[ad_1]

دوره “10” سیستم عامل Mac (Mac OS X و macOS 10) به پایان رسیده است. اپل تصمیم گرفت آن را به نسخه 11 افزایش دهد و macOS Big Sur را منتشر کرد.

با استفاده از macOS Big Sur خواهید فهمید که هنوز یک سیستم عامل بسیار آشنا است ، اما چند تغییر وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهره وری بیشتری داشته باشید. برای کمک به شما در یادگیری این ویژگی های جدید ، راهنماها و دستورالعمل هایی را نوشتیم تا بتوانید از نرم افزار خود بیشترین بهره را ببرید. در اینجا لیستی از این مقالات آورده شده است تا به شما در شروع کار کمک کند.

سوالات متداول در مورد macOS Big Sur

آیا می خواهید یک مرور کلی از آنچه در Big Sur است انجام دهید؟ س FAالات متداول ما را در مورد macOS Big Sur بخوانید. س questionsالات متداول همچنین شامل لیستی از سازگاری با Mac ، نحوه نصب Big Sur و موارد دیگر است.

رابط کاربری و مرکز کنترل

اپل با Big Sur به فلسفه رابط کاربری خود وفادار مانده است ، اما اجزای گرافیکی اصلاح شده اند تا ظاهری مدرن به سیستم عامل بدهند. اگرچه ممکن است جعبه گفتگو چه موقع یا دیگری به نظر برسد ، نگران نباشید ، دقیقاً همانطور که از آن یاد می کنید کار می کند.

اپل همچنین مرکز کنترلی را که عادت دارید در iOS استفاده کنید فراهم کرده است. این یک روش عالی برای دسترسی سریع به برخی از کنترل های Mac است. با کلیک روی نماد Control Center در گوشه سمت راست بالای نوار منو نزدیک به تاریخ / زمان ، به مرکز کنترل دسترسی پیدا می کنید.

درباره تغییرات رابط کاربری در macOS Big Sur بیشتر بدانید.

مرکز اطلاع رسانی

اپل مرکز نوتیفیکیشن را دوباره طراحی کرده است تا بیشتر شبیه نسخه iOS 14 باشد. اکنون اعلان ها با هم گروه شده اند و اکنون مرکز از ابزارک ها پشتیبانی می کند. در اینجا نحوه افزودن ، حذف و مدیریت اعلان ها و اسباب ها در مرکز اعلان ها آورده شده است.

پیام ها

اپل از فناوری Mac Catalyst خود برای تبدیل نسخه iOS Messages به نسخه Mac استفاده می کند. در نتیجه ، برنامه پیام فوری Mac پایدارتر است و دقیقاً مانند آنچه در iPhone و iPad کار می کند کار می کند. موارد جدید را در Messages جستجو کنید.

تصاویر 6

Photos یکی از محبوب ترین برنامه ها در Mac است. بنابراین احتمالاً می خواهید از ویژگی های جدید مطلع باشید. از موارد جدید در برنامه عکس مطلع شوید.

سافاری 14

نسخه جدید مرورگر اپل بر سرعت و حریم خصوصی تأکید دارد. همچنین یک صفحه اصلی جدید ، یک ابزار ترجمه جدید و موارد دیگر وجود دارد. درباره Safari 14 اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مقالات بیشتر در مورد macOS Big Sur

در اینجا چند مقاله دیگر برای کمک به شما در شناخت بیشتر Big Sur وجود دارد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر