[ad_1]

آخرین نسخه سیستم عامل Mac ، macOS Big Sur ، به زودی ارائه می شود. خیلی زود. Big Sur نسخه 11 است و جایگزین macOS 10.15 کاتالینا می شود.

Big Sur با چندین ویژگی که کاربران می توانند از آن استفاده کنند ، یک نسخه عالی است. در این مقاله ، ما ویژگی های اصلی جدید را پوشش می دهیم و همچنین به س questionsالات متداول پاسخ می دهیم.

چگونه macOS Big Sur را بدست آوریم

به روز رسانی 11/12/20 4:00 PM PST: بسیاری از کاربران در بارگیری یا نصب macOS Big Sur مشکل دارند. برای برخی ، بارگیری در دسترس نیست. دیگران بارگیری را شروع می کنند و در نهایت با پیامی که می گوید “نصب انجام نشد قطع می شود. هنگام نصب به روزرسانی های انتخاب شده خطایی روی داد. “دلیل فعلی هنوز مشخص نیست ، اما به نظر می رسد هیچ راه حل رسمی وجود ندارد.

قبل از نصب به روزرسانی ، باید از Mac خود پشتیبان تهیه کنید. اگر متوجه شوید که به روزرسانی مشکلی در Mac شما ایجاد کرده و باید داده های خود را بازیابی کنید ، این می تواند مفید باشد.

اپل macOS Big Sur را از طریق فروشگاه App Mac در دسترس قرار می دهد. اندازه بارگیری چند گیگابایت خواهد بود و نصب ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد (در بعضی موارد یک ساعت یا بیشتر) ، بنابراین از یک اتصال اینترنتی معتبر استفاده کنید و بدانید که نمی توانید از Mac خود برای موارد دیگری به جز نصب استفاده کنید.

به روزرسانی های بعدی نسخه point از طریق مکانیزم بروزرسانی نرم افزار macOS ارائه می شود. روی منوی Apple در انتهای سمت چپ نوار منو کلیک کنید و انتخاب کنید همه چیز در مورد این Mac. در تب Overview از پنجره ظاهر شده ، کلیک کنید به روز رسانی نرم افزار دکمه. Mac شما بروزرسانی را بررسی می کند و پس از یافتن آن ، می توانید ادامه دهید. نصب چند دقیقه طول می کشد و برای راه اندازی مجدد Mac شما لازم است. همچنین می توانید باز کنید تنظیمات سیستم و کلیک کنید به روز رسانی نرم افزار.

چه Mac هایی با macOS Big Sur سازگار هستند؟

 • MacBook: 2015 و بعد
 • مک بوک ایر: 2013 و بعد
 • مک بوک پرو: در پایان سال 2013 و بعد
 • Mac mini: 2014 و بعد
 • iMac: 2014 و بعد
 • iMac Pro: 2017 و بعد
 • مک پرو: 2013 و بعد

ویژگی های جدید چیست؟

رابط کاربری تصفیه شده

اختلافات موجود در رابط کاربری بین سیستم عامل های موبایل و دسک تاپ اپل محسوس است و در مقایسه با iOS ، macOS کمی منسوخ به نظر می رسد. با Big Sur ، اپل سرانجام به رابط کاربری macOS روی آورده و اولین تغییرات عمده را از زمان راه اندازی Mac OS X اعمال کرده است.

آلن دای ، معاون رئیس رابط انسانی ، در جریان گزارش اصلی WWDC20 گفت: “از عمق ، سایه و شفافیت برای ایجاد سلسله مراتب استفاده می شود.” “این مواد جدید غنی و زنده هستند.”

ابزارک Mac OS Big Sur سیب

رابط کاربری در macOS Big Sur شامل آیکون های جدید ، منوها ، مرکز اطلاع رسانی و ابزارک ها است.

اپل آیکون های برنامه های داخلی را تغییر داده است تا بیشتر شبیه آیکون های iOS باشد ، اما همچنان که اپل گفته “هویت Mac” خود را حفظ می کند. به نظر می رسد داک ، که به طور برجسته آیکون های برنامه را نشان می دهد ، روی صفحه حمل می شود. نوار ابزارها و ستون های فرعی در برنامه ها تمیزتر به نظر می رسند و دکمه ها هنگام استفاده از بین می روند.

مورد منوی macos big sur menus سیب

منوهای موجود در macOS Big Sur شفاف بوده و موارد موجود در نوار منو عملکرد بیشتری را نشان می دهند.

اپل همچنین نوار منو را به روزرسانی کرده است تا کاربرد آن بیشتر شود. اکنون شفاف است و منوها از وضوح و فضای بیشتری برخوردار هستند. اپل همچنین یک مرکز کنترل به نوار منو اضافه کرده است که به عنوان مرکز کنترل در iOS کار می کند. این امکان را به شما می دهد تا به بسیاری از کنترل های سیستم مانند اتصال به شبکه ، روشنایی صفحه ، میزان صدا و کنترل های موسیقی دسترسی پیدا کنید. و مانند iOS ، می توانید آن را با کنترل هایی که می خواهید شخصی سازی کنید. اگر یک کنترل مرکز کنترل وجود دارد که می خواهید بخشی دائمی از نوار منوی خود ایجاد کنید ، می توانید آن را از مرکز کنترل بارگیری کرده و در نوار منو قرار دهید.

مرکز کنترل ماکرو بزرگ سیب

Mac از قبل دارای یک مرکز کنترل مشابه iOS است.

نماد نوار منوی Notification در Big Sur ناپدید شده است. با کلیک روی زمان در نوار منو می توان به مرکز اطلاع رسانی دسترسی پیدا کرد و اکنون می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی اطلاعیه ها و ابزارها در مرکز کلیک کنید. Big Sur همچنین دارای یک گالری خواهد بود که تمام اسباب های شما را می توانید اضافه کنید (از جمله اسباب بازی های شخص ثالث) به مرکز اطلاع رسانی.

اپل همچنین صداهای سیستم را بهبود بخشیده است. آنها تنوعی از صداهایی هستند که همه ما در نسخه های قبلی با آنها آشنا هستیم ، بنابراین قابل تشخیص هستند اما تازه هستند.

پیام ها

پیام های Mac در مجموعه ویژگی های خود از نسخه iOS عقب هستند. اپل پس از استفاده از Mac Catalyst برای تبدیل نسخه iOS Messages به نسخه ای که روی Mac کار می کند ، این مورد را در Big Sur تغییر داد.

اکنون Messages برای بهبود یافتن آنچه در لیست پیام های خود جستجو می کنید ، جستجوی بهبود یافته ای دارد. نتایج جستجو در گفتگوهای کلیدی جستجو ، پیوندها (URL های وب سایت) و عکسها دسته بندی می شوند.

نتایج جستجو در macos big sur پیام ها سیب

اپل جستجو در Messages را بهبود بخشیده است ، بنابراین یافتن موارد مورد نیاز آسان تر است.

اپل در ابزارهایی که برای ایجاد پیام استفاده می کنید ، پیشرفت های بسیاری کرده است. انتخاب مجدد عکس ، پیدا کردن عکس ها و فیلم هایی را که می خواهید ارسال کنید آسان می کند. نام و عکس یا Memoji شما می تواند تنظیم شود تا به طور خودکار با شخصی که در حال برقراری ارتباط هستید به اشتراک گذاشته شود ، خواه آن شخص در لیست مخاطبین شما باشد یا نه. صحبت از Memoji ، اپل یک ویرایشگر Memoji ارائه می دهد تا بتوانید ظاهر خود را سفارشی کنید و از برچسب های جدید Memoji می توانید برای ایجاد احساس و ایده به صورت گرافیکی استفاده کنید. یک ویژگی جدید #images می تواند به شما در یافتن GIF و تصاویر در وب کمک کند.

سایر ویژگی های پیام به شما کمک می کند مکالمات خود را سازماندهی کنید. شما می توانید حداکثر نه تماس را در بالای لیست خود پین کنید و پین های شما نیز در iPhone و iPad نشان داده می شوند. در یک مکالمه گروهی ، شما می توانید برای حفظ متن به پیام خاصی پاسخ دهید. لازم نیست نگران باشید که جواب شما خارج از جریان است. و می توانید به یک تصویر گپ گروهی کمک کنید تا در لیست شما برجسته شود.

جلوه های پیام بزرگ macos سیب

جلوه های جدید مانند شیرینی و لیزر می توانند به تعیین لحن مکالمه کمک کنند.

سافاری

اپل می گوید Safari در Big Sur بهینه سازی شده است تا حتی سریعتر از قبل باشد. این شرکت ادعا می کند که سافاری جدید تا 50 درصد سریعتر از Google Chrome است.

دکمه جدید نوار ابزار حریم خصوصی می تواند ردیاب های وب را نمایش دهد و همچنین یک گزارش رازداری کامل را نشان می دهد که لیستی از ردیاب های مسدود کننده 30 روز گذشته را نشان می دهد. همچنین می توانید گزارش حریم خصوصی را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.

اگر مرتباً از شبکه استفاده می کنید ، برای ورود به سایتها و خدمات احتمالاً از گذرواژه های زیادی استفاده می کنید. Safari Password Monitoring بررسی می کند که آیا گذرواژه ها در نقض داده ها نقش داشته اند یا خیر ، در صورت لزوم رمزهای عبور جدید ایجاد می کند.

گزارش حریم خصوصی سافاری macos bigsur سیب

گزارش حفظ حریم خصوصی سافاری به شما می گوید چه ردیاب هایی را می توانید در وب سایت پیدا کنید.

اپل همچنین بیشتر تمرکز خود را روی برنامه های افزودنی ساخته شده توسط اشخاص ثالث قرار داده است. توسعه دهندگان می توانند ابزاری برای تبدیل برنامه های افزودنی Google Chrome به برنامه های افزودنی Safari دریافت کنند. کاربران می توانند برنامه های افزودنی را در App Store مشاهده کنند ، با توضیحاتی در مورد هرکدام به شما بگویید و یک نمودار برای اطلاع از محبوب بودن آنها. و می توانید تعیین کنید چه زمانی افزونه در وب سایت کار می کند.

در مورد رابط کاربری ، صفحه اصلی Safari گزینه های سفارشی سازی بیشتری دارد. Favicons در صفحات تب دار ظاهر می شود و اگر مکان نما را در یک برگه نگه دارید ، می توانید پیش نمایش صفحه وب را مشاهده کنید. سافاری همچنین دارای ابزاری است بنابراین می توانید وب سایت ها را به انگلیسی ، اسپانیایی ، چینی ، فرانسوی ، آلمانی ، روسی یا پرتغالی برزیل ترجمه کنید.

صفحه اصلی macos big sur safari سیب

سافاری را می توانید با تصویر زمینه شخصی خود سفارشی کنید.

عکسها

برنامه Photos احتمالاً پرکاربردترین برنامه در Mac است. (این برنامه ای است که اکثر افراد در ستون Mac 911 ما از آن می پرسند.) بنابراین ویژگی های جدیدی که باعث استفاده بهتر عکس ها می شود همیشه چیز خوبی است.

عکس ها در macOS Big Sur ابزار ویرایش بیشتری خواهند داشت. برای عکس ها ، از قبل اثر Vibrance وجود دارد ، جایی که می توانید شدت فیلترها و نور پرتره را تنظیم کنید. ابزار retouch با یادگیری ماشین بهبود یافته است تا تنظیمات شما بهتر به نظر برسد. همچنین ابزارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای فیلم ها استفاده کنید.

برای ارائه زمینه بیشتر به عکسها و فیلمهای شما ، Photos به شما امکان می دهد زیرنویس ها را اضافه و ویرایش کنید. با iCloud ، زیرنویس ها با iPhone و iPad شما همگام سازی می شوند.

کارتها

اپل امیدوار است که با بهبود نقشه ها ، این برنامه برای برنامه ریزی سفر به Mac مفیدتر باشد. اپل گفت که نسخه جدید Maps با نسخه iOS شروع می شود که با استفاده از Mac Catalyst به Mac تبدیل شد.

در آخر ، می توانید مکان ها را به عنوان موارد دلخواه ذخیره کنید. این یکی از ویژگی هایی است که می توانید در iPhone و iPad انجام دهید ، اما هرگز نمی توانید آن را در Mac انجام دهید.

راهنماهای جدید Maps درباره مکان های نشان داده شده به شما اطلاعات می دهند. این ممکن است برای مسافران مفید باشد ، اما هنگام راه اندازی ، راهنماها فقط در لندن ، لس آنجلس ، نیویورک و سانفرانسیسکو در دسترس خواهند بود. راهنماهای بیشتری در دست توسعه است ، اما در ضمن Maps به شما امکان می دهد فهرست خود را ایجاد کنید.

کارت های مورد علاقه macos big sur سیب

Maps در Mac بالاخره موارد دلخواه را دارد.

برنامه ریزی مسیر جدید برای دوچرخه سواران و وسایل نقلیه الکتریکی پیشنهاد شده است. مسیرهای دوچرخه سواری ارتفاعات ، ترافیک و سایر موانع بالقوه را نشان می دهد. مسیرهای وسایل نقلیه الکتریکی به ردیابی شارژ ماشین و نمایش ایستگاه های شارژ کمک می کند. هر دو نوع مسیر را می توان از Mac به iPhone ارسال کرد.

سایر ویژگی های نقشه ها عبارتند از:

 • کارتهای داخلی
 • Look Around ، که عکسی را در سطح چشم یک مکان نشان می دهد
 • توانایی مشاهده سفر به محل کار فرد
 • زمان تقریبی ورود دوستان
 • مناطق ازدحام

یادداشت

در حال حاضر ، برنامه Notes به شما امکان می دهد یادداشت ها را پین کنید تا همیشه در بالای لیست شما ظاهر شوند. در macOS Big Sur قادر خواهید بود لیست یادداشت های ثابت را جمع کرده و گسترش دهید ، که اگر تعداد زیادی از آنها را داشته باشید خوب است.

اگر می خواهید یادداشت های خود را کاربردی تر کنید ، نسخه Big Sur از یادداشت ها دارای چندین سبک متن است که می توانید آنها را اعمال کنید.

نتایج جستجو در یادداشت ها ، بازدیدهای برتر را برای کمک به شما در یافتن آنچه نیاز دارید نشان می دهد.

Mac Catalyst چیست؟

Catalyst که در سال 2019 معرفی شد ، توسط توسعه دهندگان برای آوردن برنامه های iOS خود به Mac مورد استفاده قرار می گیرد. اپل گفت که Catalyst به روز شده است تا به برنامه ها اجازه دهد از وضوح صفحه نمایش خود Mac استفاده کنند. برنامه نویسان همچنین به منوی جدید و API صفحه کلید دسترسی خواهند داشت.

Mac Catalyst ابزاری برای توسعه است اما کاربران از آن بهره مند می شوند. اگر برنامه ای دارید که می خواهید در iPhone خود استفاده کنید ، می توانید از آن در Mac خود نیز استفاده کنید.

این چه نسخه ای از macOS است؟

اپل فاش کرده است که macOS Big Sur به طور رسمی نسخه 11 سیستم عامل است. این پایان نسخه 10 است که در 24 مارس 2001 معرفی شد.

چه زمانی macOS Big Sur منتشر شد؟

اپل macOS Big Sur را در حدود ساعت 10:00 PST در 12 نوامبر سال 2020 منتشر کرد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر