[ad_1]

شاید روزی کتابی در سال 2010 توسط شخصی در اپل منتشر شود. شاید سرانجام دقیقاً بفهمیم چه اتفاقی افتاده است که منجر به ایجاد یک دهه از دست رفته برای Mac شد ، اتفاقی که بخاطر تلاش ناموفق برای تجدید نظر در Mac Pro و مجموعه ای از راه حل های سخت افزاری مشکوک که سالهاست لپ تاپ ها را آزار می دهد ، به یادگار مانده است. .

اما تا آن زمان ، تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که در مورد آنچه اتفاق افتاده است حدس بزنیم – و اینکه چگونه اپل آن را تغییر داده است ، دهه جدیدی را معرفی می کند که توانایی احیای مجدد Mac را دارد ، به روشی که قبلاً در روزهای اولیه بازگشت استیو جابز به سیب.

اما فکر می کنم فقط یک مدل Mac وجود دارد که قسمت خوبی از داستان را به خودی خود بیان می کند. این یک مک است که به خودی خود رایانه فوق العاده خوبی بود ، اما همچنین روشی است که به مک منجر می شود و در نهایت خود اپل آن را رد می کند.

یکی را برای یکی از بهترین Mac های 2010 بریزید و شاید یکی که به بهترین شکل نمایانگر این دهه گیج کننده است. iMac Pro مرده است ، اما سریع زندگی کرد و جسدی برازنده از خود به جا گذاشت.

از اینجا تا کجا؟

در اواخر سال 2013 ، اپل یک مک استوانه ای جدید و استوانه ای منتشر کرد که از نظر طراحی با شکست مواجه شد ، اما سرانجام در مورد رشد سخت افزار رایانه های پیشرفته فرضیه هایی ارائه داد که در نهایت نادرست به نظر می رسید. این طراحی قادر به خنک سازی پردازنده ها و پردازنده های گرافیکی با کارایی بالا که کاربران حرفه ای اپل می خواستند نبوده و نبود فضای ذخیره سازی داخلی به معنای دور زدن بسیاری از کاربران حرفه ای از آن است.

اپل حق انتخاب داشت. و اگر از من بپرسید ، سرنوشت Mac همانطور که می دانیم در تعادل است. قبل از اپل دو راه وجود داشت. برای یک بار هم که شده ، اپل تصمیم خواهد گرفت که Mac را در دسترس خود نگه دارد و تا آنجا که ممکن است آن را با iOS همگام نگه دارد ، اما برای ساختن آن بیش از آنچه در گذشته است تلاش بیشتری نمی کند.

بله ، این احتمالاً بوسه مرگ برای مک به عنوان یک پلتفرم خواهد بود – بالاخره. اما همچنین تصدیق می شود که بزرگترین جذابیت مکینتاش – و بیایید صادقانه بگوییم ، از همه سیستم عاملهای رایانه ای – این است که آنها از نرم افزارهای آشنا استفاده می کنند و مفاهیم UI فرسوده را ارائه می دهند. اگر افراد از Mac استفاده می کنند زیرا دارای نوار منو ، ویندوز ، اشاره گر مجهز به موس یا trackpad است و همان نرم افزاری است که دو دهه پیش استفاده کرده اند ، مخاطب به دنبال چیز جدیدی نیست. آنها ابزاری می خواهند که آشنا باشد. این یک دارایی عظیم است ، اما همچنین با افزایش سن افرادی که از Old Ways لذت می برند کمی ماندگاری به سیستم عامل می دهد.

گزینه دیگر اپل تعامل دوباره با Mac بود. اما این کار باید کارهای بیشتری را انجام دهد – و این باعث می شود مقداری از این تداوم ، این دارایی عظیم محاسبات سنتی ، بی ارزش شود. آیا ارزش انتقال Mac به پردازنده های طراحی شده توسط اپل ، انتقال برنامه های iOS به Mac و یافتن راه هایی برای ایجاد نرم افزارهای نسل بعدی برای کار در Apple Watch ، Apple TV ، iPhone ، iPad و Mac بود؟

و در روزهای تاریک به نظر می رسید که اپل رویکرد قبلی را انتخاب کرده است. Mac برای همیشه به کار خود ادامه خواهد داد ، اما بخشی از دستگاه های نسل بعدی اپل نخواهد بود.

IMac مربوط به سال گذشته

در اینجا همه چیز عجیب است. در آوریل 2017 ، اپل گروهی از خبرنگاران را به کوپرتینو دعوت کرد و در آنجا گفت که برای کاربران حرفه ای نیز دوباره درگیر مک است. پیش از این نسل بعدی Mac Pro را معرفی کرده است که رویکرد Mac Pro را قبل از سال 2013 باز می گرداند. بار دیگر تعهد خود را به Mac تأیید کرده است. این نشانه این بود که چیزی در اپل تغییر کرده و Mac در مسیر جدیدی قرار دارد.

چند ماه بعد ، اپل iMac Pro را معرفی کرد که در دسامبر همان سال تحویل داده شد. در حالی که من هنوز منتظر این کتاب داستان هستم ، گزارش های آن زمان به وضوح نشان می داد که iMac Pro محصولی است که برای واقعیتی ساخته شده است که دیگر وجود ندارد. این محصولی از دوران “انداختن حوله” روی مک بود. اپل به طور کلی Mac Pro را کنار می گذارد و به سادگی iMac زیباتر را با پردازنده های Xeon در داخل می سازد.

apple final cut pro x mac pro سیب

مدت کوتاهی از تحویل iMac Pro نگذشته بود که اپل تلاش مشترکی کرد تا به مردم اطلاع دهد که Mac Pro جدیدی در راه است.

اما با رسیدن iMac Pro ، لحظه تغییر کرده بود. قول مک پرو جدید داده شد. پردازنده های طراحی شده توسط اپل به Mac آمدند. Mac Catalyst برنامه های iPad را به Mac می آورد. SwiftUI نوید جهانی داده است که در آن توسعه برنامه های آینده شامل تمام سیستم عامل های اپل خواهد بود.

تحقق این برنامه ها سالها به طول می انجامد و در این بین هنوز یک iMac Pro وجود دارد. این ممکن است برای مسیری تاریک تر طراحی شده باشد که اپل ترجیح داد آن را طی نکند ، اما نتیجه یک کامپیوتر بسیار عالی بود. با شروع از 5000 دلار ، iMac Pro برای اولین بار پردازنده های کلاس کاری را وارد خط iMac کرد. صفحه نمایش 27 اینچی 5K بسیار زیبا بود. مهندسان اپل با لگد زدن به دیسک های سخت گردان به محدودیت ، توانستند iMac Pro را به یک سیستم خنک کننده بی صدا و کارآمد مجهز کنند که iMac استاندارد را شرمنده می کند. به طور کلی ، این یک کامپیوتر بسیار عالی بود.

iMac امسال

بیایید قبول کنیم – 2020 سال مورد علاقه کسی نخواهد بود. اما برای Mac این خاص بود که امید زیادی به آینده به همراه دارد. اپل تلاش کرد تا پردازنده های خود را به این سیستم عامل بیاورد و موج اول M1 Macs به درستی مورد استقبال تقریبا جهانی قرار گرفت. آنها فقط اولین قدم هستند ، اما این احتمالاً هیجان انگیزترین چیز برای آنها است.

iMac Pro قدیمی احتمالاً بهترین تکامل Mac Intel بود ، اما زمان آن تمام شده است. داستان Mac در دوران Apple Silicon تازه آغاز شده است. یک روز دوست دارم داستان چگونگی رسیدن به اینجا را بشنوم ، اما ما اینجا هستیم – و iMac Pro برای همیشه در یک دوراهی باقی می ماند ، یادگاری کنجکاو از یک جاده مک که هنوز گرفته نشده است.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.

[ad_2]

منبع: shogh-khabar.ir

ایندکسر