ها و هم برای مصرف کنندگان بسیار خوب است. از نظر تئوری ، فروشندگان خانه های هوشمند مجبور نیستند از چندین پروتکل برای کار با دستیارهای خانه هوشمند اپل ، آمازون و گوگل استفاده کنند ، نه تنها به طور بالقوه در آنها صرفه جویی می کنند ، بلکه به آنها امکان می دهد مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند. به همین ترتیب ، مصرف کنندگان فقط متوجه می شوند که دستگاهی در اکوسیستم مورد نظر خود کار نمی کند ، در خرید دستگاه ریسک نکنند. در نهایت هر دو می توانند بازار فناوری های خانه های هوشمند را تقویت کنند.

مثل همیشه ، هشدارهایی وجود دارد. آیا هنگام طراحی تعدادی سیستم مختلف ، همه قادر به استفاده از ویژگی های یکسان خواهند بود؟ علاوه بر این ، اپل ، آمازون و گوگل در پشت صحنه برای تهیه سیستم عامل های خود چه کارهایی را باید انجام دهند؟ البته به نظر می رسد که مزایا بیشتر از معایب آن است ، اما مدتی طول می کشد تا ما همه معاملات را درک کنیم. توسعه دستگاه های سازگار با CHIP همچنان ادامه دارد و برخی انتظار دارند که محصولات با استفاده از استاندارد جدید از امسال شروع به کار کنند.

این موضوع را بررسی کنید

نشانه ای که نشان می دهد اپل از قبل قصد دارد این آینده بهم پیوسته را طراحی کند ، جزئیات مربوط به این محصول است که تا حد زیادی زیر رادار پرواز می کند. پاییز سال گذشته ، اپل HomePod mini را منتشر کرد ، یک نسخه کوچکتر و مقرون به صرفه تر از بلندگوی هوشمند خود که می تواند به عنوان یک هاب فناوری خانه هوشمند نیز عمل کند ، دقیقاً مانند نسخه بزرگتر.

با این حال ، HomePod mini شامل چندین ویژگی است که برادر بزرگتر آن را ندارد ، یکی از آنها Thread Radio است. اگر با Thread آشنایی ندارید ، این یک فناوری شبکه خانگی هوشمند است که به همراه Wi-Fi و بلوتوث یک قسمت اصلی از استاندارد CHIP ذکر شده در بالا است. با افزودن آن به HomePod mini ، به نظر می رسد احتمالاً اپل قصد دارد این دستگاه اولین ورود خود به هاب پشتیبانی از CHIP باشد.

میز مینی برای سفید سفید خانگی سیب

HomePod mini

همچنین ممکن است بتواند نه تنها با Thread ، بلکه همچنین با دستگاه های Zigbee که بعضی اوقات از تراشه های یکسانی استفاده می کنند ، به طور مستقیم کار کند ، اگرچه طراحی های مختلفی دارند. این می تواند یک مزیت بزرگ برای HomePod mini باشد زیرا می تواند به تبدیل آن به یک دستگاه کمک کند درست است، واقعی هاب خانه هوشمند ، از بین بردن نیاز به هاب های جداگانه برای هر سازنده مختلف دستگاه های هوشمند.

در حال حاضر ، پاورقی صفحه مشخصات HomePod می گوید تراشه Thread “است[n]از دستگاههای سازگار غیر از HomeKit Thread. “این گفت که عضویت در Thread Group (اگر شرکتی دستگاههای Thread را تولید کند اجباری است) نیاز به انطباق با استاندارد دارد و از آنجا که یکی از اصول گروه مذکور میزان سازگاری خاصی است ، به روزرسانی های نرم افزاری آینده پشتیبانی از دستگاه های CHIP وقتی ظاهر می شوند.

اگر برنامه ای را مشاهده کردید ، آنها آن را منفجر کردند

با این حال ، سازگاری تنها بخشی از تقسیم بندی است. برنامه خانگی iOS و Mac اپل اگرچه دوستانه است اما هنگامی که بیش از چند دستگاه خانه هوشمند دارید ، به سرعت احساس تنگی و شلوغی می کند. چیزی مانند صفحه بندی در چندین صفحه برای یافتن نوری که می خواهید خاموش کنید وجود ندارد ، اینکه آیا دوباره یک سوئیچ دیواری ساده کارآمدتر نیست ، دوباره فکر کنید.

این بدان معنی نیست که برنامه Home نقاط قوت خود را ندارد: برای مثال برای ایجاد اتوماسیون بسیار راحت است. اما وقتی صحبت از واقعیت می شود کنترل کردن دستگاههایی که از Siri استفاده می کنند یا از طریق Control Center به دستگاهها دسترسی دارند بسیار بهتر است ، خصوصاً از آنجا که نسخه iOS 14 مرکز کنترل بسیار هوشمندتر شده است که در هر زمان دستگاه هایی را به شما نشان می دهد (احتمالاً به لطف برخی از جادوی ماشین). آموزش). در همین حال ، Mac حتی چنین میانبری ندارد. در عوض ، شما باید برنامه Home را اجرا کنید ، که حتی وقتی نیاز به سفر به نوار منو ندارد ، حتی احساس خاصی مانند Mac نمی کند. گزینه های شخص ثالث اکنون این فضا را پر کرده است ، اما مطمئناً به نظر می رسد که اپل حتی به چگونگی سازگاری HomeKit با سیستم عامل خود اهمیتی نمی دهد.

برنامه خانگی آیفون 2021 سیب

برنامه Home می تواند از تعمیرات اساسی استفاده کند.

با رواج بیشتر دستگاه های خانه هوشمند ، ممکن است اپل بخواهد در طراحی برنامه Home تجدید نظر کند و آن را به مکانی که برای انجام کارهای عمیق تر مانند خودکار کردن یا پیکربندی تنظیمات دستگاه خود از آنجا بازدید می کنید تبدیل کند – نوعی کاری که شما انجام می دهید. فقط گاهی اوقات ، نه چند بار در روز

بین پیشرفت در سازگاری و نحوه تعامل ما با دستگاه های خانه هوشمند ، نسل بعدی سیستم خانه هوشمند اپل آماده است تا حتی قدرتمندتر ، مفیدتر و دوستانه تر شود ، که برای آینده شرکت در بازار مفید است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر