tvOS 14 FAQ: ویژگی ها ، تاریخ انتشار ، بتا و دستگاه های سازگار


TvOS اپل محبوب ترین سیستم عامل نیست ، اما اگر یک تلویزیون اپل دارید ، قطعاً به آنچه هر نسخه مهم جدید به ارمغان می آورد علاقه مند هستید.

با استفاده از tvOS 13 (و نسخه های بعدی نقاط) ، ما دارای ویژگی های بسیار خوبی مانند تغییر رابط ، پشتیبانی از کنترلر Xbox و PlayStation ، چندین کاربر و مرکز کنترل هستیم. برای مقایسه ، ویژگی های ارائه شده در tvOS 14 ناچیز است ، اما گاهی اوقات چیزهای کوچک همه چیز را متفاوت می کند. در اینجا همان چیزی است که می توانید هنگام راه اندازی tvOS 14 در پاییز امسال انتظار داشته باشید.

به روز رسانی 26.01.20: اپل tvOS 14.4 را منتشر کرد.

جدیدترین: tvOS 14.4 موجود است

اپل یک به روزرسانی برای tvOS ، سیستم عامل پخش ویدئو اپل تی وی منتشر کرده است دستگاه. در سند پشتیبانی به روزرسانی tvOS آمده است که “به روزرسانی شامل بهبودهای کلی عملکرد و ثبات است.”

برای بارگیری به روزرسانی ، باز کنید تنظیمات برنامه ، پس سیستم، بروز رسانی نرم افزار.

نحوه دریافت tvOS 14

در Apple TV خود راه اندازی کنید تنظیمات برنامه را انتخاب کنید و انتخاب کنید سیستم، سپس بروز رسانی نرم افزار. انتخاب کنید به روز رسانی نرم افزار و Apple TV شما آخرین نسخه را بررسی می کند. اگر یکی وجود دارد ، می توانید انتخاب کنید دانلود و نصب یا بعدا بروزرسانی کن.

پس از بارگیری tvOS 14 و راه اندازی مجدد Apple TV ، tvOS 14 را شروع می کنید.

فیلم های 4K در YouTube

شگفت آور است که این مدت طولانی طول کشید. مهم نیست که چه ویدئویی را در برنامه YouTube در Apple TV 4K خود مشاهده می کنید ، فقط با حداکثر 1080p بدون HDR پخش می شود.

با tvOS 14 ، “جدیدترین ویدیوهای YouTube” کاملاً با کیفیت 4K پخش می شود. مشخص نیست که این به این دلیل است که اپل سرانجام تصمیم گرفته مجوز کدک VP9 را بگیرد یا فقط برای ویدیوهایی که YouTube در قالب ویدیوی AV1 جدید رمزگذاری می کند ، یا خیر ، اما به هر حال به نظر می رسد جدیدترین موارد 4K در YouTube با کیفیت 4K پخش خواهد شد.

در عکس همه جا تصویر کنید

پی وی tvos14 سیب

تصویر در تصویر از طریق tvOS 14 در دسترس است.

با tvOS 13 ، می توانید یک ویدیو را به یک مربع کوچک تصویر به تصویر کوچک کنید ، اما فقط در برنامه تلویزیون. به روز رسانی tvOS 14 آن را خراب می کند تا در کل سیستم کار کند. برای مثال ، هنگام راه اندازی یک برنامه تمرینی ، می توانید از PiP برای تماشای یک نمایش استفاده کنید.

پیشرفت های بازی

چند نفره tvos14 سیب

بازی های تعاونی Couch با چندین بار ورود در بازی های چند نفره در حال تبدیل شدن به یک چیز واقعی هستند.

در حالی که tvOS خود از چندین کاربر tvOS 13 پشتیبانی می کند ، تغییر یک کاربر به کاربر دیگر همیشه یک درد واقعی بوده است.

این در tvOS 14 ثابت شده است ، که به شما امکان می دهد کاربران را از طریق مرکز کنترل جابجا کرده و تنظیمات و پیشرفت پخش کننده جدید را بارگیری کنید در حالی که بازیکن اول در cloud ضبط می کند.

کنترل کننده های tvos14 سیب

اپل پشتیبانی از چندین کنترلر Xbox دیگر را نیز اضافه می کند.

صحبت از کنترل کننده های بازی ، اپل علاوه بر کنترلرهای Xbox One و PlayStation 4 که از قبل پشتیبانی می کند ، پشتیبانی از Xbox Elite نسخه 2 و Xbox Adaptive game controller را نیز اضافه کرده است.

پخش AirPlay با کیفیت 4K از برنامه Photos

عکس tvos14 سیب

عکس ها و فیلم های iPhone شما در تلویزیون بزرگ شما از هر زمان دیگری بهتر به نظر می رسند.

هنگامی که از AirPlay برای ارسال عکس یا فیلم به Apple TV 4K خود از iPhone (با iOS 14) یا iPad (با iPadOS 14) استفاده می کنید ، آنها را با کیفیت کامل مشاهده خواهید کرد.

برای بسیاری از افراد ، تلویزیون 4K آنها بهترین صفحه نمایش در خانه است و از وضوح بسیار بالاتری نسبت به نمایشگر آیفون یا آیپد برخوردار است. این باعث می شود AirPlay to TV بهترین روش برای تماشای عکس و فیلم برای آنها باشد.

نمای اولیه

نمایش خانگی tvos14 سیب

Home View به شما امکان مشاهده دوربین ها و فعال سازی صحنه ها را می دهد.

مرکز کنترل اپل به روز شده دارای ویژگی Home View است که می تواند دوربین های سازگار با HomeKit و موارد دیگر را نمایش دهد. این برنامه Home کامل نیست که روی تلفن خود دارید ، اما روشی برای دیدن دوربین های متصل و سایر دستگاهها در تلویزیون و همچنین ایجاد صحنه های روشن است.

سایت خواهر ما TechHive جزئیات بیشتری درباره برخی از تغییرات HomeKit در این راه دارد.

اشتراک صدا

اکنون می توانید AirPods را به Apple TV خود متصل کرده و به صورت خصوصی گوش دهید. با tvOS 14 می توانید همزمان دو مجموعه را به هم متصل کنید تا شما و دوستتان بدون مزاحمت برای شخص دیگری بتوانید گوش دهید.

این یک ویژگی است که سال گذشته توسط اپل در iOS و iPadOS معرفی شد و در اتاق نشیمن بسیار منطقی است.

دستگاه های سازگار

اگر سخت افزار Apple TV شما با tvOS 13 قابل اجرا باشد ، می تواند با tvOS 14 اجرا شود. این بدان معنی است که Apple TV HD (که در اصل نسل 4 Apple TV نامیده می شود) یا Apple TV 4K (نسل 5).

اگر Apple TV شما قبل از سال 2015 منتشر شده باشد ، این نرم افزار قدیمی Apple TV را اجرا می کند نه tvOS و tvOS 14 را دریافت نمی کند.

توجه: وقتی پس از کلیک کردن روی پیوندهای مقالات ما چیزی را خریداری می کنید ، ممکن است کمیسیون کمی بدست آوریم. برای اطلاعات بیشتر خط مشی شرکت ما را بخوانید.


منبع: shogh-khabar.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>