[ad_1]

اپل با MacOS 10.13 High Sierra انتقال Mac از سیستم فایل قدیمی + HFS + خود را به فرمت پیچیده APFS آغاز کرده است. در این نسخه ، تمام Mac های مبتنی بر SSD به APFS ارتقا یافتند. Fusion Drives با macOS 10.14 Mojave دنبال می شود. اما از زمان ظهور اول APFS سه نسخه طول کشید ، در حالی که بایگانی های Time Machine را می توان در دستگاه های دارای قالب APFS ذخیره کرد: macOS 11.0 Big Sur اولین نسخه ای است که این امکان را می دهد.

اما شما یک دستگاه Time Machine را در APFS قالب بندی می کنید ، چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

هیچ راهی برای تبدیل حجم HFS + Time Machine به دستگاهی که از APFS استفاده می کند بدون حذف آن وجود ندارد. اپل روشی فوق العاده دیوانه وار ایجاد کرده است تا بتواند فرمت عکس های Time Machine را در قالب APFS پوشش دهد ، گویی این شرکت APFS و Time Machine را توسعه نداده است. (حتماً ایموجی ها را برای افراد متفکر در اینجا قرار دهید.)

حجم قدیمی ماشین مبتنی بر HFS + شما در Big Sur معتبر و قابل خواندن است. برای ایجاد حجم جدید ماشین Time Time می توانید دستگاهی را از ابتدا با HFS + تنظیم کنید. این مشکلی نیست. با این حال ، اگر می خواهید دستگاهی را از + HFS به APFS منتقل کنید ، باید دستگاه را دوباره قالب بندی کنید و این همه بایگانی های Time Machine را پاک می کند. به دلیل تفاوت های ساختاری ، نمی توانید به سادگی از HFS + به APFS کپی کنید.

اگرچه APFS از مزایای ذخیره سازی مبتنی بر SSD برخوردار است ، اما در واقع این مورد برای هارددیسک ها ، به احتمال زیاد نوع دستگاهی که برای دستگاه های پشتیبان با ظرفیت بالا استفاده می شود ، ندارد. من هر کدام را تنظیم می کنم جدید حجم دستگاه زمان ، با APFS قالب بندی شده است ، اما از HFS + قدیمی تبدیل نمی شود.

بایگانی های Time Machine بر اساس Big Sur APFS نمی توانند در کاتالینا یا نسخه های قبلی استفاده شوند. البته ناگفته نماند ، اما من افراد کافی با سیستم های مختلط را می شناسم که از آنها سال کنند. برای تهیه نسخه پشتیبان فقط لازم نیست از Big Sur استفاده کنید به با حجم APFS در Time Machine قالب بندی شده ، حتی نمی توانید دسترسی بایگانی Mac با Catalina یا نسخه قبلی macOS نصب شده است.

دلیل آن کمی درگیر است. APFS یک دیسک را به یک یا چند کانتینر تقسیم می کند (مشابه پارتیشن ها). هر ظرف دارای یک یا چند حجم است و هر حجم (با High Sierra شروع می شود) دارای “نقشی” است که نوع حجم را تعیین می کند. شما می توانید چندین حجم در یک ظرف داشته باشید که فضای اختصاص یافته به ظرف را به صورت پویا تقسیم کند ، این بدان معناست که شما مجبور نیستید فضای ذخیره سازی را از قبل برای یک حجم اختصاص دهید. (در کاتالینا ، اپل گروه هایی از حجم را اضافه کرد که برای تکه تکه نگه داشتن خود سیستم عامل استفاده می شود ، داده های شما را از پرونده های سیستم جدا می کند ، امنیت و یکپارچگی سیستم را بهبود می بخشد).

در Big Sur ، اپل اضافه کرد بایگانی نقشی که برای عکس های فوری از ماشین زمان و پشتیبان گیری های افزایشی طراحی شده است و به طور م inثر در کاتالینا و قبل از آن قابل خواندن نیست زیرا این نسخه ها فقط نمی دانند چگونه آنها را تفسیر کنند. علاوه بر این ، اپل دلیلی برای به تصویر کشیدن این نوع نقش ندارد.

می توانید دیسک را با حجمهایی که برای پشتیبان گیری استفاده نمی شوند به اشتراک بگذارید. اپل در راهنمای Big Sur خود در صفحه ای انواع مختلف قالب های دیسک پشتیبانی شده توسط Time Machine را یادداشت می کند که تهیه نسخه پشتیبان به کل “دیسک” نیاز دارد. به نظر می رسد این یک اشتباه است: شما باید “حجم” را بخوانید زیرا این فقط یک حجم APFS در یک ظرف است و بر اساس نحوه کار ، اپل به این معنی است که شما نمی توانید انواع دیگر داده ها را بر روی حجم موجود ذخیره کنید. به عنوان پشتیبان مشخص شده و به عنوان ماشین زمان استفاده می شود.

با این حال ، اپل پیشنهاد می کند که اگر می خواهید داده ها را در همان دیسک ذخیره کنید ، می توانید یک حجم صدا را به برنامه Disk اضافه کنید. این حجم حاوی داده های منظم است و می تواند به طور مستقل از حجم پشتیبان استفاده شود.

این مقاله Mac 911 در پاسخ به سوالی است که توسط خواننده Macworld جاناتان ارسال شده است.

از Mac 911 س Askال کنید

ما لیستی از سوالات متداول ، به همراه پاسخ و پیوند به ستون ها را جمع آوری کرده ایم: سوالات فوق العاده متداول ما را بخوانید تا ببینید آیا سوال شما پوشش داده شده است در غیر اینصورت ، ما همیشه به دنبال حل مشکلات جدید هستیم! ایمیل خود را به آدرس mac911@macworld.com ارسال کنید ، از جمله تصاویر صفحه به صورت مناسب ، و اینکه آیا می خواهید از نام کامل خود استفاده کنید. به هر سالی پاسخ داده نمی شود ، ما به ایمیل پاسخ نمی دهیم و نمی توانیم نکات عیب یابی مستقیم را ارائه دهیم.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر