[ad_1]

نسخه بعدی سیستم عامل Mac ، macOS 11 Big Sur ، پاییز امسال رسماً منتشر می شود. اما اکنون می توانید با پیوستن به برنامه بتا عمومی اپل ، Big Sur را نصب و اجرا کنید.

آیا شما علاقمندید؟ در اینجا آنچه شما باید در مورد بتا عمومی بدانید آورده شده است.

برای برنامه ثبت نام کنید و macOS Big Sur Public Beta را نصب کنید

قبل از نصب سیستم عامل جدید ، باید در برنامه بتا عمومی ثبت نام کنید. این کار را می توانید از طریق وب سایت Apple Public Beta انجام دهید. در بخش شروع کار وب سایت ، روی پیوند “ثبت Mac خود” کلیک کنید.

این باید شما را به صفحه وب ذخیره دستگاه ها برساند. دستورالعمل ها را دنبال کنید در مرحله 2 ، “macOS Public Beta Access Utility” را بارگیری خواهید کرد که Mac شما را در برنامه ثبت می کند. سپس این نرم افزار برای بارگیری و نصب Big Sur beta ، یک بروزرسانی نرم افزاری راه اندازی می کند.

نصب مدتی طول می کشد. بسته به سرعت اتصال به اینترنت ، ممکن است این کار حدود 40 دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

نسخه بتا عمومی macOS Big Sur چیست؟

نسخه فعلی سیستم عامل Mac macOS 10.15 Catalina است. نسخه بعدی macOS 11 Big Sur است. اپل نسخه بتا عمومی Big Sur را ارائه می دهد تا مردم بتوانند نرم افزار مورد علاقه خود را آزمایش کنند و اشکالات را به این شرکت گزارش دهند.

از آنجا که این نرم افزار بتا است ، احتمالاً مشکلاتی در Mac شما ایجاد خواهد کرد. ممکن است دچار یخ زدگی و خرابی مکرر شوید ، یا برنامه های شما کار نمی کنند. حساب نکنید که آنقدر پایدار باشد که بتوان مدام از آن استفاده کرد.

آیا شما نیاز به نصب macOS Big Sur Public Beta دارید؟

لازم نیست نسخه بتا Mac تولیدی یا Mac دیگری را که به آن وابسته هستید نصب کنید و باید به کار خود ادامه دهید. اگر نگران هستید که نقص بتا از استفاده از Mac شما جلوگیری کند ، آن را نصب نکنید. آن را روی Mac نصب کنید که رایانه ثانویه در نظر دارید.

اگر تصمیم دارید بتا را امتحان کنید ، می توانید نظرات ارزشمندی را در اختیار اپل قرار دهید و ویژگی های جدید را مشاهده کنید.

قبل از نصب چه کاری باید انجام دهید؟

از Mac خود پشتیبان تهیه کنید. می توانید از Time Machine یا تنظیم پشتیبان دیگری که از قبل دارید استفاده کنید. درصورت قطع استفاده از بتا و نیاز به بازیابی سیستم ، به یک نسخه پشتیبان برای بازگشت نیاز دارید.

macos ماشین بزرگ بتا زمان سیب

ابزار دسترسی عمومی بتا macOS تأیید می کند که از Time Time خود در Mac خود پشتیبان تهیه کرده اید. می توانید ادامه دهید ، حتی اگر یکی ندارید.

کدام Mac با macOS Big Sur سازگار است؟

  • MacBook (2015 یا بالاتر)
  • MacBook Air (2013 یا بالاتر)
  • MacBook Pro (بعداً 2013 یا بالاتر)
  • Mac mini (2014 یا بالاتر)
  • iMac (2014 یا بالاتر)
  • iMac Pro (2017 یا بالاتر)
  • Mac Pro (2013 یا بالاتر)

چگونه می توان بتا را در macOS Big Sur حذف نصب کرد

اگر بتا را امتحان کنید و بعداً تصمیم بگیرید که دیگر نمی خواهید از آن استفاده کنید و می خواهید به macOS Catalina برگردید ، اپل دستورالعمل هایی را برای نحوه انصراف از بتا عمومی ارائه می دهد. قبل از نصب Big Sur ، برای بازیابی مجدد سیستم خود به سیستم عامل ، باید از نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر می خواهید Mac خود را مجدداً فرمت کنید و از ابتدا شروع کنید ، اپل همچنین دستورالعمل هایی در مورد نحوه بازیابی سیستم شما دارد.

بعد از ارسال نسخه نهایی چه اتفاقی می افتد؟

می توانید به استفاده از بتا عمومی ادامه دهید. نسخه های بتا به روزرسانی Big Sur را در دسترس قرار می گیرید. اگر می خواهید از نسخه بتا خلاص شوید و نسخه نهایی Big Sur را نصب کنید ، می توانید MacOS Big Sur installer را در App Store بارگیری کنید که در پاییز در دسترس قرار گیرد.

آیا س moreالات بیشتری در مورد macOS Big Sur دارید؟

س .الات متداول macOS Big Sur ما را مشاهده کنید.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر