OWC Envoy Pro Elektron SSD Review: حافظه ذخیره سازی سریع و با سرعت 10 گیگابایت بر ثانیه با امتیاز IP67


اگر چیزهای خوب در بسته های کوچک عرضه شوند ، پس حقیقت در مورد Envoy Pro Elektron حاکم است. کوچک است ، خوب است – منظور من خوب است که محکم است ، به راحتی در جیب پیراهن قرار می گیرد و خواندن و نوشتن 1 گیگابیت بر ثانیه را از طریق SuperSpeed ​​USB 10Gbps فراهم می کند. (اگر از جدیدترین قرارداد نامگذاری USB مطلع نیستید ، این USB 3.X Gen 2 است).

طراحی و مشخصات

Envoy Pro Elektron یک مستطیل کوچک و نقره ای به ابعاد 2 اینچ (عرض سایت 2.1 است) ، طول 3 اینچ و ضخامت 0.5 اینچ است. پایین آن از دو طرف با دو باند لاستیکی که به صورت عرضی منبت کاری شده اند به شدت مورب است تا از لغزش جلوگیری کند. آنها به طرز شگفت انگیزی مثر هستند.

در یک انتهای آن پورت Type-C قرار دارد که با USB 3.2 10Gbps مشخص شده است تا با Thunderbolt اشتباه گرفته نشود و در انتهای دیگر یک شکاف باریک قرار دارد که حاوی نشانگر وضعیت دستگاه است. از قیافه خوشم میاد این در سمت خوب 3.1 اونس است ، اما من چیزهایی را دوست دارم که محکم در دست من قرار بگیرند. حدس می زنم یک جوان خرج شده از روی سنگ ها می پرد. یا شاید دفع سارقین در نیویورک.

غیر عادی این است که Envoy Pro Elektron مطابق با IP67 تقویت می شود. این یک سطح محافظت از نفوذ 67 است ، به این معنی که می توانید آن را در 3 متر آب به مدت 30 دقیقه (و احتمالاً طولانی تر) بدون هیچ گونه اثر مضر بیاندازید. این همچنین نشان می دهد که دستگاه با گرد و غبار مهر و موم شده است. به طور کلی ، از آن در اطراف استخر کودکان یا میزهای مجازی استفاده کنید و همچنین بدون نگرانی در مورد آن از صحرا عبور کنید.

حتما بخوانید:
فروشگاه اینترنتی تیمچه
پورت usb الکترون OWC

پورت USB Type-C OWC Envoy Pro Elektron با برچسب.

OWC شامل یک کابل USB استاندارد Type-C به Type-C با بار سنگین و آداپتور USB Type-C به Type-A (مدرسه قدیمی) است. این دستگاه که از Aura NVMe SSD داخلی استفاده می کند ، با فرمت exFAT (سازگار با Mac و ویندوز) با یک پارتیشن 200 مگابایتی ، در صورت نیاز ، دارای نرم افزار راهنما است. فقط در صورت تمایل می توانید از Mac Disk Utility برای قالب بندی آن در Mac استفاده کنید.

قیمت 99 دلار برای ظرفیت 250 گیگابایت ، 149 دلار برای 500 گیگابایت ، 199 دلار برای 1 ترابایت و 369 دلار برای 2 ترابایت است. اگر رتبه بندی و تست IP67 را در نظر بگیرید بد نیست. با این حال ، من باید به SSD My Passport SSD WD اشاره کنم ، که اگرچه خیلی لمس (خیلی سبک) نیست ، به همان سرعتی و کمی ارزان تر است.

بهره وری

اگر تخت آزمایش PCWorld برای من اعداد تحریف شده اندکی از هیجان در آزمایشگاه ایجاد شد ، بازنشانی BIOS Envoy Pro Elektron را به روش 1 گیگابیت بر ثانیه سرگرم کرد. نظر ارائه شده توسط CrystalDiskMark 6 بلافاصله در زیر نشان داده شده است.

owc messenger elektron4 IDG

Envoy Pro Elektron عملکرد بسیار خوبی برای دستگاه USB 10 گیگابیت بر ثانیه از خود نشان داد.

سرعت دیسک BlackMagicDesign نیز به همین شکل بود ، اگرچه در Macbook Pro به این شدت نبود. توجه داشته باشید که این exFAT بود ، نه HFS + طبیعی یا APFS.

اسکرین شات 2020 12 18 در 11.36.03 صبح 2 IDG

سرعت دیسک BlackMagicDesign با انتقال به 900 مگابیت در ثانیه ، برای USB 10 گیگابیت در ثانیه مک ، نزدیک است.

من همچنین مجموعه معمول انتقال های واقعی 48 گیگابایتی و 450 گیگابایتی را انداختم و دستگاه هرگز لرزید. برای خواندن و نوشتن یک پرونده 48 گیگابایتی و یک مجموعه پرونده و پوشه 48 گیگابایتی 6 دقیقه و 32 ثانیه زمان لازم بود. این فقط زیر 500 مگابیت در ثانیه است. او حدود این سرعت را حفظ کرد و یک پرونده 450 گیگابایتی نوشت. چیزهای خوب ، اگر سریعترین عملکرد 10Gbps نباشد.

حتما بخوانید:
مراحل ساخت استخر + نکات مهم در ساخت استخر- شرکت فنی مهندسی برف آب ساز

یکی از عجیب هایی که در ویندوز مشاهده می کنم این است که پارتیشن اصلی در Properties / Tools / Optimize ظاهر نمی شود. بخش “بازیابی” انجام شد ، اما هیچ فایده ای نداشت. بجای قالب بندی / بهینه سازی معمول بین تست ها ، فقط قالب بندی کردم و منتظر ماندم تا امیدوارم که تمیز شدن دستگاه به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

چیزهای خوب

اگرچه کمی گران است ، اما به هیچ وجه توصیه نمی کنم این محصول را بخوانید. تمام جعبه ها را یادداشت می کند: ظاهر ، سرعت و دوام. اگر پول داشته باشید ، آن را دوست خواهید داشت.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را مطالعه کنید.


منبع: shogh-khabar.ir