[ad_1]

در تغییر اندکی که با iOS 14 و iPadOS 14 همراه بود ، اپل گزینه داشتن کلید بازیابی مرتبط با Apple ID را دوباره فعال کرد. سیستم حساب که اکوسیستم اپل را در بر می گیرد ، احراز هویت دو عاملی را ارائه می دهد که برای ورود به سیستم هم به گذرواژه و هم به شماره دستگاه یا شماره تلفن مرتبط با حساب نیاز دارید. لایه های کلیدی بازیابی در بالای آن.

هشدار ، اول! اپل قسمتهای لازم iOS ، iPadOS و macOS را به روز کرده است تا به شما امکان تنظیم یک کلید بازیابی را بدهد. اما هفته ها پس از انتشار iOS 14 و iPadOS 14 ، سایت های پشتیبانی Apple ID ، برنامه Apple Support و Find My با استفاده از این کلید بازیابی منسوخ می شوند ، اگرچه اسناد پشتیبانی مختلف برای توضیح صحیح به روز شده اند. برخی از جزئیات در مورد نحوه کار آن

من توصیه می کنم نه فعال کردن یک کلید بازیابی تا زمانی که اپل اکوسیستم خود را به طور کامل برای توضیح و حفظ ویژگی به روز کند. ما در صورت بروز این مقاله ، این مقاله را به روز می کنیم.

کلید بازیابی جدید دسترسی را به شدت محدود می کند

با فعال کردن کلید بازیابی Apple ID ، رمز ورود حساب به هیچ وجه نمی تواند تغییر کند ، مگر در دستگاه مطمئن و با دارا بودن کلید. دستگاه مورد اعتماد دستگاهی است که با استفاده از Apple ID (یا حساب macOS که با آن حساب به iCloud وارد شده است) به iCloud وارد شود و در احراز هویت دو عاملی ثبت شود. این یک عامل بازدارنده در هواپیماربایی است زیرا مانع تلاش کسی برای تغییر رمز عبور از طریق وب سایت Apple ID یا سایت بازیابی رمز عبور Apple iForgot می شود.

اگر به دلایل امنیتی توسط اپل قفل شده است ، ممکن است از کلید بازیابی برای دسترسی مجدد به Apple ID استفاده کنید ، که ممکن است شامل تلاش های ناموفق برای ورود به سیستم باشد – از جمله از طرف شخص ثالثی که هیچ کنترلی روی آن ندارید. غیرفعال کردن دسترسی به حساب Apple ID خود از طریق تلاش برای ورود به سیستم نامناسب نوعی سرویس (DoS) است ، اگرچه اپل سعی می کند با شناسایی مدل ها ، بی سر و صدا از چنین تلاش هایی جلوگیری کند.

بدون کلید بازیابی ، اپل یک فرآیند ویژه بازیابی Apple ID را ارائه می دهد که به عمد طراحی شده است تا زمان ببرد و مستلزم مستندات قابل توجهی برای جلوگیری از سرقت هویت است.

با استفاده از یک کلید بازیابی ، این گزینه کانال آخر دیگر در دسترس نیست. اگر در اثر از دست دادن تصادفی ، سرقت یا بلایای طبیعی ، دسترسی به دستگاه های مورد اعتماد خود را از دست دهید ، حساب Apple ID شما کاملا غیرقابل برگشت است. بنابراین شما باید یکپارچگی حساب افزایش یافته خود را در برابر احتمال از دست دادن حساب خود برای همیشه در بدترین حالت متعادل کنید.

کلید بازیابی با گذشت زمان تغییر کرده است

اپل از اصطلاح “کلید بازیابی” برای چندین مورد مختلف در MacOS ، iOS ، iPadOS و سیستم مدیریت حساب Apple ID خود استفاده می کند. در همه این موارد ، کلید بازیابی یک عنصر “خارج از محدوده” است: یک کد طولانی که هنگام ایجاد حساب ، فعال کردن FileVault در macOS یا محافظت اضافی ایجاد می شود – و کلید فقط نمایش داده می شود روزی روزگاری. فرم رمزگذاری شده کد همه آنچه اپل نگهداری می کند است و اگر کلید اصلی را در زمان نمایش آن ذخیره نکنید ، به هیچ وجه نمی توانید کلید اصلی را بازیابی کنید.

اپل ابتدا یک کلید بازیابی ، همراه با بررسی اولیه دو مرحله ای اپل آیدی ، یک سیستم ربودن حساب پس از در دسترس قرار گرفتن چندین حساب iCloud و عکس های مرتبط و سایر داده ها از طریق رسانه های اجتماعی ، ارائه داد. مهندسی و دانش رمز ورود در سال 2013 کلید بازیابی راهی اضافی برای اطمینان از عدم دسترسی افراد به حسابهای خود در صورت از دست دادن یا فراموش کردن موارد ورود به سیستم بود.

کلید بازیابی mac911 در کادر نشان داده شده است IDG

کلید بازیابی را ذخیره کنید ، که هرگز دوباره نمایش داده نمی شود. (من حساب خود را مجدداً راه اندازی کردم تا بتوانم بدون به خطر انداختن امنیت حساب کاربری خود آن را به شما نشان دهم.)

در سال 2015 ، اپل از یک تنظیم سریع دو مرحله ای به یک سیستم دو عاملی یکپارچه تر و هوشمندانه تر طراحی شد تا تمام دستگاه های خود را تأیید کند. به عنوان بخشی از این ، اپل کلید بازیابی را به عنوان گزینه اکثر حساب ها منتشر کرده است. (برخی از حساب های دو مرحله ای قدیمی که با ورود به سیستم نسخه جدید iOS یا macOS به طور خودکار ارتقا یافتند)

این کلید بازیابی جدید 28 نویسه دارد که به صورت شش گروه چهار حرفی عددی نمایش داده می شود. (پیرمرد 14 ساله بود)

کلید بازیابی را فعال کنید

می توانید کلید بازیابی را در macOS یا iOS / iPadOS فعال کنید.

در macOS:

 1. صفحه iCloud ترجیحی را در 10.14 Mojave یا بالاتر باز کنید ، روی دکمه جزئیات حساب کلیک کنید و روی برگه Security کلیک کنید. یا به صفحه تنظیمات Apple ID در ساعت 10.15 کاتالینا یا بالاتر بروید و روی گزینه Password & Security کلیک کنید.

 2. فعال کردن را در کنار کلید بازیابی کلیک کنید.

 3. در صورت درخواست ، با ایجاد کلید موافقت کنید.

 4. رمز ورود حسابی که در آن وارد شده اید را وارد کنید.

 5. macOS کلید بازیابی را نشان می دهد. کپی نمی شود باید آن را در نرم افزار دیگری وارد کنید یا آن را ذخیره کنید. من پیشنهاد می کنم برای ایمن نگه داشتن رمز عبور ، ترجیحاً از برنامه همگام سازی با حافظه مرکزی استفاده کنید ، که فقط شما می توانید رمزگشایی کنید تا در صورت در دسترس نبودن تمام دستگاه های خود ، بتوانید دوباره دسترسی پیدا کنید. برای ادامه کلیک کنید.

 6. کلید بازیابی را دقیقاً وارد کنید تا نشان دهد که آن را به درستی ذخیره کرده اید و سپس برای تأیید کلیک کنید.

mac911 حاشیه های کلید بازیابی را فعال می کند IDG

از آنجا که کلید بازیابی گزینه های بازیابی حساب را محدود می کند ، از قضا اپل مطمئن می شود که شما متوجه شده اید.

در iOS یا iPadOS:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> نام حساب> گذرواژه و امنیت> کلید بازیابی.
 2. سوییچ را لمس کنید تا فعال شود.
 3. تأیید کنید که می خواهید یک کلید بازیابی اضافه کنید.
 4. دکمه نمایش داده می شود. آن را بنویسید یا آن را در مدیریت گذرواژه وارد کنید. برای ادامه ضربه بزنید.
 5. کلید را به درستی وارد کنید و سپس برای تأیید ضربه بزنید.

برای بازیابی دسترسی حساب از یک کلید بازیابی استفاده کنید

اپل هنوز نحوه استفاده از کلید بازیابی به عنوان بخشی از تغییر رمز ورود Apple ID شما و همچنین هنگام بازیابی دسترسی به یک حساب قفل شده را به طور کامل ثبت نکرده است. مستندات آنلاین نشان می دهد: «می توانید با استفاده از دستگاه محافظت شده با رمز عبور مطمئن خود ، دوباره دسترسی پیدا کنید. یا می توانید از کلید بازیابی ، شماره تلفن قابل اعتماد و دستگاه Apple برای بازنشانی گذرواژه خود استفاده کنید. “اما مراحل مستند نیست و من توانستم درخواست کلید بازیابی را ایجاد کنم.

در یک زمان ، اپل پیشنهاد می دهد برای دسترسی مجدد به دسترسی Find My یا Apple Support در iPhone یا iPad شخص دیگری استفاده کنید ، اما از آنجا که نمی توانید از سایت مدیریت Apple ID با کلید بازیابی استفاده کنید ، هیچ یک از این برنامه ها برای کمک به. ما برای اطلاعات بیشتر در مورد ترتیب دقیق مراحل مورد نیاز با اپل تماس گرفتیم.

کلید بازیابی را دوباره تولید یا غیرفعال کنید

ممکن است سوابق مربوط به کلید بازیابی خود را گم کنید یا نگران این باشید که توسط شخصی که به وسایل شما دسترسی پیدا کرده است به خطر بیفتد. به سادگی می توانید آن را از هر دستگاه معتبری دوباره تولید کنید.

در macOS ، به محلی که کلید بازیابی را فعال کرده اید بروید و روی ایجاد کلید جدید کلیک کنید. در iOS یا iPadOS به تنظیمات> نام حساب> گذرواژه و امنیت> کلید بازیابی و روی ایجاد کلید بازیابی جدید ضربه بزنید.

گفتگوی غیرفعال سازی کلید بازیابی کلید mac911 IDG

می توانید کلید بازیابی را در حساب خود از طریق دستگاه معتبری که به سیستم حساب شما وارد شده غیرفعال کنید. کاتالینا در اینجا نشان داده شده است.

اگر دیگر نمی خواهید دسترسی به تنظیم مجدد رمز عبور را محدود کنید و گزینه بازیابی از کانال آخر را دارید ، می توانید کلید بازیابی را خاموش کنید. از همان مکان تنظیم مجدد آن بازدید کنید. در macOS ، روی خاموش کردن کلیک کرده و کلید بازیابی را وارد کنید تا تأیید شود. در iOS یا iPadOS ، روی کلید بازیابی ضربه بزنید ، روی سوئیچ ضربه بزنید تا غیرفعال شود و برای تأیید کلید بازیابی را وارد کنید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر