[ad_1]

در حال حاضر یکی از بزرگترین روندها قرار دادن همه چیز در بلاکچین است. پس از آنکه یک سرویس VPN آژیرهای کتابهای عمومی غیرمتمرکز را تعقیب می کرد ، مسئله ای طولانی بود. نام VPN Orchid از آزمایشگاه Orchid است و پشت آن عضله ای جدی برای رشد قرار دارد ، از جمله جی فریمن ، معروف به Saurik. کاربران قدیمی آیفون از فریمن به عنوان صدای پیشرو در جامعه فرار از زندان iOS و به عنوان توسعه دهنده Cydia ، فروشگاه برنامه دستگاه های iOS شکسته در زندان یاد خواهند کرد.

دیگر بنیانگذاران دکتر استفان واترهاوس ، بنیانگذار Pantera Capital هستند. برایان جی فاکس ، خالق GNU Bash Shell ؛ و گوستاو سیمونسون ، یک توسعه دهنده پیشین در Ethereum.

توجه: این بررسی بخشی از مقاله ما است بهترین VPN برای Mac گرد کردن. برای جزئیات درباره محصولات رقیب و نحوه آزمایش آنها به آنجا بروید.

این تیم فرصت های زیادی دارد و محصول جالبی ارائه کردند. اگر برای شما مهم نیست که در مورد ارزهای رمزپایه یا بلاکچین بدانید ، می توانید همه این جزئیات را در پس زمینه اتفاق بیفتید.

اگر هنوز هم طرفدار ارز رمزنگاری هستید ، خوب ، چرا هنوز این مقاله را می خوانید؟ فقط به وب سایت Orchid بروید و بروید. برای بقیه ما ، بیایید ببینیم Orchid در عمل چگونه کار می کند و عملکرد VPN چگونه است.

پرداخت برای ارکیده

ارکیداتیو IDG

Orchid برای Mac با اتصال فعال.

Orchid VPN معمولی شما نیست ، جایی که شما برای پهنای باند نامحدود یک هزینه ثابت ماهانه یا سالانه پرداخت می کنید. درعوض ، شما با ارز رمزنگاری شده به صورت بسته ای پرداخت می کنید. بعداً نگاهی گذرا به چگونگی عملکرد خواهیم انداخت ، اما مهم است که درک کنیم برای استفاده از Orchid باید اساساً اعتبارات را بخرید. اعتبار این سرویس یک ارز رمزنگاری شده به نام OXT است که مبتنی بر Ethereum است. شما می توانید OXT را در صرافی خریداری کنید یا OXT را مستقیماً از فروشگاه App Mac در یکی از سه بسته خریداری کنید.

بسته اصلی برای گشت و گذار سبک 40 دلار ، بسته برای استفاده متوسط ​​80 دلار و بسته برای کاربران سنگین 200 دلار است. در غیر این صورت ، کهنه سربازان ارزهای رمزپایه می توانند OXT را در صرافی هایی مانند Coinbase ، Bitcoin.com ، Binance و دیگران خریداری کنند. . سپس فقط بودجه را به کیف پول ارز رمزنگاری شده خود اضافه کنید ، یک حساب Orchid ایجاد کنید و کارتان تمام است. زیبایی این روش ، اگرچه پیچیده تر است ، این است که پرداخت هزینه Orchid مستقیماً ناشناس ماندن اضافی در مقایسه با خرید بسته ای با کارت اعتباری خود از App Store است.

مشکل این است که دشوار است بگویید چه مقدار از VPN برای پول خود استفاده می کنید. Orchid می گوید قیمت آن در حدود 3 تا 8 سنت در هر گیگابایت است. این شرکت تخمین می زند که اگر خانواده ای ماهیانه حدود 350 گیگابایت از طریق Orchid راه برود ، هزینه آن بین 10 تا 30 دلار خواهد بود.

این دامنه وحشی در قیمت گذاری تا حدودی به این دلیل است که شما ممکن است در واقع برای مدتی هیچ یک از اعتبارات OXT خود را پرداخت نکنید. پرداخت Orchid به جای پرداخت مستقیم برای هر بسته ، بر اساس قرعه کشی انجام می شود ، طرحی تحت عنوان “پرداخت های نانو احتمالی”.

هر بار که کاربر با ارائه دهنده تماس می گیرد ، بلیط دیجیتال می فرستد. درست مثل چارلی و کارخانه شکلات سازی برخی از این بلیط ها “طلایی” هستند و OXT را به ارائه دهنده پهنای باند برمی گردانند. با این حال ، اکثر بلیط ها این کار را نمی کنند.

ارائه دهندگان پهنای باند فقط زمانی دریافت می کنند که بلیط طلا دریافت می کنند و مصرف کنندگان فقط در صورت تحویل بلیط ، پول می دهند. هیچ یک از طرفین نمی دانند که بلیط برنده وجود دارد تا زمان دریافت آن ، اما سیستم به گونه ای سنجیده می شود که به مدت یک هفته یا یک ماه ، تأمین کنندگان برای سرمایه گذاری خود ارزشی دریافت می کنند و مصرف کنندگان هزینه استفاده از آن را پرداخت می کنند.

به نظر پیچیده می رسد ، اما این طراحی ارز رمزنگاری شده برای شما است.

یک نکته جالب در مورد استفاده از Orchid این است که نیازی به آدرس ایمیل یا حتی نام کاربری یا شماره حساب نیست. این بدان معنا نیست که کاملاً ناشناس است (مخصوصاً اگر هزینه Orchid را از طریق Mac App Store پرداخت کنید) ، اما اگر OXT خود را تهیه کنید ، بسیار بهتر از اکثر VPN ها است.

استفاده از ارکیده سریع است

ارکیده 1 IDG

نمای پیش فرض Orchid برای Mac.

وقتی Orchid را برای اولین بار باز می کنید ، بسیار آسان است. اندازه خوبی دارد متصل شوید دکمه ، و مدیریت حساب دکمه. بر روی مورد دوم کلیک کنید و می توانید بسته ای را برای اولین هاپ خود خریداری کنید ، اگر یک OXT را مستقیماً از صرافی خریداری کرده اید ، یک پیکربندی WireGuard یا OpenVPN اضافه کنید یا یک حساب Orchid را پیوند دهید.

سپس اتصال به VPN آسان است. فقط کلیک کنید متصل شوید دکمه و بس. هیچ گزینه ای از کشورها یا مناطق وجود ندارد و از نظر من همه سرورها در ایالات متحده بودند.

قسمت غیرمتمرکز

Orchid شباهت زیادی به پروژه The Onion Router (TOR) دارد ، زیرا از طریق یک سری رازها به VPN متصل می شوید. هر هاپ سرور متفاوتی است و این شما هستید که تصمیم می گیرید قبل از ورود به اینترنت باز ، به چند سرور بروید. به طور پیش فرض ، شما از هاپی استفاده می کنید که دقیقاً مانند سایر VPN های استاندارد است.

پرش های اضافی می تواند شامل سرورهای بیشتری از شبکه Orchid باشد ، یا می توانید سرورهای شخصی خود را که دارای WireGuard یا OpenVPN هستند اضافه کنید. در آزمایشات ما با سرور WireGuard که توسط Algo ایجاد شده است ، این آخرین ویژگی در واقع کارایی ندارد ، اما از آن زمان Orchid مشکلی را که پیدا کرده بود پیدا کرده و برطرف کرده است.

orchidmanageprofile IDG

Orchid برای Mac برای محافظت از مرور وب شما از پرشهای چند یا چند استفاده می کند.

از آنجا که Orchid یک سرویس VPN غیرمتمرکز است ، با سرورهای خود کار نمی کند. در عوض ، این سرویس به ارائه دهندگان شخص ثالث متکی است که شامل سرویس های استاندارد VPN مانند دسترسی به اینترنت خصوصی ، VPN Boleh ، VPN مایع و VPNSecure هستند.

از لحاظ تئوری ، هر کسی می تواند به یک ارائه دهنده شخص ثالث تبدیل شود ، از جمله شما ، خواننده گرامی ، اما این یک مورد جالب است شما نمی توانید فقط یک سرور (یا یک لپ تاپ قدیمی) را دور بریزید و هدایت ترافیک شبکه را همانطور که می توانید با TOR شروع کنید. در عوض ، باید “شرط بندی” به OXT بدهید که دقیقاً به همین شکل باشد. شما پول می گذارید تا ثابت کنید در شبکه سرمایه گذاری کرده اید و سپس پاداش ترافیک و پهنای باند می گیرید. هرچه بیشتر شرط ببندید ، پاداش های بالقوه بیشتری به سود شما می آید. بازیابی شرط شما کار ساده ای نیست و پس از قطع دسترسی به سه ماه طول می کشد.

امنیت و حریم خصوصی

Orchid از پروتکل VPR اختصاصی خود مبتنی بر WebRTC استفاده می کند. اگر با آن آشنایی ندارید ، WebRTC استانداردی برای برقراری ارتباط بین رایانه های گفتگوی ویدیویی و متنی است. این برنامه در مرورگرهایی مانند Chrome و Firefox تعبیه شده است و به شما امکان می دهد بدون استفاده از شخص ثالثی مانند بزرگنمایی ، WhatsApp یا Skype ، مستقیماً از طریق اینترنت با مردم صحبت کنید.

پروتکل Orchid از رمزگذاری WebRTC همان استفاده شده توسط Chrome به عنوان ECDSA P-256 SHA-256 استفاده می کند.

از آنجا که این یک شبکه غیرمتمرکز است ، تجارت آنلاین شما تحت سیاست های رازداری هر ارائه دهنده قرار دارد. این بدان معناست که شما باید بتوانید به هر یک اعتماد کنید ، زیرا نمی توانید سرور را برای اتصال به VPN استاندارد انتخاب کنید. ما از Orchid س askedال کردیم که آیا برنامه VPN معمولی را برای ارائه مکان و انتخاب سرور در نظر دارد یا خیر ، و شرکت گفت که فعلاً قصد انجام چنین کاری را ندارد.

ما چندین ارائه دهنده VPW Orchid را در PCWorld بررسی کرده ایم و در آینده دیگران را بررسی خواهیم کرد.

بهره وری

مدارک ارکیده IDG

پرداخت برای Orchid به ارز رمزنگاری شده OXT نیاز دارد.

ما نمی دانیم که چند سرور در شبکه Orchid وجود دارد ، اما در زمان ما ، با استفاده از Orchid ، فهمیدیم که سرعت متوسط ​​یا منصفانه است ، اما استثنایی نیست. برای ما راحت خواهد بود که از Orchid برای پخش جریانی و سایر وبگردی ها استفاده کنیم ، اما ممکن است گیمرها و سایر افرادی که به سرورهای با کارایی بالا اعتماد می کنند ناامید شوند.

آزمونهای ما باید کمی متفاوت از حد معمول انجام می شد ، زیرا مکانهایی برای انتخاب کشور وجود ندارد. بنابراین ما نسخه کوچکتر از تست استاندارد خود را انجام دادیم ، و VPN را چند بار در چند روز اجرا کردیم. همه ارتباطات در ایالات متحده بود. در نهایت ، Orchid حدود 10 درصد از سرعت پایه را حفظ می کند و حدود 10 مگابیت بر ثانیه را به دست می آورد. همانطور که گفتیم ، برای مرور اساسی و پخش ویدئو خوب است ، اگرچه از دور زدن فیلترهای VPN Netflix پشتیبانی نمی کند.

ردیف پایین

ارکیده برای چه کسی است؟ این سوال خوبی است. در حال حاضر بهترین گزینه برای هر کسی که می خواهد از VPN برای اهداف ناشناس بودن استفاده کند مناسب است ، اما همچنین می داند چگونه بهترین تجربه ناشناس ماندن را مدیریت کند. درست مانند TOR ، آخرین پرش قبل از برخورد با اینترنت باز امکان رمزگشایی از ترافیک شما را دارد ، خصوصاً اگر به اتصالات HTTPS با چیزی مثل HTTPS همه جا احتیاج ندارید.

Orchid توصیه می کند از دو یا سه هاپ برای حداکثر ناشناس ماندن استفاده کنید ، اما اگر هر یک از این هاپ ها را می توان در شما جست و جو کرد زیرا ، مثلاً ، شما از سرور cloud WireGuard خودتان به نام خود استفاده می کنید ، خوب ، همینطور است.

کاربران عادی که فقط به دنبال یک VPN ساده هستند نیز می توانند از Orchid استفاده کنند ، زیرا شما هرگز نیازی به لمس رمز ارز ندارید. با این حال ، Orchid گزینه موقعیت مکانی خاصی را ارائه نمی دهد و از Netflix پشتیبانی نمی کند. علاوه بر این ، 40 دلار پیش پرداخت زیادی است و معادل اشتراک VPN نامحدود سالانه شش تا هشت ماه است.

Orchid ایده جالبی است و طرفداران ارز رمزنگاری شده مطمئناً چیزهای زیادی را می پسندند ، اما در حال حاضر این چیزی نیست که به نظر ما جذاب باشد.

یادداشت ویراستار: از آنجا که خدمات آنلاین اغلب تکرار می شوند ، با گذشت زمان به ویژگی های جدید و بهبود عملکرد دست می یابند ، این بازبینی ممکن است تغییر کند تا دقیقاً وضعیت فعلی سرویس را منعکس کند. هرگونه تغییر در متن یا تصمیم نهایی ما در بالای این مقاله ذکر خواهد شد.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر